• 22 255 95 55

Falcerki

 Falcerki to urządzenia, które używane są w introligatorstwie. Coraz częściej jednak stosuje się je w pracy biurowej, gdzie potrzeba jest składania dużej ilości kartek.

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:

Drukarka, skaner, ewentualnie drukarka do etykiet i oczywiście niszczarka…podstawowe wyposażenie każdego biura. A co z tym dodatkowym, które w wielu sytuacjach może okazać się wręcz niezbędne? Do niego zaliczyć możemy m.in. falcerki. Czym są urządzenie, które ukryte są pod tą tajemniczą nazwą? Tak naprawdę z efektów ich pracy korzystamy na co dzień, nie mając tego najmniejszej świadomości. Falcerki biurowe znajdziemy jednak w wielu firmach, ponieważ ich głównym obszarem zastosowania jest właśnie przestrzeń biurowa. Służą do zaginania arkuszy papieru.
 

Co to są falcerki?
 

Wyobraź sobie konieczność idealnego złożenia arkusza papieru. Jednorazowo jest to praca mało wymagająca, jednak niezbędna jest to tego precyzja i ogromna dokładność. Przy większej ilości arkuszy pojawia się już jednak problem. Falcerki pozwalają precyzyjnie złożyć dowolną ilość kartek, aby w efekcie końcowym były one identyczne. Dlatego falcerki wykorzystuje się m.in. w drukarniach i wydawnictwach. Mają też inne, alternatywne nazwy. Spotkać się możesz też ze złamywarkami.
 

Rodzaje falcerek biurowych
 

Różnią się mechanizmem pracy, co też warunkuje ich przeznaczenie i obszar wykorzystania. Falcerki nożowe sprawiają, że arkusz znajduje się w przesuwnym oporze, przez który jest wyrównywany. Tępy nóż uderza z kolei w miejscu złamu. Tak powstaje fałd, który zostaje w następnym etapie przycięty Lejowe falcerki biurowe to bardziej zaawansowane urządzenia, które częściej spotkamy jednak w drukarniach. Znajdują się w nich wałki, na które wstęga papieru podawana jest przez odpowiednio uformowany lej. Są jeszcze falcerki kasetowe, które posiadają specjalną kasetę, do której wprowadzany jest arkusz.

Filtry

Producenci
więcej >
Kolor
więcej >
Waga [kg]
więcej >
Rodzaj
więcej >
Napięcie [V]
więcej >
Szybkość druku
więcej >
Wymiary (mm)
więcej >

Cena