• 22 255 95 55

Farby

Jakie farby szkolne dla małego artysty? Każde dziecko lubi zabawę kolorami, zarówno to mniejsze, jak i już nieco większe. Malowanie farbami rozwija kreatywność, pozwala dziecku uzewnętrznić to, co skrywa on w swojej wyobraźni. Farby stanowią podstawowe wyposażenie teczki plastycznej ucznia. Do tych wybieranych najczęściej należą farby plakatowe oraz akwarelowe.

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:

Pojawiają się też nowe rozwiązania, jak np. farby w tubce czy w sztyfcie. Wszystkie warianty warto wziąć pod uwagę, szczególnie, że każdy z nich znajdzie zastosowanie w konkretnej grupie wiekowej i przy innych pracach. Zatem zastanówmy się, jakie farby do szkoły będą najlepsze i wybierzmy je wspólnie dla Twojego malucha.

Farby do szkoły w kilku wariantach

 

Przygoda z farbami może zacząć się już w wieku 2-3 lat, kiedy dziecko zamiast chwytać za pędzelek, maluje farbami za pomocą swoich paluszków. Później jednak szuka nowych rozwiązań, w przedszkolu otrzymuje pędzelek, który przyda mu się również w szkole. Jako farby szkolne polecamy farby plakatowe. Ich charakterystyczne cechy to przede wszystkim mocne nasycenie kolorem oraz duża gęstość. W większości przypadków występują tradycyjnie w plastikowych pojemniczkach. Możemy sami decydować o intensywności ich kolorów, rozcieńczając je z wodą. Farby szkolne akwarelowe przypominają tradycyjną paletę barw, mają postać pastylek. Aby móc nimi malować, potrzebujemy wody, ponieważ jest to mieszanina pigmentu i wodorozcieńczalnego spoiwa. Są mniej intensywne niż farby plakatowe.

Inne rodzaje farb szkolnych

 

Świetną alternatywą dla farb tradycyjnych są farby szkolne w sztyfcie. Nie musimy używać do nich wody, przeznaczone są do malowania na papierze, kartonie, płótnie, a nawet drewnie. Polecamy szczególnie do malowania dużych powierzchni. Jeżeli poszukujesz farb do prac grupowych, do szkoły, do użytku dla wszystkich dzieci, zdecyduj się na wodorozcieńczalne tempery w dużych pojemnikach, łatwo zmywalne i bezzapachowe.

Sprawdź także inne artykuły szkolne, jak kredki ołówkowe i zeszyty A5. Zapraszamy!

Filtry