• 22 255 95 55

Gaśnice

Przestrzeń w każdym zakładzie pracy musi być tak zorganizowana, aby spełniała określone normy związane z przepisami BHP. Koniecznie muszą się w nich wszystkich znaleźć gaśnice. Informacje na ten temat znajdziemy w rozporządzeniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109, poz. 719).

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
Wynika z niego, iż gaśnice muszą być rozmieszczone w budynku w taki sposób, aby na każdy metr kwadratowy powierzchni pożarowej przypadała jedna jednostka gaśnicza. Muszą one znaleźć się zarówno w budynkach, w których istnieje podwyższone ryzyko zagrożenia pożarem, jak też w każdych innych pomieszczeniach przeznaczonych do pracy, w tym również w biurach. 

Jaka gaśnica do biura? 

 
Gaśnica do biura musi być dostosowana do warunków, jakie w nim panują. Zatem należy zwrócić uwagę na jej typ i środek gaśniczy. Najpopularniejsze są gaśnice proszkowe ze środkiem gaśniczym w postaci specjalnego proszku. Możemy nimi gasić urządzenia pod napięciem. Dlatego też gaśnice proszkowe znalazły zastosowanie w tego typu zakładach pracy. Z biurze znajduje się wiele urządzeń elektrycznych, w tym komputery, drukarki i kserokopiarki. Co więcej, proszek łatwo się usuwa z powierzchni. W przypadku przedostania się go do ruchomych elementów mechanicznych może dojść jednak do ich uszkodzenia. 
 

Inne rodzaje gaśnic 

 
Innym rodzaje jest pianowa gaśnica do biura. Można nimi gasić pożary, których źródłem są oleje, farby, lakiery oraz materiały palne o charakterze stałym. Jeżeli gaśnica wyposażona jest też dodatkowo w specjalną dyszę kropelkową, uniemożliwiającą kontakt gaśnicy z miejscami pod napięciem, można ją też wykorzystać do gaszenia urządzeń elektrycznych. 
Gaśnice mają też różne pojemności. Ciężar gaśnicy, jaki podaje producent, to ilość środka gaśniczego znajdującego się w środku. Jeżeli decydujesz się na gaśnice proszkowe o pojemności 1 kg, to czas ich działania wyniesie maksymalnie 6 sekund. W przypadku gaśnic o pojemności 12 kg, czas działania wyniesie ponad 12 sekund. Zobacz również szafy biurowe, które pozwolą na ułożenie dokumentów. 

Filtry

Producenci
więcej >
Kolor
więcej >
Masa całkowita [kg]
więcej >
Masa środka gaśniczego [kg]
więcej >
Rodzaj środka gaśniczego
więcej >
Wskaźnik ciśnienia powietrza
więcej >
Zakres temperatur stosowania
więcej >
Certyfikat
więcej >
Rodzaj
więcej >
Ciśnienie robocze
więcej >
Maksymalne napięcie gaszonego obiektu [V]
więcej >
Minimalny czas działania [s]
więcej >
Typ
więcej >

Cena