• 22 255 95 55

Gilotyny i trymery do zdjęć

Gilotyna do zdjęć jest powszechnie wykorzystywanym artykułem biurowym przez wiele grup zawodowych. Produkty, tego typu spotkamy szczególnie w takich miejscach, jak pracownie graficzne, drukarnie, czy studia fotograficzne. 

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Rodzaj ciętego materiału: Papier, zdjęcia Papier, zdjęcia, folia Papier, zdjęcia, folia, karton

Pokaż na stronie:

Gilotyny do zdjęć

Trymer Fellowes

Gilotyna do zdjęć jest powszechnie wykorzystywanym artykułem biurowym przez wiele grup zawodowych. Produkty, tego typu spotkamy szczególnie w takich miejscach, jak pracownie graficzne, drukarnie, czy studia fotograficzne. Gilotyna fotograficzna jest szczególnie doceniana z uwagi na precyzję i dokładność cięcia. Trudno byłoby wyobrazić funkcjonowanie każdego ze wspomnianych miejsc, bez pomocy obcinarki do zdjęć. Wykonanie idealnie prostego cięcia za pomocą nożyczek nie należy do najprostszych zadań, dlatego, jeśli jesteśmy osobami, które w sposób szczególny dbają o estetykę produktów, to warto, abyśmy rozważyli zakup produktu, jakim jest trymer do zdjęć lub gilotyna fotograficzna.

 

Gilotyna do zdjęć a trymer - zastosowanie i rodzaje

Gilotyny do zdjęć i trymery, charakteryzują się dokładnie takim samym zastosowaniem, a mianowicie, wykonywaniem równego estetycznego cięcia. Jedyną z głównych różnic, która pozwala nam na zdefiniowanie obydwu produktów, jest rodzaj mechanizmu, jaki wykorzystywany jest przez oba te produkty. 

 

 1. Trymer fotograficzny - jak działa?
  Zasada działania trymerów opiera się na głowicy poruszającej się w sposób liniowy na prowadnicy. Do głowicy przymocowany jest bezpośrednio nóż krążkowy.
   
 2. Gilotyna - podstawowe działanie? 
  Gilotyna fotograficzna, często wykorzystywana jest w pracowniach fotograficznych i drukarniach. Konstrukcyjnie gilotyna do papieru złożona jest z ciężkiej i dużej podstawki, na której dokonywane są cięcia. Elementem roboczym jest liniowy, długi nóż stanowiący dźwignię przecinającą papier. W gilotynach fotograficznych niezwykle ważny jest odpowiednio mocny docisk. Ten może być realizowany w sposób ręczny lub automatyczny (elektryczny).
   
 3. Obcinarki do zdjęć zastosowanie: 
  Gilotyny i trymery do zdjęć są niezastąpionym artykułem, wszędzie tam, gdzie produkowane są duże ilości grafik i zdjęć. Postarajmy się wyobrazić sytuacje, gdzie jesteśmy zmuszeni do własnoręcznego, równego wycinania różnego rodzaju fotografii. Wykonanie linii prostej w przypadku zdjęć wielkoformatowych byłoby wręcz niemożliwe. W związku, z czym inwestycja w gilotynę fotograficzną to nie tylko oszczędność czasu, ale również budżetu.

 

Trymer Fellowes

 

 

Gilotyna do zdjęć mała czy duża?

Wybór rozmiaru gilotyny fotograficznej powinien być uwarunkowany ze względu na nasze zapotrzebowanie. Jeśli przecinamy zdjęcia małych formatów to warto, abyśmy zainwestowali w gilotynę niedużych rozmiarów, ponieważ cena produktu również będzie znacznie niższa niż w przypadku dużych, profesjonalnych gilotyn fotograficznych. Z kolei, jeśli przecinamy fotografie zarówno dużych, jak i małych wymiarów, najlepszym rozwiązaniem zdecydowanie będzie zakup średniej lub dużej gilotyny, która została wyposażona w ogranicznik formatu. Tego typu rozwiązanie umożliwi nam precyzyjne przecinanie fotografii w dowolnie wybranym przez nas miejscu.


 

 

Gilotyny i trymery fotograficzne popularne marki 

Wyróżniamy wiele marek, które specjalizują się w produkcji i dystrybucji gilotyn oraz trymerów do papieru. Jednymi z najpopularniejszych z nich niewątpliwie są: Fellowes i IDEAL. Obaj ci producenci specjalizują się w szeroko pojętej branży papierniczo-biurowej ze szczególnym naciskiem na urządzenia niszczące oraz gilotyny i trymery. W ich szerokiej ofercie z całą pewnością znajdziemy gilotynę lub trymetr fotograficzny, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. 

 

Trymetr i gilotyna fotograficzna cena

Ceny gilotyn i trymerów fotograficznych różnią się od siebie w głównej mierze ze względu na jakość wykonania i funkcjonalność. Przykładowo za gilotynę wysokonakładową, będziemy musieli zapłacić zdecydowanie więcej, niż w sytuacji, gdy planujemy zakup urządzenia przecinającego jednocześnie do 5 kartek.

Filtry

Producenci
więcej >
Docisk papieru
więcej >
Długość cięcia - [mm]
więcej >
Grubość cięcia [mm]
więcej >
Ilość jednorazowo ciętych arkuszy 70g
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu
więcej >
Kolor
więcej >
Maks. format ciętego papieru
więcej >
Metalowa baza
więcej >
Ograniczniki formatu
więcej >
Osłona bezpieczeństwa noża
więcej >
Rodzaj ciętego materiału
więcej >
Skala pomiarowa w cm, calach, kątowa
więcej >
Waga [kg]
więcej >
Wymiar stołu roboczego [S x G] mm
więcej >
Rodzaj
więcej >
Zastosowanie
więcej >
Typ
więcej >
Długość cięcia - zakres [mm]
więcej >
Ilość jednorazowo ciętych arkuszy 70g - zakres
więcej >
Stojak
więcej >
Wymiary urządzenia w mm (wys x szer x gł)
więcej >
Przeznaczenie
więcej >

Cena