• 22 255 95 55

Grzbiety do bindowania

Akcesoria do bindowania są niezbędne, jeśli chodzi o skuteczny przebieg procesu bindowania. W podstawowym podziale wyróżniamy między innymi grzbiety do bindowania drutowe, plastikowe oraz okładki do bindowania, które zapewniają dokumentom ochronę przed uszkodzeniem. Przyjrzyjmy się jednak bliżej produktowi, jakim jest grzbiet do bindowania. Już na wstępie warto zaznaczyć, że nie wszystkie grzbiety do bindowania są dokładnie takie same, a co za tym idzie, również cena produktów nie jest jednakowa.

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:

Grzbiety do bindowania

Grzbiety spiralne OPUS

Akcesoria do bindowania są niezbędne, jeśli chodzi o skuteczny przebieg procesu bindowania. W podstawowym podziale wyróżniamy między innymi grzbiety do bindowania drutowe, plastikowe oraz okładki do bindowania, które zapewniają dokumentom ochronę przed uszkodzeniem. Przyjrzyjmy się jednak bliżej produktowi, jakim jest grzbiet do bindowania. Już na wstępie warto zaznaczyć, że nie wszystkie grzbiety do bindowania są dokładnie takie same, a co za tym idzie, również cena produktów nie jest jednakowa. Dlatego, zanim zdecydujemy się zakupić materiały do bindowania, obowiązkowo powinniśmy zapoznać się z parametrami produktu, co umożliwi nam zakup odpowiedniego grzbietu w stosunku do obsługiwanej przez nas bindownicy. Bindowanie grzbiety - wszystko, co warto wiedzieć o produkcie - zapraszamy!

 

Akcesoria do bindowania grzbiety - zastosowanie

W podstawowym podziale grzbiety do bindowania dzielimy na grzbiety drutowe / spiralne i plastikowe. Każdy z typów grzbietów do bindowania znajduje swoje zastosowanie w wielu miejscach pracy. Jakie są główne zastosowania grzbietów do bindownic? Postanowiliśmy przyjrzeć się temu aspektowi bliżej, uwzględniając podział ze względu na rodzaj grzbietów. 

Grzbiety do bindowania plastikowe:

 • Oprawianie dokumentów firmowych
 • Oprawianie katalogów i materiałów reklamowych
 • Oprawianie dokumentów osobistych

 

Grzbiety do bindowania metalowe:

 • Oprawianie kalendarzy
 • Oprawianie kołozeszytów
 • Oprawianie różnego rodzaju dokumentów

 

Brzegi do bindowania - jaki rozmiar wybrać? 

Kluczowym parametrem, jeśli chodzi o wybór rozmiaru grzbietu do bindowania, jest średnica. Im większa średnica grzbietu, tym większą ilość dokumentów będziemy mogli zbindować jednocześnie. Postanowiliśmy przedstawić to za pomocą tabelek, które z całą pewnością ułatwią Wam zakup odpowiedniego rozmiaru grzbietu do bindowania. 
 

Grzbiety do bindowania wymiary - grzbiety plastikowe:

ŚREDNICA GRZBIETU 

ILOŚĆ OPRAWIANYCH KARTEK 

4,5 mm

10 kartek

6 mm

25 kartek

8 mm

45 kartek

10 mm

65 kartek

12 mm

105 kartek

14 mm

125 kartek

16 mm

145 kartek

18 mm

165 kartek

20 mm

180 kartek

22 mm

210 kartek

25 mm

240 kartek 

28 mm

270 kartek 

32 mm

300 kartek

38 mm

350 kartek

45 mm

440 kartek 

51 mm

510 kartek

 

Grzbiet do bindowania rozmiary - grzbiety spiralne:

ŚREDNICA SPIRALI 

ILOŚĆ OPRAWIANYCH KARTEK

6 mm

30 kartek

8 mm

50 kartek

10 mm

70 kartek

12 mm

90 kartek

14 mm

110 kartek

16 mm

120 kartek 

20 mm

160 kartek

Jak możemy zauważyć, ilość rozmiarów okładek do bindowania jest rozbudowana, co pozwala nam na dokładne dostosowanie rozmiaru grzbietu względem ilości bindowanych dokumentów. Do najczęściej wybieranych grzbietów należą: grzbiety do bindowania 14 mm, grzbiety do bindowania 20 mm, grzbiety do bindowania 45 mm. 
 

Grzbiety bindowanie - kolorystyka

Grzbiety do bindowania dostępne są w różnych kolorach, co umożliwia nam dostosowanie kolorystyki ze względu na odcień przewodni w naszej firmie.

Grzbiety plastikowe do bindowania - kolory:

 • Czerwony
 • Żółty
 • Biały
 • Niebieski
   

Grzbiety drutowe do bindowania - kolory: 

 • Biały
 • Czerwony
 • Czarny
 • Niebieski

 

Grzbiety do bindowania - gdzie kupić? 

Grzbiety plastikowe OPUS

Grzbiety biurowe do bindowania są produktem powszechnie dostępnym, który możemy otrzymać stacjonarnie w sklepach papierniczych. Jednak za względu na rozbudowaną ofertę możemy mieć trudność z otrzymaniem konkretnego rozmiaru i kolorystyki. W związku z tym dużym ułatwieniem jest skorzystanie z katalogu produktów dostępnych w sklepach internetowych, ponieważ większość z nich gwarantuje nam stuprocentową dostępność grzbietów, a to wszystko bez wychodzenia z domu! 
 

Grzbiety do bindowania drutowe i plastikowe - cena

Ceny grzbietów do bindownic różnią się między sobą, a podanie jednego uśrednionego kosztu nie należy do najłatwiejszych zadań. Na ostateczny koszt produktu wpływa wiele czynników, są to między innymi marże narzucone przez producenta, jakość produktu, tworzywo wykonania, czy rozmiar. Warto również zauważyć, że grzbiety do bindownic pakowane są po 50 sztuk lub 100 sztuk, co również będzie miało duże przełożenie na koszt. Dynamicznie rozwijającą się sytuacja na rynku w branży biurowej uniemożliwia nam podanie przedziałów cenowych, dlatego zachęcamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem. 
 

 

Grzbiety do bindownic - o producencie

OPUS LOGO

Najpopularniejszym producentem, który w swojej ofercie ma szeroki wybór zarówno bindownic, jak i akcesoriów do bindowania jest marka OPUS. Plastikowe grzbiety do bindowania OPUS charakteryzują się wysoką jakością i odpornością na uszkodzenia, dzięki czemu mamy pewność, że zbindowane dokumenty będą się elegancko prezentować przez długi czas. 

OPUS - o firmie: firma OPUS rozpoczęła swoją działalność w 1990 roku. Marka od tego czasu przeszła ogromny rozwój na arenie międzynarodowej. Już zaledwie dwa lata później OPUS pozyskał swoich dwóch pierwszych partnerów biznesowych IDEAL i IBICO, których w 1994 roku stał się wyłącznym dystrybutorem. Innowacyjne rozwiązanie, poparte niepodważalną funkcjonalnością to cechy, które bez dwóch zdań opisują artykuły biurowe marki OPUS. Niszczarki, bindownice, laminatory, oczyszczacze powietrza i znacznie więcej! Poznaj produkty marki OPUS stworzone z myślą o Twoim biurze!

Filtry

Producenci
więcej >
Kolor
więcej >
Typ
więcej >
Średnica [mm]
więcej >
Ilość kartek
więcej >
Materiał
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu
więcej >

Cena