• 22 255 95 55

Kalki

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kalki, które często nabywane są przez właścicieli biur czy pracowników instytucji. W naszej ofercie znajdziesz kalki kreślarskie, ołówkowe, maszynowe i foliowe. Standardowa kalka powlekana woskiem występuje w dwóch wersjach: ołówkowej (niebieska) oraz maszynowej (czarna). Posiada unikalną plastikową warstwę zapewniającą antypoślizgowość oraz jest Samoregenerująca, gwarantująca wyraźne kopie. 

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:

Kalki 

kalka w rolce Canson

Kalka kopiująca jest innowacyjnym produktem z dziedziny papierniczej, której początki sięgają 1800 roku. Kalka to specjalistyczny papier powleczony z jednej strony tuszem lub pigmentem zmieszanym z woskiem. Jak sama nazwa wskazuje, papier kalka służy do tworzenia wielu kopii jednocześnie, podczas sporządzania jednego pisma lub rysunku. Kalka do odbijania jest naprawdę ogromnym ułatwieniem w wielu zawodach. Stosując produkt, jakim jest kalka do kopiowania, jesteśmy w stanie zaoszczędzić dużą ilość czasu, ponieważ wystarczy, że naszą pracę odręcznie wykonamy tylko jednokrotnie. Gdzie kupić kalkę? Na które parametry warto zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu?  Kalka kopiująca - podpowiemy, który artykuł papierniczy sprawdzi się najlepiej w zależności od indywidualnych preferencji i zastosowania. 
 

 

Kalka papier - zastosowania 

Papier do kalkowania w zależności od zastosowania, będzie różnił się poszczególnymi parametrami, takimi jak: gramatura, sposób wykonania kalki, a nawet kolor. W podstawowym podziale kalka kopiująca dzieli się na kalki wykonywane przy użyciu urządzenia drukującego (kalka drukarska) lub wykonywane odręcznie za pomocą ołówka, długopisu, czy cienkopisu (kalka biurowa). 

Kalka kopiująca - typy: 

 • Kreślarskie (kopia powstaje przy użyciu siły nacisku ołówka lub cienkopisu)
 • Maszynowe (kopia powstaje przy użyciu siły nacisku maszyny do pisania lub drukarki igłowej)
 • Ołówkowe (kopia powstaje przy użyciu siły nacisku ołówka)
   

Kalka kopiująca, aby spełniała swoją funkcję, musi zostać umieszczona pomiędzy uniwersalną kartą papieru, od spodu. Nacisk wytwarzany w trakcie pisania sprawia, że na kalce drukarskiej następuje zjawisko trwałego osadzenia atramentu, co w rezultacie daje nam łatwą do oczytania kopie dokumentu. 

Kalka odbitka stosowana jest przez wiele grup zawodowych, u których podstaw wykonywanych obowiązków są kalki. 
Między innymi wśród takich zawodów możemy wyróżnić: 

 • Architektów (tworzenie kalek obszernych prac)
 • Tatuatorów (przenoszenie kalki na skórę przed wykonaniem tatuażu)
 • Projektantów mody (przenoszenie kalki na ubranie) 
   

Kalki barwiące - najważniejsze parametry 

kala kopiująca


Kalka kolorowa charakteryzuje się wieloma istotnymi parametrami. Niewątpliwie do najważniejszych z nich należą format i gramatura. Te dwa współczynniki w wysokim stopniu zadecydują o zastosowaniu kalki oraz jej trwałości. 

Kalka - popularne formaty: 

 • kalka A0
 • kalka A1
 • kalka A2
 • kalka A3
 • kalka A4


Kalka gdzie kupić? - sprawdzeni producenci 

Kalka Pelikan należy do jednych z najczęściej wybieranych produktów, zaraz po produktach marki Canson. Przed dokonaniem zakupu kalki kopiującej warto, abyśmy dokładnie zapoznali się z producentem konkretnych produktów. Marki działające od lat w branży papierniczo - biurowej są gwarancją wysokiej jakości popartej niską ceną. 
 
 

Kalka cena 

Różnorodność kalek kopiujących jest naprawdę szeroka. Wyselekcjonowanie uśrednionej ceny kalki nie należy do najłatwiejszych zadań. W związku z tym postanowiliśmy wyróżnić kilka najpopularniejszych produktów. 
 

Kalka sklep - ceny poszczególnych kalek: 

 • Kalka A3 cena Canson 100 sztuk: cena produktu oscyluje w granicach 90 złotych (kalka odbijająca)
 • Kalka kopiująca A4 100 sztuk: cena produktu oscyluje w granicach 80 złotych
 • Kalka maszynowa A4: cena produktu oscyluje w granicach od 20 złotych do 60 złotych

Filtry

Producenci
więcej >
Typ
więcej >
Format
więcej >
Gramatura [g/m2]
więcej >
Ilość arkuszy
więcej >
Kolor
więcej >
Wymiary (mm)
więcej >
Opakowanie
więcej >

Cena