• 22 255 95 55

Kamizelki odblaskowe

Stanowią podstawowy element wielu osób, które związane są z konkretnymi zawodami i tym samym wykonują pracę, wymagającą od nich zachowania szczególnych środków ostrożności. Kamizelki odblaskowe są charakterystyczne dla pracowników budowlanych czy też osób kierujących ruchem. 

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
Ponadto, istnieje obowiązek noszenia odblasków przez uczestników ruchu w miejscach o ograniczonej widoczności oraz po zmroku. Kamizelki odblaskowe znajdują się też na wyposażeniu samochodów osobowych i ciężarowych. Trzeba je zakładać w sytuacjach awaryjnych, np. kiedy jesteśmy zmuszeni zatrzymać pojazd w niedozwolonym miejscu lub byliśmy uczestnikiem wypadku. Kamizelki odblaskowe kosztują niewiele, a można nawet rzec, że ich cena jest niska, jednak zdarzają się sytuacje, kiedy mogą uratować człowiekowi życie. 
 

Czy wszystkie kamizelki odblaskowe są takie same? 

 
Możemy je kupić w wielu sklepach, również w supermarketach. Często kamizelki odblaskowe pojawiają się w działach dla rowerzystów. Niektóre jednak nie należą do najtrwalszych i nie spełniają wymogów normy EN471. Przez to nie będą mogły być używane w niektórych krajach. W normie tej zawarte zostały m.in. informacje dotyczące ułożenia pasków odblaskowych, które odbijają światło kierunkowe. Kamizelki odblaskowe występują też w wielu kolorach. Czy mają one znaczenie? Tak naprawdę nie kolor jest tutaj ważny, a właściwości odblaskowe.
 

Czy ma znaczenie, jaki kolor kamizelki odblaskowej wybierzemy?

 
Dlatego też kamizelki odblaskowe mogą być żółte, pomarańczowe lub zielone. Kamizelki są zapinane na rzepy, dzięki czemu podczas prac budowlanych pozostają na miejscu i nie ograniczają w żaden sposób ruchów osób, jakie je noszą. Kamizelki odblaskowe mają też różne rozmiary, są też warianty uniwersalne. Warto, szczególnie jeżeli nosimy je często, decydować się na właściwy rozmiar. Zarówno za duża, jak też za mała kamizelka, nie będzie komfortowa i wygodna w noszeniu. Wykonane z poliestru są odporne na wodę i wpływ innych czynników atmosferycznych. Przy pacy i używaniu na zewnątrz ma to duże znaczenie. Zobacz też teczki z przekładkami
 

 

Filtry

Producenci
więcej >
Kolor
więcej >
Rozmiar
więcej >
Zapięcie
więcej >
Certyfikat
więcej >
Norma
więcej >
Materiał
więcej >
Rodzaj
więcej >
Typ
więcej >

Cena