• 22 255 95 55

Kleje biurowe

Najprostsza forma połączenia ze sobą dwóch kartek czy innych papierowych elementów? Oczywiście za pomocą kleju! Kleje muszą być mocne, a jednocześnie łatwe w użyciu. Nie powinny też pozostawiać śladów na powierzchniach, aby zachować estetyczny wygląd zarówno łączonych elementów, jak też innych przedmiotów, z którymi ewentualnie miały bezpośredni kontakt.

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:

Klej biurowy 

Klej w płynie Pritt

Klej do papieru jest wyjątkowo użytecznym artykułem z branży papierniczo-biurowej, a jego zastosowanie jest szczególnie docenianie nie tylko w branży biurowej, ale i również przez osoby prywatne. Kleje w płynie, klej biurowy w sztyfcie, a może klej w taśmie? Możliwości mamy naprawdę wiele! Wybór powinien zależeć tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych upodobań, ponieważ nie każdy lubi posługiwać się poszczególnymi typami klejów. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem produktu, który będzie charakteryzował się niską ceną, a zarazem wysoką jakością to z chęcią podpowiemy, na jakie kleje biurowe warto zwrócić szczególną uwagę. 
 

Kleje do papieru - ogólne zastosowanie

Jaki klej do papieru? To pytanie z pozoru wydaję się proste, jednak po głębszym przeanalizowaniu ofert sklepów papierniczo-biurowych w mgnieniu oka zorientujemy się, że wybór tego jedynego, konkretnego produktu wcale nie będzie tak prosty, jak nam się wydaje. Przed udzieleniem odpowiedzi na powyższe pytanie, koniecznie musimy się zastanowić, który typ klejów najbardziej nam odpowiadał ze względu na sposób użycia. Wyróżniamy wiele różnych rodzajów takich jak klej szkolny w płynie, klej szkolny w sztyfcie lub w taśmie, co więcej jesteśmy w stanie podzielić je również na mniejsze podkategorie, z uwagi na odcienie białe, przezroczyste, a nawet kolorowe sztyfty. 

 

Klej w sztyfcie

Kleje w sztyfcie są wyjątkowo popularnym produktem, który jest chętnie wykorzystywany zarówno w wielu firmach, jak i przez osoby prywatne. Klej do papieru w sztyfcie równie często, co w biurach, stosowany jest w placówkach szkolnych i przedszkolach, ponieważ w żaden sposób nie jest on niebezpieczny dla małych dzieci. Popularność produktu - klej szkolny w sztyfcie, jest więc jak najbardziej uzasadniona. Przed dokonaniem zakupu warto mieć na uwadze fakt, że nie każdy klej w sztyfcie duży będzie charakteryzował się taką samą jakością. W takiej sytuacji szczególną uwagę zwróćmy na producentów klejów, wybierając sprawdzone marki, z wieloletnią historią mamy pewność, że nasz klej będzie w stanie skleić każdą kartkę, niezależnie od gramatury. 

Klej w sztyfcie SCOTCH


Klej sztyft - najchętniej wybierane marki w 2023 roku: 

 • Klej Magic w sztyfcie 20g
 • Klej w sztyfcie Pentel
 • Klej w sztyfcie 35g Amos
 • Klej w sztyfcie Deli
 • Klej w sztyfcie Donau
   

Dobry klej w sztyfcie powinien być przede wszystkim trwały i szybkoschnący, ponieważ właśnie te dwie cechy w dużym stopniu wpływają na jakość produktu. Co ciekawe, nie wszystkie kleje w sztyfcie są białe albo przezroczyste, niektóre wersje dla dzieci charakteryzują się ciekawymi kolorowymi sztyftami. Oprócz wielu odcieni kleju jesteśmy w stanie wyselekcjonować również tak niestandardowe produkty, jak chociażby klej w sztyfcie znikający. Tego typu klej dla dzieci przed użyciem posiada określony kolor np. fioletowy, a zaraz po wyschnięciu staje się całkowicie przezroczysty. 

Klej w sztyfcie - popularne odcienie: 

 • Klej biały do papieru
 • Klej bezbarwny do papieru w sztyfcie
 • Klej w sztyfcie fioletowy
 • Klej w sztyfcie niebieski
 • Klej w sztyfcie znikający


Klej w płynie 

Klej w plynie jest jednym z najczęściej wybieranych produktów zaraz po kleju w sztyfcie. Produkt ten cieszy się szczególną popularnością z uwagi na swój praktyczny i łatwy sposób użycia. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przed dokonaniem zakupu produktu - klej w płynie przezroczysty?  Przede wszystkim poszczególne typy produktu różnią się od siebie sposobem nakładania kleju. 

Klej do papieru w płynie - popularne sposoby nakładania kleju: 

 • Klej biurowy w płynie z pędzelkiem: klej nakładany jest przy użyciu niewielkiego pędzelka, to niezwykle wygodny i praktyczny sposób, ponieważ sami, bez większego wysiłku, jesteśmy w stanie zadecydować, jaką ilość kleju chcielibyśmy nałożyć
 • Klej w płynie do papieru z kulką: klej do papieru szybkoschnący z kulką umożliwia nam nałożenie określonej ilości produktu, w zależności od siły nacisku naszej dłoni.
   

Gdzie można kupić klej w płynie? 

Klej w płynie Pentel

Dobry klej w płynie możemy zakupić niemalże w każdym sklepie z artykułami papierniczo-biurowymi. Szczególną popularnością, wśród klientów cieszą się sklepy online, ponieważ właśnie tam możemy dokonać dokładnych i przemyślanych zakupów bez presji czasu. Dodatkowo dokonując zakupu w sieci sklepów internetowych, możemy zaczerpnąć rzetelnych informacji od innych internautów, którzy już wcześniej zakupili dany produkt.
 

Klej w taśmie

Klej na taśmie jest produktem zaprojektowanym na wzór, doskonale nam wszystkim znanego korektora na taśmie. Dlaczego klej w taśmie cieszy się tak dużą popularnością? Jego główną zaletą przewyższającą nad innymi klejami, zdecydowanie jest niezwykle komfortowy sposób klejenia. Stosując klej na taśmie, mamy pewność, że nie wylejemy go, co mogłoby się niefortunnie przytrafić w przypadku kleju w płynie. Ponadto stosując klej w taśmie mamy gwarancję, że niepożądana kropla kleju nie skapnie nam w niechcianym przez nas miejscu. 

Jeśli, chodzi o najpopularniejszą markę klejów w taśmie, to bez dwóch zdań wyróżnienie wręczylibyśmy firmie Donau. Kleje w taśmie od tego producenta charakteryzują się  wysoką jakością, która jak najbardziej poparta została wyjątkowo niską i okazyjną ceną. Poszukujecie sprawdzonego produktu? Klej do papieru mocny Donau spełni każde oczekiwania. 

 

Klej biurowy cena 

Cena kleju biurowego uwarunkowana jest wieloma parametrami, a wśród najważniejszych z nich szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na ilość produktu w jednym opakowaniu oraz firmę, ponieważ wielu producentów w zależności od popularności marki, narzuca produktowi własną marżę. 

Klej w sztyfcie cena: uśredniona cena jednego opakowania kleju w sztyfcie waha się w granicach od 0,50 groszy do 8 złotych. Rozbieżność pomiędzy cenami jest stosunkowo duża, ponieważ podane ceny są uśrednione i obejmują gramatury od najmniejszej do największej. 

Klej w płynie cena: przed dokonaniem zakupu kleju w płynie oprócz ilości produktu w opakowaniu, duży wpływ na cenę będzie miała również marka i sposób nakładania kleju (pędzelkiem lub za pomocą kulki). Średni koszt kleju w płynie wynosi 9 złotych, nie zmienia to jednak faktu, że jesteśmy w stanie kupić produkt znacznie taniej, mimo wszystko musimy się liczyć z faktem, że pojemność (ml) takiego produktu będzie znacznie mniejsza. 

Klej w taśmie: cena kleju w taśmie w głównej mierze uwarunkowana jest od długości taśmy klejącej. Średni koszt kleju na taśmie o długości 10m wynosi w granicach 12 złotych. 
 

Kleje do prac biurowych i domowych 

klej AMOS

Warto mieć przynajmniej jeden w szufladzie domowej komody czy firmowego biurka. Niepermanentne kleje biurowe mają niewielkie rozmiary, zajmują mało miejsca, zmieszczą się więc praktycznie wszędzie. Można je kupić jako kleje w sztyfcie, kleje w tubce, w płynie i w pisaku. Jeżeli chodzi o kleje w sztyfcie, to ich największą zaletą jest higiena, jaką zachowujemy podczas klejenia. Klej ten nie brudzi rąk, używamy go bez bezpośredniego kontaktu z nim. Szybko i łatwo połączymy dwie kartki papieru czy stworzymy efektowną pracę plastyczną. Można równomiernie nanieść dzięki sztyftowi klej na powierzchnię w odpowiedniej ilości. Kleje w sztyfcie są zatem najbardziej ekonomiczne. Kleje w tubce należą do trwałych i bardzo skutecznych. Nanosimy je na powierzchnię na za pomocą pędzla. Dzięki takiej aplikacji możemy dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, co jest dużym atutem takiego kleju. 
 

Jak dokonać wyboru, wybierając klej biurowy?

Decydując się na kleje biurowe, koniecznie przeanalizuj częstotliwość ich użytkowania. To pozwoli Ci wybrać ich wielkość i tym samym uniknąć ewentualnego ich marnowania. Długo nieużywane kleje po otwarciu tracą swoje właściwości, kleje w tubce zasychają, co często uniemożliwia ich otwarcie. Uwzględnij także ich przeznaczenie. Do typowego użytku biurowe najlepiej sprawdzą się kleje w sztyfcie. Jeżeli wykonujesz z ich wykorzystaniem prace plastyczne, lepszym rozwiązaniem będą kleje w tubce. Zobacz również taśmy dwustronne, które przydadzą się w każdej biurowej szufladzie.

Filtry

Producenci
więcej >
Rodzaj
więcej >
Waga [g]
więcej >
Pojemność [ml]
więcej >
Rozmiar [mm]
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu zbiorczym
więcej >
Kolor
więcej >
Gramatura [g/m2]
więcej >

Cena