• 22 255 95 55

Kolorowe karteczki samoprzylepne

Jeżeli zdarza się, że ważne obowiązki lub informacje wypadają ci z głowy, karteczki samoprzylepne przychodzą z pomocą! Notes samoprzylepny będzie świetnym wyposażeniem nie tylko dla biur, ale sprawdzi się świetnie do każdego aspektu życia codziennego.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:

Karteczki samoprzylepne – zapamiętaj najważniejsze informacje!

Karteczki samoprzylepne

Jeżeli zdarza się, że ważne obowiązki lub informacje wypadają ci z głowy, karteczki samoprzylepne przychodzą z pomocą! Notes samoprzylepny będzie świetnym wyposażeniem nie tylko dla biur, ale sprawdzi się świetnie do każdego aspektu życia codziennego. Mimo tego, że coraz częściej tworzy się notatki na urządzeniach mobilnych, karteczki samoprzylepne są niezawodne i wciąż są najczęściej wykorzystywanym „gadżetem". Tradycyjne rozwiązanie na tworzenie notatek ma ten atut, że kolorowe kartki samoprzylepne można przyczepić do dowolnej powierzchni. Fizyczne posiadanie notatki naklejonej na biurko lub ramę komputera pozwala nam biernie zapamiętywać informacje zawarte na niej.

 

Nie jest to tajemnicą, że kolorowe kartki samoprzylepne ciężko jest przeoczyć! Wybranie jaskrawych i neonowych karteczek zapobiegnie przypadkowemu pominięciu karteczki lub jej zagubieniu. Rozbudowana oferta karteczek samoprzylepnych pozwala dobrać kolor, kształt oraz wymiary notki do rodzaju swojej pracy lub informacji zapisywanych na nich. Co więcej, karteczki samoprzylepne kolorowe często są wydawane przez producentów w formie serii kolorów. Dzięki temu nie tylko możemy stworzyć kolorowe oznaczenia i wiadomości, ale nadać kolorom notatek poziom ważności.

 

Co najważniejsze, notesy samoprzylepne oprócz swojej domyślnej funkcji mogą świetnie pobudzić wyobraźnie. Stosowanie ich jako pomoc w nauce może skutkować świetnymi rezultatami. Szybka i praktyczna nauka jest jednym z najważniejszych aspektów organizacji swojego dnia jako uczeń i student. Co więcej, oprócz tego świetnie sprawdzają się jako utrwalanie najważniejszych informacji, które można wykorzystać w codziennych sytuacjach.

 

Bloczek samoprzylepny, a kostka – co lepiej wybrać? 

Bloczki samoprzylepne

Karteczki kolorowe samoprzylepne mają swoje typy i rodzaje. Aby odpowiednio dobrać karteczki z klejem, należy wpierw zapoznać się z cechami charakterystycznymi dla każdego typu.

Na wstępie powinno się zaznaczyć, że karteczki składające się na bloczek kartek samoprzylepnych i kostkę są takie same. Mają one takie same funkcje oraz ułożenie karteczek. Mimo ich niewielkich różnic jest kilka aspektów, które mogą przekonać nas do postawienia na bloczki samoprzylepne lub kostki z karteczkami.

 

Bloczki samoprzylepne:

Ich podstawową różnicą jest ilość karteczek. Bloczki mają kartki samoprzylepne kolorowe w mniejszych ilościach. Jest to mniej więcej od 40 do 100 karteczek na jeden bloczek karteczek samoprzylepnych. Będzie to idealny wybór dla osób, które lubią zapisywać wiadomości na różnych kolorach karteczek naraz. Dzięki temu można bez problemu stworzyć kolorowe notatki, które będą o wiele bardziej atrakcyjnie prezentować się w miejscu pracy lub przy biurku. Warto postawić na ten rodzaj karteczek.

 

Kostki z karteczkami:

Kostki samoprzylepne, tak jak można to wywnioskować z wcześniejszych informacji, mają więcej notek. W jednej kostce może znajdować się nawet 400 karteczek. Zazwyczaj kostki są w jednym kolorze, co oznacza, że każda karteczka zawarta w kostce będzie taka sama. Nie jest to regułą, jednak przez to, że kartki są ze sobą połączone, nie można wyciągnąć ze środka kostki innego koloru karteczki, ponieważ skutkowałoby to zepsuciem jej. Będzie to trafiony wybór dla osób, które nie skupiają się tak bardzo na aspektach estetycznych, a notują bardzo dużo. Można być pewnym, że taka kostka nie skończy się szybko, co sprawia również że jest to zakup na wiele tygodni, a nawet miesięcy.

 

Inne rodzaje karteczek samoprzylepnych 

Kartki samoprzylepne kolorowe nie dzielą się tylko na typy, ale mają też wiele różnych rodzajów, które charakteryzują się konkretną budową lub zastosowaniem. Wybranie odpowiedniego rodzaju może znaczenie ułatwić notowanie, co sprawi, że nasza praca będzie sprawniejsza i bardziej praktyczna. Dobór karteczek do rodzaju swojej pracy może spowodować, że nie tylko notowanie będzie przyjemniejsze, ale i cała wykonywana praca będzie bardziej komfortowa i wolna od stresu związanego z zapamiętywaniem ważnych informacji.

 

Karteczki harmonijkowe 

kolorowe karteczki biurowe

Są to kolorowe karteczki biurowe, które tak jak nazwa wskazuje, są złożone w kształt harmonijki. Ich budowa nie jest przypadkowa. Te kartki samoprzylepne wkłada się do specjalnego podajnika. Pomaga to w szybkim i sprawnym notowaniu. Po wyciągnięciu jednej karteczki kolejna automatycznie wysuwa się z podajnika. Jest to bardzo duże ułatwienie. Wielu z nas spotkało się z sytuacją, kiedy podczas połączenia telefonicznego nastała potrzeba, aby coś zapisać. Często w takich sytuacjach panicznie staramy się oderwać karteczkę jedną ręką, co nie zawsze bezproblemowo się udaje. Z pomocą przychodzą karteczki Z-notes, które dzięki automatycznemu wysuwaniu, eliminują trud związany z oderwaniem karteczki z bloczku karteczek samoprzylepnych.

Karteczki ekologiczne

Karteczki ekologiczne są najczęściej zwykłymi karteczkami. Zazwyczaj są one przeznaczone do całkowitego recyklingu, a na stworzenie ich zostały wykorzystane surowce wtórne. Dodatkowo taki bloczek karteczek samoprzylepnych ma ograniczoną ilość plastiku, w jaki jest spakowany. Najczęściej takie samoprzylepne kartki są sprzedawane w specjalnych stojakach kartonowych, które pięknie prezentują się na biurku.

 

kolorowe karteczki samoprzylepne

Karteczki Super Sticky z mocniejszym klejem

Karteczki Super Sticky są specjalnym produktem firmy 3M Post-it, jednak można znaleźć karteczki z mocniejszym klejem produkowane przez inne marki. Taki bloczek karteczek samoprzylepnych jest przeznaczony do powierzchni trudnych i nieregularnych. Bezproblemowo można je przykleić na śliskie powierzchnie lub na szyby. Dodatkowym atutem jest swobodne umieszczenie karteczki z klejem na powierzchniach pionowych. Są to notesy samoprzylepne do zadań specjalnych. Klej umieszczony na notce nie wysycha tak szybko i nie traci swojej lepkości. Częste przyklejanie karteczki w inne miejsce tez nie powinno sprawić żadnego problemu, ponieważ klej nie traci szybko na swojej mocy.

Karteczki samoprzylepne w rolce

Karteczki w rolce to najrzadziej spotykany rodzaj karteczek samoprzylepnych. Rolka w pewnym stopniu tak jak taśma klejącą. Ten rodzaj karteczek jest o tyle wygodny, że swobodnie można dobrać długość notatki, jaką chce się napisać. Można tworzyć całkowicie dowolne wymiary karteczki, a do tego nie trzeba przejmować się bałaganem na miejscu pracy. Rolkę o wiele łatwiej jest przechowywać tak, aby nie walała się na biurku pełnym dokumentów i notatek. Można swobodnie przechowywać ją w szafce lub przyborniku na biurku.

 

Jakie kolorowe karteczki samoprzylepne wybrać?

Znając już wszystkie możliwe rodzaje i typy notek, możemy przejść do wyboru najlepszych karteczek samoprzylepnych. Jednak jak to zrobić, gdy wybór jest tak duży? Wiemy, jak ciężko jest dobrać karteczki samoprzylepne z tak dużej oferty, dlatego przychodzimy z pomocą i szybkim sposobem na ukierunkowanie swojego wyboru.

 

Karteczki dla osób często notujących 

kartki samoprzylepne kolorowe

Dla takich osób najlepiej sprawdzą się kostki z karteczkami, ponieważ posiadają większą ilość notek, a do tego standardowo są tańsze niż bloczki. Również dla takich osób dobrym krokiem będzie zaopatrzenie się w karteczki typu Z-notes oraz podajnik do nich, co przyspieszy proces tworzenia notatek. Dobrym wyborem będą również karteczki samoprzylepne duże, które pomieszczą więcej informacji na swojej powierzchni.

Karteczki dla wzrokowców – dla ucznia i studenta

Aby jak najszybciej zapamiętać ważne informacje, warto zakupić kolorowe karteczki samoprzylepne. Idealnie do zadań specjalnych takich jak fiszki sprawdzą się karteczki samoprzylepne pastelowe lub neonowe. Dla wzrokowców jest to niezwykłe ułatwienie, ponieważ wykorzystanie kolorów do nauki pozwoli w łatwiejszy sposób zdobyć wiedzę.

Bloczek z karteczkami dla niezdecydowanych 

Gdy jesteśmy niezdecydowani nie tylko pod względem koloru, ale też wymiaru karteczek warto zainteresować się mixem karteczek. Jest to opakowanie karteczek z różnymi wielkościami i kolorami notek. W opakowaniach można znaleźć karteczki samoprzylepne duże, małe, jak i pośrednie wielkości. Dodatkowo różnorodne kolory pozwolą nam na kreatywne oznaczanie i zapisywanie informacji.

 

Kartki samoprzylepne i ich niekonwencjonalne zastosowania

Karteczki samoprzylepne to nie tylko ważne informacje czy przypomnienia. Mało osób wie, jak kreatywne i pomysłowe rzeczy można stworzyć za pomocą karteczki z klejem. Oprócz zwykłego zapisywania przypomnień na z notek można stworzyć pomoce naukowe, oznaczenia czy też plany działania

 

kolorowe kartki samoprzylepne

Fiszki – sposób na uczenie się języków za pomocą karteczek samoprzylepnych

Najłatwiejszym sposobem na naukę słownictwa w innym języku są fiszki. Jest to niezwykle proste, aby stworzyć takie, gdy pod ręką mamy kolorowe karteczki biurowe. Wystarczy na nieklejącej stronie napisać słowo w innym języku, a na drugiej jego tłumaczenie. Jeżeli zapomnimy jakiegoś słówka, możemy szybko odchylić karteczkę, a następnie przypomnieć sobie słówko. Ten sposób na naukę jest znany od wieków, a samoprzylepne karteczki idealnie sprawdzą się jako pomoc w jego przygotowaniu. 

 

Mapa myśli – notuj pomysły, plany na przyszłość i realizuj je szybciej

Mapa myśli jest niezwykłym sposobem na dobry samorozwój. Nic tak nie motywuje człowieka, jak ustalenie celów oraz kroków do ich osiągnięcia. Zapisanie ich na karteczkach samoprzylepnych i stworzenie z nich konstelacji na dowolnej przestrzeni pozwoli na jeszcze większe zaangażowanie w swoje marzenia. Dobra organizacja z pomocą karteczek samoprzylepnych, zapewnia sukces w dążeniu do spełnienia się. 

 

Zakładka do książki – dla tych co gubią się w książkach 

Niektórzy czytają, bo muszą, a niektórzy, bo kochają czytać. Nieważne, w jakim celu czytasz daną lekturę, oznaczenie strony, na jakiej skończyłeś, jest niezwykle przydatne. Koniec z wertowaniem stron książek, gdy tradycyjna zakładka się zgubi. Kolorowe karteczki świetnie sprawdzają się w roli zakładki. Przyklejając karteczkę tak, aby nieklejąca część wystawała poza linie kartek, ułatwia szybsze wyszukanie strony. Co więcej, dzięki temu, że kolorowe karteczki samoprzylepne nie przesuwają się po stronach książki, można nimi oznaczyć również ostatnio przeczytany wers.


 

Karteczki kolorowe – zaufani producenci

Bloczek z karteczkami powinien być nie tylko ładny — najważniejsza jest jakość. Produkt wysokiej jakości pozwala nam nie tylko na komfortowe korzystanie z niego, ale na ogóle zadowolenie. Aby wybrać najlepszą markę produkującą kartki samoprzylepne, warto zapoznać się z podstawową ofertą, jednak i to czasem nie wystarcza. Dla osób szukających wysokiej jakości karteczki samoprzylepne stworzyliśmy listę najpopularniejszych marek. 

  • Post-it 3M – karteczki od tej marki mają wysoką jakość papieru, jak i kleju. Ich oferta jest niezwykle szeroka, na, tyle że można znaleźć prawie każdy rodzaj notesów. Mają wyjątkowe palety barw dostępne w zestawach, a do tego posiadają również podajniki do karteczek.
  • Donau – marka oferuje tradycyjne karteczki samoprzylepne kolorowe o różnych wielkościach oraz kształtach. Od tego producenta można spodziewać się wysokiej jakości produktów, ponieważ nie raz została wyróżniona na tle innych marek, jako świetny producent wyposażenia biurowego.
  • Stick’n – firma produkująca wyposażenie biurowe, która charakteryzuje się wysokiej jakości artykułami w przystępnych cenach. W ich ofercie można znaleźć wiele kolorowych karteczek, które będą idealne do codziennego notowania i pozostawiania wiadomości.

Filtry

Producenci
więcej >
Kolor
więcej >
Ilość kartek
więcej >
Wymiary (mm)
więcej >
Kształt
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Typ
więcej >
Gramatura [g/m2]
więcej >

Cena