• 22 255 95 55

Koperty

Koperta wysyłkowa w zależności od wielu parametrów, będzie charakteryzowała się różnorodnymi zastosowaniami. Głównym czynnikiem, który wpływa na typ koperty, jest to czy mamy do czynienia z produktem, takim jak koperty duże czy koperty małe. Wymiary koperty niewątpliwie odgrywają jedną z najistotniejszych kwestii, jeśli chodzi o jej zastosowanie. 

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:

Koperty

koperty ekologiczne Bong

Koperta jest produktem stosowanym na szeroką skalę zarówno przez osoby prywatne, jak i największe światowe korporacje, czy instytucje. Koperty pełnią wiele funkcji, zaczynając od koperty na listy, a kończąc na kopertach do tak zwanych zadań specjalnych, jak np. koperta utajniona. Ilość modeli, rodzajów, zastosowań i kolorów kopert jest nieograniczona. Obecnie rynek jest nasycony produktami, jakimi są koperty listowe, tak więc mamy pewność, że każdy bez najmniejszych problemów znajdzie produkt szyty na miarę każdej najmniejszej potrzeby. Przed dokonaniem wyboru odpowiednio dobranej koperty na poczcie, czy w sklepie internetowym warto, abyśmy poznali najważniejsze parametry produktu - koperty wysyłkowe. 

 

Koperty pocztowe - zastosowanie 

Koperta wysyłkowa w zależności od wielu parametrów, będzie charakteryzowała się różnorodnymi zastosowaniami. Głównym czynnikiem, który wpływa na typ koperty, jest to czy mamy do czynienia z produktem, takim jak koperty duże czy koperty małe. Wymiary koperty niewątpliwie odgrywają jedną z najistotniejszych kwestii, jeśli chodzi o jej zastosowanie. 
 

Poczta Polska koperty - zastosowanie kopert: 

 • Koperty standardowe: wysyłka uniwersalnych dokumentów o małym gabarycie, faktur listów poleconych oraz wiele więcej.
   
 • Koperty samoprzylepne: wysyłka faktur, ważnych dokumentów, koperta przyklejana od zewnętrznej strony przesyłek. Wysoka jakość przezroczystej folii umożliwia nam wgląd do dokumentów. 
   
 • Koperta listowa bąbelkowa: wysyłka delikatnych przedmiotów o małym lub dużym gabarycie. Koperta listowa tego rodzaju to gwarancja podwójnego bezpieczeństwa wysyłki. 
   
 • Koperta średnia utajniona: wysyłka poufnych dokumentów, tego typu zabezpieczenie może służyć, jako koperta na list polecony lub do wysyłki wielu innych istotnych przedmiotów. Trwałe zamknięcie koperty, umożliwia jej otwarcie jedynie przy użyciu nożyczek. 
   
 • Koperta mała foliowa: wysyłka małych przedmiotów jak np. ubrania. Wysoka nieprzezroczystość koperty uniemożliwia wgląd do zawartości przesyłki. 
   
 • Koperta pocztowa rozszerzana: rozszerzany dół i boki koperty umożliwiają wysyłkę większej ilości dokumentów.
   
 • Koperta na list Tyvek: wyjątkowo mocne, nieprzemakalne, nierozrywalne tworzywo TYVEK to gwarancja, że nasza przesyłka dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie. 
   
 • Koperty mini na CD: koperty mini zostały przystosowane do zabezpieczania małych przedmiotów takich jak nośniki CD. 
   
 • Koperta zwykła kartonowa: koperty zwykłe wykonane z kartonu zostały przystosowane do wysyłki zarówno dokumentów, jak i przedmiotów o małym gabarycie. Koperta na list, tego typu to gwarancja wysokiej jakości oraz zachowania wszystkich standardów ekologicznych. 

   

List koperty - formaty 

W zależności od rodzaju koperty, jesteśmy w stanie wyróżnić podstawowy podział najchętniej wybieranych formatów poszczególnych kopert. 

Koperty poczta polska - podział rozmiarów według standardów poczty:

Koperta mała wymiary (S)przesyłki o masie do 500 g i maksymalnym formacie koperty C5 o grubości do 2 cm
 
Koperty średnie wymiary (M)przesyłki o masie do 1000 g i maksymalnym wymiarze koperty C4 o grubości do 2 cm
Koperty duże wymiary (L)przesyłki o masie do 2000 g. Suma długości, szerokości i wysokości przesyłki nie może przekroczyć 90 cm, przy czym największy z wymiarów nie może przekroczyć 60 cm


 

List koperta - sposoby klejenia

koperta ozdobna Galeria Papieru

Ważną kwestią jest sposób zaklejania koperty. W zależności od naszych indywidualnych preferencji jesteśmy w stanie wyróżnić poszczególne koperty zwykłe oraz ich sposób zamykania. 
 

 • Koperta SK: jest to forma zamykania kopert z wykorzystaniem lateksu. Koperta samoklejąca została wyposażona w dwa paski klejące, które zostały umieszczone zarówno na klapie otworowej, jak i na kontr-klapie. W celu zaklejenie koperty SK wystarczy delikatnie odgiąć kontr-klapę i nałożyć ją na klapę. W przypadku klejenia samoklejącego nie ma potrzeby zwilżania któregokolwiek z brzegów, koperta skleja się samoistnie. 
   
 • Koperta BK: w przypadku kopert bez naniesionego kleju, musimy samodzielnie nanieść klej na kopertę. Ten rodzaj koperty jest stosunkowo rzadko wybierany, ze względu na to, że zawsze musielibyśmy pamiętać o kleju lub taśmie w celu zamknięcia koperty.  
   
 • Koperta HK: koperta z paskiem zabezpieczającym klej, często określana jest mianem koperty z odrywanym paskiem foliowym. W celu zamknięcia kopert tego typu musimy jedynie oderwać wcześniej wspomniany pasek zabezpieczający i zamknąć klapę dociskając ją z odpowiednią siłą. Koperty z paskiem są często wybierane ze względu na to, że charakteryzują się wysokim stopniem wytrzymałości na rozerwanie. Przy dobrym przechowywaniu koperty HK mogą być wykorzystywane nawet przez okres 5 lat.
   
 • Koperty średnie NK: Tego rodzaju koperty nie są najczęściej i najchętniej wybierane, al cały czas posiadają swoich zwolenników. Na klapie zamykającej kopertę, znajduje się klej, który zaczyna działać po lekkim zwilżeniu. Przy odpowiednim przechowywaniu kopert są one trwałe i nie mają daty przydatności do użytku.

 

Koperty list - kolorystyka 

Koperty hurt występują w szerokim podziale, jeśli chodzi o kolorystykę. Wśród najpopularniejszych kolorów niewątpliwie szczególne wyróżnienie należy się dla takich produktów jak: koperty szare, białe, czarne i ozdobne. Kolory odgrywają istotną rolę, pozwalają nam na wyrażenie nas, czy naszej firmy. Oprócz szerokiej gamy kolorów wiele kopert ma również ciekawą fakturę lub specjalnie wykończone wnętrze (połysk lub mat). W zależności od naszych indywidualnych preferencji każdy będzie w stanie dobrać koperty do wysyłki w poczuciu własnej estetyki. 

 

Koperty hurtownia - aspekt ekologiczny koperty 

Koperty doskonale sprawdzają się w korespondencjach o różnym charakterze. Inwestując w koperty eko, jako firma, mamy pewność, że zostaniemy odebrani jako marka przyjazna środowisku, co jest wyjątkowo dobrze odbierane przez inne korporacje. 
 

Koperty - rodzaje ekologicznych tworzyw: 

 • Koperta kraft: koperty o kolorze brązowym, wykonane ze specjalistycznych papierów siarczanowych. Zapewniają doskonałą jakość i wysoką sztywność koperty. 
   
 • Koperta z recyklingu: produkowana z wtórnie pozyskanych surowców, co oznacza, że do produkcji koperty nie jest konieczna wycinka drzew. Papier wykorzystywany do produkcji kopert pozyskiwany jest w 100% w procesie recyklingu. 
   

Proces recyklingu: makulatura dostarczana jest do specjalnych punktów zbioru odpadów celulozowych, a tam prowadzony jest pierwszy etap sortowania surowców pod względem jakości. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie i sprasowanie makulatury, która nawijana jest na bele. W tej postaci surowiec trafia do papierni, w których dokonywany jest recykling makulatury.


Koperta mała cena - czym się kierować? 

Koperty tanio możemy kupić zawsze wtedy, gdy wybierzemy opakowanie zawierające większą ilość kopert. Mimo wszytko w dalszym ciągu najchętniej wybierane są koperty 100 sztuk. Koperta cena - koszt produktu uwarunkowany jest wieloma parametrami, takimi jak: gramatura koperty, format, kolor, sposób zaklejania, czy tworzywo wykonania. Koperty cena to zmienny współczynnik. Na ostateczny koszt produktu również duży wpływ ma rodzaj producenta. 
 

Koperta wysyłkowa - sprawdzeni producenci 

koperty ozdobne Galeria Papieru

 

Wśród najlepszych producentów kopert na rynku zarówno polskim, jak i europejskim szczególne wyróżnienie należy się dwóm markom, które swoją ciężką pracą i pasją do branży papierniczej, zyskały grono zadowolonych klientów i partnerów na całym świecie. 
 

1. Bong - o producencie: 

Wybierając koperty najwyższej jakości warto, abyśmy wspierali sprawdzonych dystrybutorów zarówno na rynku polskim, jak i europejskim. Jedną z firm, która zasługuje na szczególne wyróżnienie, jest BONG CSK z siedzibą w Poznaniu. W swojej codziennej pracy nieustannie zaskakują innowacyjnym podejściem do branży papierniczo - biurowej.  

BONG o firmie: 

Opakowania i koperty nie są już towarem bezosobowym. Paczki, opakowania pocztowe, torby na upominki, koperty ozdobne są często pierwszą rzeczą, które widzą klienci. Coraz większą wagę przywiązuje się nie tylko do jakości i funkcjonalności, ale również do niepowtarzalnego designu dla podkreślenia marki i charakteru”.
 

 

2. Argo - o producencie: 

Firma ARGO w swoim działaniu kieruje się wysokimi standardami. Rzetelność jest jednym z kluczowych mott przewodnich marki ARGO. 

Argo o marce: 

„Działalność handlową firma ARGO S.A rozpoczęła w 1991 roku, początkowo jako Biura Handlu Zagranicznego ARGO. Po założeniu firma specjalizowała się wyłącznie w laminatorach i foliach laminacyjnych. W następnych latach oferta ARGO S.A została uzupełniona o wybrane urządzenia i materiały do oprawy dokumentów, niszczarki oraz laminowane karty plastikowe w standardzie kart kredytowych”.

Filtry

Producenci
więcej >
Rodzaj
więcej >
Format
więcej >
Typ
więcej >
Kolor
więcej >
Koperta z oknem
więcej >
Wymiary (mm)
więcej >
Pasuje do formatu
więcej >
Wymiar kopert (rodzaj)
więcej >
Ekologiczna
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu
więcej >

Cena