• 22 255 95 55

Koperty C4

Wszelkiego rodzaju koperty stały się podstawą branży transportowej oraz korespondencyjnej. Przy zastosowaniu koperty C4 jesteśmy w stanie nadać listy oraz drobne przedmioty uniwersalnych rozmiarów. Z uwagi na to, że większość dokumentów występuje w formacie A4, bez problemu zmieszczą się one do koperty C 4. 

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:

Koperta C4

Wszelkiego rodzaju koperty stały się podstawą branży transportowej oraz korespondencyjnej. Przy zastosowaniu koperty C4 jesteśmy w stanie nadać listy oraz drobne przedmioty uniwersalnych rozmiarów. Z uwagi na to, że większość dokumentów występuje w formacie A4, bez problemu zmieszczą się one do koperty C 4. Mimo iż na przestrzeni lat społeczeństwo stale się rozwija i większa część tradycyjnych listów zastępowana jest drogą elektroniczną, to w dalszym ciągu użycie kopert C4 jest na porządku dziennym, a ich sprzedaż w całej Polsce w przeciągu jednej doby szacowana jest w setkach tysięcy. Wiemy, że C4 koperta jest jednym z najpopularniejszych artykułów papierniczych, na co więc zwrócić uwagę w trakcie wyboru? Którymi parametrami warto się kierować? C4 koperty - wszystko, co należy wiedzieć o produkcie. 

 

Koperta C4 biała - zastosowania / rodzaje 

koperta C4 białaKoperty C4 białe stosowne są niemalże w każdym miejscu pracy, domach, szkołach,  czy instytucjach państwowych. Ciężko byłoby w jednym zdaniu ująć wszystkie placówki, w których swoje zastosowanie znajdują koperty C4. Zaczynając od oficjalnych korespondencji pomiędzy ważnymi instytucjami, a kończąc na wysyłaniu faktur i innych dokumentów do kontrahentów. Zastosowanie kopert C4 jest duże, dlatego warto, abyśmy poznali poszczególne rodzaje produktu, jakim jest koperta C-4. Wielu z nas dokonując podstawowego podziału kopert, w pierwszej chwili skupia się na kolorystyce (koperta C4 biała, koperta C4 szara), jednak mało kto byłby w stanie wyróżnić wszystkie rodzaje kopert C4 z uwzględnieniem ich zastosowania, a to jest jednym z najważniejszych aspektów, decydujących o późniejszym wyborze koperty C4.

Na samym początku powinniśmy zadać konkretne pytanie: „jakie będzie główne zastosowanie koperty C4?”. Jeśli ma to być tradycyjny list to warto, abyśmy zdecydowali się na dobór C4 koperty wykonanej z papieru, o optymalnej gramaturze. Z kolei, jeśli planujemy wysłać przedmiot niedużych rozmiarów, w takim wypadku idealnie sprawdzi się koperta o większej gramaturze papieru.

 

W szerokim podziale, koperta C4 dzieli się na: 

 • Koperta C4 biała
 • Kopertą C4 brązowa
 • Koperta C4 z okienkiem
 • Koperta rozszerzana C4 (inaczej znana, jako koperta 3D, o zwiększonej głębokości)

 

Koperta C4 wymiary 

Wymiary koperty C4 są aktualnie najchętniej wybieranym formatem. Wiele osób myli wymiar koperty C4 z rozmiarem uniwersalnej kartki A4. Jednak warto zauważyć, że jeśli planujemy wysłanie dokumentu o uniwersalnych rozmiarach kartki A4 (210 mm x 297 mm), to nie możemy wybrać koperty o dokładnie takim samym formacie, ponieważ umieszczenie dokumentu w kopercie byłoby fizycznie niemożliwe. W związku z tym koperta C4 idealnie pasuje do kartki o formacie A4.

Koperty C4 wymiary są większe o kilka milimetrów niż kartki uniwersalnej

 • Koperta C4 wymiar: 229 mm x 324 mm 
   

Pamiętajmy, koperty C4 rozmiar (229x324) muszą zawsze być większe niż format wysyłanej przesyłki. 

Koperta C4 powinna charakteryzować się również odpowiednim współczynnikiem odpowiedzialnym za grubość koperty. Im większa jest gramatura koperty C4, tym bardziej  ekskluzywna i odporna na mechaniczne czynniki zewnętrzne. Koperta C4 format uniwersalny charakteryzuje się szerokim podziałem ze względu na gramaturę. 
 

Koperta C4 - gramatury najpopularniejsze koperty: 

 • Koperty C4 90g
 • Koperty C4 120g
 • Koperta C4 130g


Ważną kwestią, która dla wielu osób ma istotne znaczenie, jest sposób zaklejania koperty. W zależności od naszych indywidualnych preferencji jesteśmy w stanie wyróżnić poszczególne koperty C4: 
 

koperta C4
 • Koperta C4 SK: jest to forma zamykania kopert z wykorzystaniem lateksu. Koperta C4 wyposażona została w dwa paski klejące, które zostały umieszczone zarówno na klapie otworowej, jak i na kontr-klapie. W celu zaklejenie koperty C4 wystarczy delikatnie odgiąć kontr-klapę i nałożyć ją na klapę. W przypadku klejenia samoklejącego nie ma potrzeby zwilżania któregokolwiek z brzegów, koperta skleja się samoistnie. 
   
 • Koperta C4 BK: w przypadku kopert bez naniesionego kleju, musimy samodzielnie nanieść klej na kopertę. Ten rodzaj koperty C4 jest stosunkowo rzadko wybierany, ze względu na to, że zawsze musielibyśmy pamiętać o kleju lub taśmie w celu zamknięcia koperty.  
   
 • Koperta C4 HK: koperta z paskiem foliowym zabezpieczającym klej, często określana jest mianem koperty z odrywanym paskiem foliowym. W celu zamknięcia kopert C4  tego typu musimy jedynie oderwać wcześniej wspomniany pasek zabezpieczający i zamknąć klapę dociskając ją z odpowiednią siłą. Koperty C4 HK są często wybierane ze względu na to, że charakteryzują się wysokim stopniem wytrzymałości na rozerwanie. Przy dobrym przechowywaniu mogą być zdatne do wykorzystania nawet przez okres 5 lat.
   
 • Koperta C4 NK: Tego rodzaju koperty są najczęściej i najchętniej wybierane. Na klapie zamykającej kopertę C4, znajduje się klej, który zaczyna działać po lekkim zwilżeniu. Przy odpowiednim przechowywaniu kopert są one niemal nieograniczenie trwałe i właściwie nie mają daty przydatności do użytku.
   

Koperta C4 cena 

Cena koperty C4 uwarunkowana jest wieloma parametrami. Szczególnie istotna jest gramatura kartki, z której została wykonana koperta C4. Im większa grubość kartki, tym bardziej ekskluzywna jest koperta, a co za tym idzie również i cena koperty będzie wyższa. 
 

Koperty C4 ceny: 

Koperta C4 SK - cena produktu za opakowanie 250 sztuk wynosi około 60 złotych 

Koperta C4 SK brązowa - cena produktu za opakowanie 250 sztuk wynosi około 40 złotych 

Należy pamiętać, że podane wartości są uśrednione i będą się różnić w zależności od producenta, gramatury, sposób zaklejania koperty oraz koloru.  

 

Koperta C4 - sprawdzeni dystrybutorzy 

Wybierając koperty najwyższej jakości warto, abyśmy wspierali sprawdzonych dystrybutorów zarówno na rynku polskim, jak i europejskim. Jedną z firm, która zasługuje na szczególne wyróżnienie, jest BONG CSK z siedzibą w Poznaniu. W swojej codziennej pracy nieustannie zaskakują innowacyjnym podejściem do branży papierniczo - biurowej.  

BONG o firmie: „Opakowania i koperty nie są już towarem bezosobowym. Paczki, opakowania pocztowe, torby na upominki, koperty ozdobne są często pierwszą rzeczą, które widzą klienci. Coraz większą wagę przywiązuje się nie tylko do jakości i funkcjonalności, ale również do niepowtarzalnego designu dla podkreślenia marki i charakteru”. 

 

Filtry

Producenci
więcej >
Kolor
więcej >
Typ
więcej >
Koperta z oknem
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu
więcej >
Ekologiczna
więcej >
Wymiary (mm)
więcej >

Cena