• 22 255 95 55

Koperty papierowe

Koperta papierowa to artykuł niezbędny do wysyłki listów oraz niewielkich przedmiotów. Chroni list przed uszkodzeniem oraz zabrudzeniem, a także pozwala na umieszczenie całej wysyłanej korespondencji w jednym opakowaniu. Ze względu na wiele możliwości wykorzystania powinna znaleźć się zarówno w każdym biurze, jak i domu.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:

Koperty papierowe – bezpieczna korespondencja

Chociaż pisanie listów nie jest już tak popularną czynnością, jak kiedyś, to jednak w dalszym ciągu codziennie wysyłane są ogromne ilości korespondencji, zarówno oficjalnej, jak i tej prywatnej. Koperta jest artykułem, bez którego wysyłka nie byłaby możliwa. Konieczne jest bowiem zapakowanie listu do wybranego opakowania wysyłkowego oraz jego właściwe zaadresowanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że korespondencja dotrze do adresata, a jej treść nie zostanie odczytana przez osoby niepożądane. Koperta zapewnia zatem pewien stopień poufności, a ponadto chroni korespondencję przed wszelkimi zabrudzeniami. 

 

koperta papierowa brązowa Bong

Koperta papierowa – rodzaje 

Koperty papierowe występują w wielu rozmiarach, które dopasować można do wielkości oraz ilości korespondencji. Do najczęściej wybieranych rozmiarów kopert należą: 

 

Ponadto, zwykle koperty standardowe dostępne są w dwóch jednolitych kolorach do wyboru: białym oraz brązowym. Oba pozwalają na czytelne umieszczenie danych adresowych nadawcy oraz adresata, a dzięki wysokiemu stopniu nieprzezroczystości zapobiegają odczytaniu treści korespondencji przez osoby trzecie. Kolejną kwestią, którą możemy dostosować do własnych potrzeb, jest rodzaj koperty – z okienkiem lub bez okienka. Koperta papierowa z okienkiem nie wymaga dodatkowego adresowania, wystarczy, że dane adresowe zostaną umieszczone na korespondencji.

 

Koperta papierowa – sposoby zaklejania

Istnieje kilka sposobów zaklejania kopert papierowych, zatem warto wybrać kopertę, która odpowiada w tej kwestii naszym preferencjom. 

  • Koperta HK papierowa - popularnym sposobem zaklejania jest samoklejący pasek, w przypadku którego wystarczy oderwać zabezpieczającą folię, a następnie docisnąć klapę koperty do jej zewnętrznej części
  • Koperta SK papierowa - kolejną możliwością jest koperta samoklejąca bez paska, w przypadku której koperta jest zaklejana za pomocą dwóch pasków kleju: jednego umieszczonego na klapie koperty oraz drugiego na jej zewnętrznej części. Złączenie ich ze sobą gwarantuje trwałe zamknięcie opakowania wysyłkowego. 
  • Koperta NK papierowa - koperty klejone na mokro to z kolei opakowania, których klejący pasek zamieszczony na klapie koperty wymaga zwilżenia w celu aktywowania właściwości klejących. Po jego zwilżeniu koperta może zostać zamknięta bez problemu w trwały sposób

Filtry

Producenci
więcej >
Format
więcej >
Typ
więcej >
Kolor
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu
więcej >
Ekologiczna
więcej >
Koperta z oknem
więcej >
Wymiary (mm)
więcej >
Pasuje do formatu
więcej >
Wymiar kopert (rodzaj)
więcej >
Gramatura [g/m2]
więcej >
Struktura
więcej >

Cena