• 22 255 95 55

Laminatory

Laminarka to urządzenie, które charakteryzuje się wielowariantowością, jeśli chodzi o formaty dokumentów, rodzaje urządzeń, sposób laminacji i wiele innych. W związku z tym, że laminator do papieru cechuje się wieloma parametrami, które warto poznać przed dokonaniem zakupu, postanowiliśmy przygotować krótkie zestawienie najważniejszych informacji, na temat profesjonalnych laminatorów. Maszyna do laminowania - wszystko, co warto wiedzieć, zapraszamy! 

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:

Laminatory

Laminator biurowy Fellowes

Laminator jest urządzeniem biurowym, z którym spotkamy się niemalże w każdym miejscu pracy. Urządzenie do laminowania to produkt szczególnie docenianym w firmach, gdzie odpowiednie zabezpieczenie dokumentów firmowych, czy reklamowych odbywa się na najwyższym poziomie. Nie trudno więc dostrzec, że sprzęt do laminowania to produkt niezbędny w każdej firmie, jednak należy pamiętać, że jego zakup nie należy do najłatwiejszych zadań. Laminarka to urządzenie, które charakteryzuje się wielowariantowością, jeśli chodzi o formaty dokumentów, rodzaje urządzeń, sposób laminacji i wiele innych. W związku z tym, że laminator do papieru cechuje się wieloma parametrami, które warto poznać przed dokonaniem zakupu, postanowiliśmy przygotować krótkie zestawienie najważniejszych informacji, na temat profesjonalnych laminatorów. Maszyna do laminowania - wszystko, co warto wiedzieć, zapraszamy! 

                                                                                                                                        

Maszyna do laminacji - zastosowanie i podstawowe informacje

Laminator do dokumentów, jak sugeruje nam nazwa produktu, jest urządzeniem, które zostało zaprojektowane z myślą o trwałym oprawianiu w folię dokumentów, zdjęć, czy różnego rodzaju materiałów reklamowych. Zalaminowane dokumenty charakteryzują się wysoką odpornością na wszystkie uszkodzenia mechaniczne takie jak rozdarcia, zalania, czy zagięcia. To właśnie laminator biurowy jest urządzeniem, które zabezpieczy każdy rodzaj dokumentów, dzięki czemu my, jako użytkownicy możemy cieszyć się zawsze bezpiecznymi i zadbanymi dokumentami. 

                                                                                                                                        

Maszynka do laminowania - na zimno, czy na gorąco?

W podstawowym podziale urządzenia laminujące dzielą się na laminatory na zimno oraz laminujące na gorąco. Który laminator powinniśmy wybrać? Już na wstępie należy zaznaczyć, że niektóre laminatory zostały wyposażone w funkcję laminacji zarówno na ciepło, jak i zimno. Jakie ma to znaczenie dla nas, jako użytkownika? Część osób stwierdzi, że znikome, inni z kolei z przekonaniem potwierdzą, że kluczowe. Przede wszystkim laminator na gorąco w procesie laminacji wykorzystuje wysokie temperatury, co może wiązać się z kilkoma utrudnieniami dla użytkownika. Czas nagrzewania urządzenia do laminacji będzie nieznacznie dłuższy niż w przypadku laminatorów na zimno. Wydłużony czas laminowania dla wielu firm, gdzie oprawiane w folię są duże ilości dokumentów, może okazać się kluczowym czynnikiem, który będzie miał wpływ na zakup konkretnego laminatora. Jednak warto zaznaczyć, że omawiana różnica czasu jest niekiedy kwestią od jednej do kilku minut. Innym czynnikiem decydującym, o którym należy wspomnieć, jest czas po laminowaniu, jaki należy odczekać w przypadku laminacji na gorąco. Zalaminowane dokumenty potrzebują od kilku sekund do minuty, aby mogły wystygnąć, ponieważ wysoka temperatura, która jest wykorzystywana w procesie laminacji ma również przełożenie na temperaturę dokumentów. Doskonałym rozwiązaniem dla wyżej wymienionych, drobnych nieudogodnień, będzie zakup produktu - laminator z regulacją temperatury, który umożliwi nam zarówno laminowanie na zimno, jak i na gorąco. 

                                                                                                                                        

Urządzenia do laminowania - jaki format wybrać? 

Laminator do papieru biurowy

Laminator profesjonalny jest urządzeniem, które występuje nie tylko w wielu modelach, ale przede wszystkim formatach. Wiele formatów laminatora umożliwia nam, jako użytkownikowi wybór produktu, który będzie dostosowany do naszych potrzeb oraz rodzaju laminowanych dokumentów. Jak wiemy, maszyna do laminowania kartek sprawdza się jednakowo w oprawianiu w folię małych wizytówek firmowych, jak i dużych zdjęć, czy materiałów reklamowych, dlatego szczególnie warto zapoznać się z dostępnymi formatami laminatora. 
 
Laminarka biurowa - popularne formaty: 

Wielu internautów poszukuje produktu, jakim jest laminator A5, którego format doskonale wpasowuje się do małych wizytówek, czy zdjęć. Warto jednak zaznaczyć, że laminatory o tym formacie nie są produkowane. Mimo wszystko możemy zakupić specjalną folię do laminacji o formacie A5 i bez najmniejszego problemu umieścić ją w laminarce A3 lub A4

Innym rodzajem urządzenia laminującego, o którym nie moglibyśmy nie wspomnieć, jest laminator rolowy na gorąco, który w odróżnieniu od laminatora stołowego, został zaprojektowany z myślą o laminowaniu wysokonakładowym. Produkt ten sprawdzi się w dużych firmach, czy agencjach reklamowych, gdzie ilość laminowanych dokumentów znacząco wykracza ponad przeciętną. 

                                                                                                                                        

Laminarka biurowa czy do biura - jaki model wybrać? 

Wiemy już, że nie każdy laminator biurowy jest taki sam. Wybierając laminator do biura, czy do domu powinniśmy kierować się podobnymi, jednak nie dokładnie takimi samymi parametrami urządzenia. Z reguły laminator do biura, powinien charakteryzować się większą wydajnością, niż ten wybierany do domu. Na które parametry urządzenia laminującego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? 
                                                                                                                               

Laminator  - ważne parametry: 

  • Grubość folii laminującej: każdy model laminatora biurowego ma przypisane do użytku konkretne grubości i wymiary folii laminacyjnej. Warto mieć na uwadze, że nie każda folia laminacyjna będzie odpowiednia do każdego modelu urządzenia laminującego.
  • Czas potrzebny za laminację dokumentu: czas laminacji dokumentu,  będzie informował nas o szybkości pracy urządzenia. Wartość ta najczęściej wyrażana jest poprzez jednostkę mm/min.
  • Dodatkowe funkcje urządzenia: laminatory biurowe różnią się pomiędzy sobą nie tylko wyglądem zewnętrznym, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Warto sprawdzić, czy wybrany przez nas produkt został wzbogacony w takie udogodnienia jak: intuicyjny panel sterowania, sygnały dźwiękowe lub świetlne informujące nas o przebiegu pracy laminatora oraz w wiele innych dodatkowych funkcji.

                                                                                                                                        

Znając najważniejsze parametry urządzenia, możemy przejść do omówienia najciekawszych modeli laminatorów, ponieważ lista ta nie należy do najkrótszych. 

 

FORMAT LAMINATORA 

MODEL 

LAMINATOR ROLOWY 

Laminator OPUS rolowy rolLAM 380,

Laminator OPUS rolowy rolLAM 380 Super,

Laminator OPUS rolowy rolLAM 720,

Laminator OPUS rolowy rolLAM 720 Super

LAMINATOR A3

Laminator FELLOWES Spectra A3,

Laminator FELLOWES Calibre A3,

Laminator FELLOWES Saturn 3i A3.

Laminator OPUS AutoLAM A3,

Laminator Wallner LM341 A3+

LAMINATOR A4

Laminator FELLOWES Spectra A4,

Laminator OPUS Unilam A4,

Laminator HP PRO LAMINATOR 600 A4,

Laminator HP ONELAM 400 A4,

Laminator HP ONELAM 400 A4

                                                                                                                                        

Każdy z wyżej wymienionych laminatorów charakteryzuje się zbliżonymi parametrami, jednak śmiało możemy stwierdzić, że żaden z wymienionych produktów nie jest identyczny. Dlatego przed wyborem konkretnego urządzenia laminującego, obowiązkowo powinniśmy zapoznać się z najważniejszymi parametrami urządzenia, które mogą mieć znaczący wpływ na jakość laminowanych dokumentów.  

                                                                                                                                        

Laminator opinie

Laminator do papieru GBC

W zależności o tego, na jaki model laminatora się zdecydujemy, będzie się on spotykać z różnymi opiniami internautów. Warto się z nimi zapoznać poprzez różnego rodzaju porównywarki cenowe,jak chociażby Ceneo. Pamiętajmy, że najbardziej wiarygodne opinie udzielane są poprzez osoby, które zakupiły dany produkt.
                                                                                                                                        

Laminator cena

Rozbieżność cen pomiędzy laminatorami jest naprawdę duża i wynika ona między innymi z ilości funkcji, w które zostało wyposażone urządzenie. Małe urządzenie laminujące zakupimy już w granicach 200 złotych. Za laminatory biurowe o formacie A3 i A4, których funkcje zostały bardziej rozbudowane, będziemy musieli zapłacić w granicach od 400 złotych do 1000 złotych. Najdroższym modelem laminatorów, są laminatory rolowe, których ceny sięgają nawet do kilku tysięcy złotych. 

Filtry

Producenci
więcej >
Format dokumentów
więcej >
Szerokość szczeliny wejściowej w mm
więcej >
Maks. grubośc folii [mic]
więcej >
Maks. grubość dokumentu z folią [mm]
więcej >
Czas nagrzewania [min]
więcej >
Prędkośc laminacji [mm/min]
więcej >
Rodzaj laminacji
więcej >
Typ
więcej >

Cena