• 22 255 95 55

Markery permanentne

Trwałe, wydajne, komfortowe i funkcjonalne – markery permanentne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Używane są zarówno w biurach, jak i szkołach czy sekretariatach, a także w domach. Markerami można pisać na różnych powierzchniach. W ofercie znajdują się produkty z korpusem metalowym lub plastikowym a większość z nich posiada bezpieczny tusz nie zawierający szkodliwego ksylenu. Większość markerów jest dostępnych w czterech podstawowych kolorach Bez obaw można pisać nimi po metalu, szkle, plastiku, gumie czy drewnie. Produkty przydadzą się w pracowni, biurze czy fabryce. Markery dostępne są z końcówkami okrągłymi lub ściętymi, zawierają tusz odporny na wodę oraz ścieranie. Skuwka wyposażone są w specjalny element zapobiegający toczeniu się markera po powierzchni stołu czy blatu roboczego. Permanentne markery posiadają wiele zalet. Ich funkcjonalność zadecydowała o tym, iż codziennie wybierane są przez wielu Klientów.

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:

Markery permanentne 

Mazaki permanentne BIC

Marker permanentny po raz pierwszy pojawił się w 1953 roku. Wtedy też był znany pod brandingiem Magic Markerów, który wówczas stał u podstaw amerykańskiej branży biurowej. Już w tamtych czasach trudne byłoby znalezienie firmy lub biura domowego, które nie byłoby wyposażone w pisak permanentny. Jednak pisaki permanentne nie są wykorzystywane jedynie do prac biurowych, znajdują ona również wiele innych zastosowań! Mazaki permanentne, dzięki ogromnej gamie kolorów i rozmiarów mogą być stosowane we wszelkiego rodzaju projektach artystycznych i DIY. Flamastry permanentne to przede wszystkim artykuły piśmiennicze, które są wielozadaniowe. Prace plastyczne, budowlane, biurowe, a może kreatywne? Mazak permanentny poradzi sobie z każdym wyzwaniem! Z całych sił postaramy się przybliżyć Wam, jak najlepiej  zastosowanie i rodzaje markerów permanentnych.                                                                                                                                                               
 

Permanentne markery - zastosowanie

Markery permanentne bez dwóch zdań są najpopularniejszym modelem markerów. Ich główną cechą, wyróżniającą je na tle pisaków podobnych, jest wyjątkowa trwałość, odporność na zmywanie, ścieranie, czy blaknięcie pod wpływem promieni słonecznych. Permanentny pisak jest wykorzystywany równie w podstawowych pracach, biurowych, specjalistycznych np.laboratoryjnych, ale jest również doskonałym artykułem kreatywnym, za pomocą którego mamy możliwość tworzenia wielu projektów artystycznych.   
                                                                                                                                                            

Permanentny mazak - na jakie powierzchnie? 

Pisak permanentny czarny jest produktem, który doskonale poradzi sobie z trudnymi i niestandardowymi powierzchniami. Marker permanentny czarny najczęściej jest stosowany na takich powierzchniach jak tektura, szkło, czy plastik. Warto również wiedzieć, że zdecydowana większość markerów permanentnych doskonale radzi sobie z fakturą niestandardową i wymagającą, taką jak: powierzchnie mokre, oleiste, zardzewiałe i chropowate. Niektóre markery permanentne sprawdzają się świetnie w trudnych warunkach, ponieważ zawarty w nich tusz potrafi nie blaknąć zarówno przy wysokich, jak i przy niskich temperaturach. 
                                                                                                                                                              

Flamaster permanentny - ogólne zastosowanie:

Mazak permanentny BIC czarny
 • Oznaczanie i znaczenie przedmiotów o niestandardowych powierzchniach
 • Tworzenie wystroju wnętrza (za pomocą markerów permanentnych możemy stworzyć na ścianach ciekawe i kolorowe wzory)
 • Kolorowe markery permanentne będą doskonałym sposobem na nudę dla małych dzieci. Markery permanentne kolorowe to gwarancja długiej, niekończącej się zabawy
 • Marker permanentny cienki sprawdzi się w drobnych zdobieniach np. ceramicznych
 • Marker permanentny czarny jest niezastąpionym elementem w codziennych obowiązkach pracowników budowlanych.
 • Marker biały permanentny często jest wykorzystywany w pracowniach kreatywnych. Przy pomocy białych pisaków powstają między innymi prace plastyczne, własnoręcznie malowane koszuli DIY i wiele innych oryginalnych projektów

                                                                                                                                                              

Markery permanentne - jakie wyróżniamy rodzaje? 

Mazaki permanentne występują w postaci wielu modeli i rodzajów. Główny wpływ na ich zastosowanie ma rodzaj i grubość końcówki piszącej, ponieważ to właśnie te cechy budowy umożliwią nam dobranie markera permanentnego ze względu na zastosowanie. 
 

Mazak permanentny metaliczny Sharpie

1. Mazak permanentny - rodzaje końcówek:

 • Końcówka okrągła: cienki marker permanentny został wyposażony w fibrową lub igłową końcówkę, za pomocą których mamy możliwość wykonywania precyzyjnych i cienkich napisów lub oznaczeń.
 • Końcówka ścięta: pisaki permanentne o końcówce ściętej dają nam znacznie więcej możliwości, jeśli chodzi o zakres grubości linii pisania. Ze względu na wiele możliwości linii markery tego typu cieszą się szczególnie dużą popularnością.
   

2. Grubości końcówek: grubość końcówki piszącej jest uwarunkowana w dużej mierze od rodzaju końcówki. Marker permanentny z okrągłym lub igłowym zakończeniem, będzie charakteryzował się zdecydowanie cieńszą linią, niż marker o ściętej końcówce. 
 

3. Marker permanentny dwustronny jest kolejnym rodzajem produktu, który wyróżniamy w grupie markerów biurowych. Zastosowanie dwóch końcówek piszących w markerze to rozwiązanie, które pozwala użytkownikowi na wybór grubości linii piszącej. Dzięki czemu, przy zakupie jednego produktu otrzymujemy dwa w jednym. Produkty tego typu cieszą się ogromnym zainteresowaniem i popularnością ze względu na aspekt ekonomiczny i praktyczny.
 

Permanentny marker - kolory

Markery permanentne występują w wielu odcieniach. Najpopularniejsze z całą pewnością są markery o uniwersalnych odcieniach, takich jak: czarny, marker permanentny czerwony, niebieski, czy zielony. Nie zmienia to jednak faktu, że wśród wielu producentów możemy odnaleźć markery o kolorystyce odbiegającej od standardu, czyli takiej jak żółty, pomarańczowy, fioletowy i wiele innych.  W tym miejscu nie moglibyśmy nie wspomnieć również o produkcie, jakim jest biały marker permanentny. Produkt tego typu wykorzystywany jest na szeroką skalę zarówno podczas klasycznych znaczeń, jak i w pracach specjalistycznych, takich jak odświeżanie fug, malowanie ceramiki, odświeżanie obuwia i w wielu innych przypadkach. Marker permanentny biały jest więc z całą pewnością produktem, który znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w biurze, ale również w każdym gospodarstwie domowym. 

 

Marker permanentny zmywanie

Markery permanentne nie są produktem łatwym do usunięcia. Nie wyklucza to jednak możliwości całkowitego pozbycia się zabrudzeń powstałych w skutek wylania tuszu z markera permanentnego. 

Mazak permanentny metaliczny Sharpie
 • Marker permanentny czym zmyć?: jak wspomnieliśmy na wstępie, zmycie markera permanentnego jest możliwe z części powierzchni, jednak żaden z opisywanych sposobów nie jest gwarancją stuprocentowej skuteczności.
 • Jak zmyć marker permanentny z powierzchni drewnianej?: drewno jest bardzo chłonne, dlatego usunięcie markera z tej powierzchni jest wyjątkowo dużym wyzwaniem. Istnieje jednak jeden sposób, który cieszy się dużym powodzeniem. Skuteczne jest użycie domowej ściereczki typu Stella oraz alkoholu izoprypolowego. Ściereczkę należy delikatnie zwilżyć alkoholem, a następnie przetrzeć nią miejsce zabrudzenia. Pozostałości po alkoholu wystarczy zmyć zwykłą czystą wodą. Należy jednak pamiętać, aby przed rozpoczęciem zabiegu wykonać próbę w niewidocznym dla oka miejscu na meblach.
 • Jak zmyć marker permanentny ze ściany?: mazak permanentny czym zmyć, jeśli zabrudzeniu ulegnie biała ściana. W przypadku porysowanej markerem ściany pomocna okaże się pasta do zębów. Wystarczy, że nałożymy niewielką ilość pasty na ściereczkę i delikatnymi ruchami wetrzemy ją w ubrudzone miejsce. Chwilę później zabrudzone miejsca zostaną wybielone, bez uszkodzenia ściany.
 •  Jak zmyć marker permanentny z dywanu?: jak pozbyć się śladów po markerze permanentnym z dywanu? Odpowiedź jest wyjątkowo prosta - wystarczy użyć octu. Należy polać nim dywan w miejscu zabrudzonym. Następnie na chwilę przykryć to miejsce np. ręcznikiem. Po upływie paru minut powinniśmy przytrzymać ręcznik na dłużej tak, aby wsiąkł on pozostałości po farbie z markera.
   

Mazak permanentny cena

Ceny markerów permanentnych są wysoce zróżnicowane i w głównej mierze uwarunkowane od marży narzuconej przez producenta. Po markach biurowych, które funkcjonują w branży od wielu lat i wybudowały już swoją pozycję na rynku, z całą pewnością możemy spodziewać się cen wyższych, które jak najbardziej będą adekwatne do jakości oferowanego produktu. Wśród producentów markerów permanentnych z łatwością znajdziemy też szereg produktów o standardzie ekonomicznym, jak i premium. 

 • Marker permanentny cienki ekonomiczny cena za jedną waha się od 1 do 4 złote
 • Marker permanentny cienki premium cena za jedną sztukę waha się od 4 do 8 złotych
 • Marker permanentny gruby premium cena za jedną sztukę waha się od 20 do 30 złotych

 

Pisak permanentny producenci 

W branży papierniczo-biurowej wyróżniamy wiele firm, które mają do zaoferowania markery permanentne. Jak w tak rozbudowanej ofercie znaleźć produkt, który będzie idealnie dostosowany do oczekiwań klienta? Udzielenie jednogłośnej odpowiedzi na to pytanie nie należy do najłatwiejszych zadań, w związku z czym postanowiliśmy wyselekcjonować kilka firm, które w swojej ofercie mają produkty najwyższej jakości. Jeśli chodzi o wysoki standard produktów, absolutnie nie możemy pominąć takich firm jak niemiecki Schneider, Faber-Castell oraz Pentel, BIC i TOMA

Filtry

Producenci
więcej >
Kolor
więcej >
Obudowa
więcej >
Końcówka [mm]
więcej >
Rodzaj końcówki
więcej >
Dwustronny
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Rodzaj
więcej >
Na bazie alkoholu
więcej >
Na bazie wody
więcej >
Cienki
więcej >
Gruby
więcej >
Grubość linii [mm]
więcej >
Długość linii pisania [m]
więcej >
Zestaw
więcej >

Cena