• 22 255 95 55

Markery brązowe

Cechą, która wyróżnia każdy artykuł przeznaczony do pisania, jest dobrany w jego przypadku kolor. Markery to grupa składająca się z produktów, które dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Wszystko ze względu na fakt, że używa się ich w przypadku różnych zadań, takich jak pisanie, oznaczanie, rysowanie, ozdabianie i wiele innych.

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Kolor:Brązowy

Pokaż na stronie:

Marker brązowy – wysokiej jakości brązowy pisak

Marker brązowy Schneider

Cechą, która wyróżnia każdy artykuł przeznaczony do pisania, jest dobrany w jego przypadku kolor. Markery to grupa składająca się z produktów, które dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Wszystko ze względu na fakt, że używa się ich w przypadku różnych zadań, takich jak pisanie, oznaczanie, rysowanie, ozdabianie i wiele innych. Mnogość dostępnych barw sprawia, że używanie narzędzi do pisania to często pobudzający wyobraźnię, kreatywny proces. Jedną z często wybieranych przez klientów wersji kolorystycznych jest marker brązowy. Brązowy pisak dostępny jest w wielu odcieniach oraz rodzajach, które zróżnicowane są pod względem składu i właściwości tuszu, a także typu zastosowanej końcówki piszącej. Poznaj niezawodne markery brązowe – możliwe zastosowania, rodzaje oraz właściwości indywidualne!
 

Brązowy marker – właściwości tuszu

Każdy produkt należący do kategorii markerów to wysokiej jakości narzędzie, które charakteryzuje przede wszystkim duża intensywność kreślonych za jego pomocą linii, symboli i kształtów. To właśnie dlatego markery brązowe są tak często używane przez dzieci, artystów czy pracowników biurowych. Genialne krycie tuszu oraz wyrazistość kolorów sprawiają, że korzystanie z nich to sama przyjemność. Brązowy marker znajdziemy w wielu różnych odcieniach tego koloru. 

Tak szeroka gama kolorystyczna wynika przede wszystkim z faktu, że markery brązowe należą do takich artykułów piśmienniczych, które nie umożliwiają łączenia dwóch różnych kolorów w celu uzyskania innego odcienia. Z tego względu producenci tworzą jak najwięcej wariantów, by każdy klient był zadowolony i uzyskał oczekiwane efekty. 

Najpopularniejszymi odcieniami markerów brązowych są następujące warianty:

 • Marker ciemny brąz
 • Marker jasny brąz
 • Marker brązowy metaliczny
   

Markery brązowe najczęściej są bezwonne, a przede wszystkim nietoksyczne, dlatego korzystanie z nich nie wiąże się z negatywnymi doznaniami. Tusz stworzony jest zwykle na bazie wody, alkoholu lub oleju – wszystko zależy od wybranego rodzaju tuszu oraz właściwości, których oczekujemy od danego pisaka brązowego.

 

Mazak brązowy – elementy budowy

Marker suchościeralny Pentel brązowy

Do najważniejszych części budowy markera brązowego należą takie elementy, jak zbiorniczek na tusz, zatyczka oraz końcówka pisząca. Zwykle już samo opakowanie, skuwka oraz naklejona etykieta sugerują nam, w jakim odcieniu występuje tusz znajdujący się we wnętrzu markera brązowego. Pojemność zbiornika na tusz uzależniona jest często od rodzaju końcówki piszącej, w którą został on wyposażony. Większy będzie bowiem brązowy marker typu jumbo z grubą końcówką, a nieco mniejszy precyzyjny brązowy flamaster zakończony cienkim pędzelkiem. Zadaniem skuwki jest ochrona końcówki piszącej przed wyschnięciem tuszu, co uniemożliwiłoby dalsze korzystanie z brązowego pisaka. Kwestia różnorodności końcówek piszących jest dosyć szeroka, dlatego warto poznać ją nieco dokładniej.

Brązowy marker - rodzaje końcówek

Wśród rodzajów końcówek piszących, w które wyposażone są rozmaite markery brązowe, wymienić można między innymi następujące typy:

 • Brązowy marker z końcówką ściętą
 • Brązowy marker z końcówką okrągłą
 • Brązowy marker z końcówką igłową
 • Brązowy marker z końcówką pędzelkową
 • Brązowy marker z końcówką stożkową
   

 

Każdy z wyróżnionych pisaków brązowych sprawdzi się w przypadku innego zastosowania. Marker brązowy gruby pozwala na szybkie wypełnienie danego kształtu oraz kreślenie wyraźnych, grubych napisów. Pisak brązowy wzbogacony natomiast o igłową końcówkę gwarantuje maksimum precyzji podczas wykonywania skomplikowanych rysunków, gdzie liczy się dokładność. Ciekawym rozwiązaniem jest marker brązowy z końcówką ściętą, dzięki której jesteśmy w stanie stworzyć zarówno grubszą, jak i cienką linię. Brązowy flamaster z końcówką pędzelkową to z kolei ulubiony produkt wybierany przez artystów, ponieważ elastyczny pędzelek świetnie sprawdza się podczas wykonywania rysunków.

Marker brązowy - popularne warianty

 • Marker brązowy do mebli
 • Marker brązowy do fug
 • Marker brązowy olejowy
 • Marker brązowy permanentny
 • Marker brązowy do rysowania
 • Marker brązowy

Filtry

Producenci
więcej >
Kolor
więcej >
Rodzaj
więcej >
Typ
więcej >
Dwustronny
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Rodzaj końcówki
więcej >
Długość linii pisania [m]
więcej >
Końcówka [mm]
więcej >
Grubość linii [mm]
więcej >
Obudowa
więcej >
Do szkła
więcej >
Do tkaniny
więcej >
Do ceramiki
więcej >
Do opon
więcej >
Do butów
więcej >
Gruby
więcej >
Rodzaj koloru
więcej >
Szkolne
więcej >
Cienki
więcej >
Zmywalny
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu
więcej >
Na bazie wody
więcej >
Na bazie alkoholu
więcej >
Gumowy uchwyt
więcej >
Gąbka do ścierania
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu zbiorczym
więcej >
Budowlany
więcej >
Do drewna
więcej >
Do metalu
więcej >
Do pomników
więcej >
Zestaw
więcej >
Do flipchartów
więcej >
Do tablicy rejestracyjnej
więcej >
Klip
więcej >
Skuwka
więcej >
Grubość końcówki [mm]
więcej >
System przyciskowy
więcej >
Wkład wymienny
więcej >

Cena