• 22 255 95 55

Markery grube

W jakich zadaniach pomoże nam gruby mazak flamaster? Przede wszystkim pozwoli on na wykonanie wyraźnych, czytelnych oznaczeń na dużych tablicach, arkuszach oraz przedmiotach. Nie będzie konieczne poprawianie cieńszych kresek w celu uwydatnienia liter, liczb czy symboli. Gruby pisak flamaster pozwala dzięki temu zaoszczędzić czas i znacznie ułatwia pracę. 

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Gruby:Tak

Pokaż na stronie:

Gruby marker – niezbędne narzędzie w Twoim piórniku

Marker olejowy Pentel biały

Markery oraz pisaki to niezastąpione produkty zarówno w pracy, szkole, jak i domu. Mają wiele zastosowań, do których należy m.in. pisanie, tworzenie notatek, rysowanie czy oznaczanie różnego rodzaju przedmiotów. Pisaki dostępne są w wielu rodzajach, które zróżnicowane są pod względem możliwego wykorzystania oraz indywidualnych właściwości. Takie cechy szczególne powodują, że dane artykuły mają różne przeznaczenie. Większość rodzajów, o których mowa występuje w kilku wariantach z uwzględnieniem grubości końcówki piszącej. Wśród nich ważne miejsce zajmuje gruby flamaster, który jest szczególnie przydatny, ponieważ kreśli linie o dużej szerokości i tym samym ułatwia pracę i skraca czas potrzebny do wykonania danych oznaczeń. Zwykle nazywany jest także markerem typu „jumbo”. Gruby marker – poznaj wszystkie jego właściwości, rodzaje i zastosowanie!
 

Pisak do rysowania grubych linii – czym się wyróżnia?

Główną cechą, która rzuca się w oczy w przypadku grubych markerów, jest oczywiście ich wielkość. Pisaki te wyposażone są w duże zbiorniczki na tusz, który ze względu na grubą końcówkę piszącą uwalnia się w większej ilości w porównaniu do standardowego markera. Ich grubość wpływa również na to, że doskonale trzyma się je w dłoni. Markery wyposażone są ponadto w skuwki, których celem jest zabezpieczanie końcówki przed wyschnięciem, co mogłoby sprawić, że pisak przestanie być zdatny do użycia. Istotnym elementem w przypadku każdego grubego markera jest stanowiący jego wypełnienie tusz. Zależy on jednak od konkretnego rodzaju mazaka, dlatego przed zakupem należy zwrócić uwagę na to, jaki typ pisaka nas interesuje. Wśród dostępnych są między innymi mazaki grube permanentne, kredowe, suchościeralne czy olejowe.
 

Gruby pisak – zastosowanie

W jakich zadaniach pomoże nam gruby mazak flamaster? Przede wszystkim pozwoli on na wykonanie wyraźnych, czytelnych oznaczeń na dużych tablicach, arkuszach oraz przedmiotach. Nie będzie konieczne poprawianie cieńszych kresek w celu uwydatnienia liter, liczb czy symboli. Gruby pisak flamaster pozwala dzięki temu zaoszczędzić czas i znacznie ułatwia pracę. Doskonale sprawdzi się także, jeśli chcemy wypełnić danym kolorem większą powierzchnię. Korzystanie z cienkiego markera mogłoby być w takiej sytuacji wyjątkowo żmudne i uciążliwe. Gruby pisak jest tutaj zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Często wykorzystuje się go do wykonywania plakatów w dużym formacie oraz większych grafik, w przypadku których korzystanie z cienkiego markera byłoby czasochłonne. Właściciele różnego rodzaju firm używają z kolei grubych flamastrów do przedstawiania menu restauracji czy baru, a także do informowania o aktualnej ofercie danego lokalu usługowego.
 

Marker gruby – rodzaj końcówki

Istotną kwestią w przypadku grubych markerów jest wykorzystana w ich przypadku końcówka. Zwykle jest ona ścięta, co sprawia, że gruby pisak może być uniwersalnym narzędziem do pisania i oznaczania. Taki kształt końcówki to bowiem zarówno możliwość kreślenia cieńszej, jak i grubej linii. Wszystko zależy od właściwego ułożenia markera w dłoni podczas przykładania jego końcówki do oznaczanej powierzchni.

Pisak gruby permanentny to uniwersalne narzędzie, za pomocą którego podpiszemy niemal każdą powierzchnię. Świetnie sprawdza się w przypadku plastiku, drewna, metalu oraz wielu innych materiałów. Zawarty w nim tusz to gwarancja dużej trwałości i odporności na działanie wody i światła.

Marker gruby kredowyMarkery grube permanentne dostosowane są do użytkowania na tablicach. Można używać ich również na szkle i innych gładkich powierzchniach. Ich zmywanie nie sprawia najmniejszego problemu – wystarczy użyć wilgotnej gąbki lub ściereczki jak w przypadku zwykłej kredy.
Marker gruby olejowyPisaki grube olejowe stworzone są na bazie oleju. Dzięki temu wydobywający się z nich tusz jest odporny na działanie wody i może być nakładany na różnego rodzaju powierzchnie. Doskonale sprawdza się jako narzędzie umożliwiającepoprawienie napisów na nagrobkach.

Marker gruby – popularne warianty

Marker kredowy Pentel gruby ścięty
  • Marker czarny gruby – gruby pisak w klasycznym czarnym kolorze. Głęboki ciemny kolor pozwala na opisanie większości powierzchni ze względu na świetny kontrast między tuszem a oznaczanym materiałem
  • Marker czerwony gruby – drugi w kolejności kolor, który jest bardzo często wybierany przez klientów. Jaskrawa czerwień świetnie sprawdza się jako narzędzie, które umożliwia zaznaczenie najważniejszych treści i symboli
  • Marker biały gruby – jednym z często poszukiwanych produktów jest biały pisak do rysowania grubych linii. Artykuł ten doskonale sprawdza się na ciemnych powierzchniach, a jego tusz gwarantuje wysokie krycie, które jest szczególnie pożądane w przypadku zakupu tak jasnego odcienia
  • Gruby pisak zestaw – grube pisaki złożone w zestawy, na które składa się kilka podstawowych kolorów. Zwykle markery umieszczone są w wygodnym etui, co eliminuje ryzyko pogubienia mazaków
  • Gruby marker do tagowania – grube pisaki wykorzystywane są przez artystów i osoby zajmujące się wykonywaniem graffiti do tagowania, czyli podpisywania stworzonych przez siebie prac. Z uwagi na specyfikę sztuki, jaką jest graffiti, w tym celu doskonale sprawdzą się markery grube olejne oraz pisaki grube permanentne, ponieważ dostosowane są do użytkowania na różnego rodzaju powierzchniach
  • Bardzo gruby marker – wyjątkowo grube pisaki pozwalające na kreślenie linii o szerokości większej niż 1 cm to pożądany na rynku artykułów piśmienniczych produkt, który znacznie redukuje czas potrzebny na wypełnienie dużych powierzchni. Pozwala na stworzenie grubej linii, co sprawdza się podczas wykonywania napisów na ścianach oraz dużych arkuszach czy tablicach


Gruby marker cena

Ze względu na swoją grubość i większą pojemność grube markery są nieco droższe niż standardowe pisaki. Pozwalają jednak zaoszczędzić czas, który byłby potrzebny na wypełnianie dużych powierzchni markerem z cieńszą końcówką, dlatego warto w nie zainwestować. Większa pojemność oznacza również bardziej ekonomiczny wybór, ponieważ gruby pisak wystarcza na zdecydowanie dłużej niż klasyczny standardowy marker. Cena konkretnego grubego markera jest również uzależniona od wybranego rodzaju produktu. Koszt jednej sztuki waha się zwykle w granicach od kilku dokilkudziesięciu złotych za sztukę.

Filtry

Producenci
więcej >
Kolor
więcej >
Rodzaj
więcej >
Typ
więcej >
Dwustronny
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Rodzaj końcówki
więcej >
Długość linii pisania [m]
więcej >
Końcówka [mm]
więcej >
Grubość linii [mm]
więcej >
Obudowa
więcej >
Do szkła
więcej >
Do tkaniny
więcej >
Do ceramiki
więcej >
Do opon
więcej >
Do butów
więcej >
Gruby
więcej >
Rodzaj koloru
więcej >
Szkolne
więcej >
Cienki
więcej >
Zmywalny
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu
więcej >
Na bazie wody
więcej >
Na bazie alkoholu
więcej >
Gumowy uchwyt
więcej >
Gąbka do ścierania
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu zbiorczym
więcej >
Budowlany
więcej >
Do drewna
więcej >
Do metalu
więcej >
Do pomników
więcej >
Zestaw
więcej >
Do flipchartów
więcej >
Do tablicy rejestracyjnej
więcej >
Klip
więcej >
Skuwka
więcej >
Grubość końcówki [mm]
więcej >
System przyciskowy
więcej >
Wkład wymienny
więcej >

Cena