• 22 255 95 55

Markery wodne

 Marker wodny to produkt, który w składzie tuszuposiada wodę, czyli wyjątkowo neutralną substancję. Wykorzystanie takiego medium determinuje określone właściwości wszelkich pisaków i flamastrów wodnych.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Na bazie wody:Tak

Pokaż na stronie:

Flamaster wodny – uniwersalny marker na bazie wody

Markery wodne UNI POSCA

Z pewnością nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak istotną kwestią podczas zakupu pisaków, markerów i flamastrów jest rodzaj tuszu, którym są one wypełnione. Zastosowany tusz ma bowiem wpływ na trwałość i intensywność kreślonych za jego pomocą kształtów, a także możliwości w zakresie rodzaju powierzchni, na której się go stosuje. W składzie markerów znaleźć można między innymi takie substancje bazowe, jak woda, alkohol czy olej. Marker wodny to produkt, który w składzie tuszuposiada wodę, czyli wyjątkowo neutralną substancję. Wykorzystanie takiego medium determinuje określone właściwości wszelkich pisaków i flamastrów wodnych. Co jeszcze warto o nich wiedzieć i dlaczego są tak często wykorzystywane? Markery na bazie wody – poznaj wszystkie rodzaje, zalety i zastosowanie!
 

Markery wodne – specyfika tuszu

Zastosowanie wody do produkcji tuszu artykułów do pisania, jakimi są pisaki wodne, sprawia, że nabiera on określonych właściwości. Na pierwszym miejscu warto tutaj wyróżnić bezwonność, która powoduje, że korzystanie z nich nie wiąże się z koniecznością wdychania nieprzyjemnego zapachu. Ponadto mazaki wodne nie zawierają toksycznych substancji, które mogłyby mieć szkodliwy wpływ nie tylko na zdrowie, ale także na środowisko. Mazaki na bazie wody gwarantują ponadto wygodne, płynne pisanie i rysowanie. Wszystko dzięki temu, że tusz uwalnia się w bardzo łatwy sposób, a jednocześnie nie rozpływa się i nie powoduje żadnych zabrudzeń czy rozmyć. Niektóre flamastry wodne charakteryzują się dużą intensywnością tuszu i wysokim kryciem, natomiast inne cechuje delikatna transparentność, która bywa pożądana, np. w przypadku artystycznego zastosowania. Cecha ta jest jednak zależna przede wszystkim od konkretnego rodzaju pisaka wodnego.
 

Mazaki na wode – wygodne rozwiązanie dla artystów

Do grupy pisaków wodnych zalicza się również mazaki na wodę, czyli akcesoria, które przeznaczone są do tworzenia prac przy pomocy farb lub kredek akwarelowych. Flamaster na wode to produkt, który wyposażony jest w zbiorniczek na wodę, która uwalnia się podczas użytkowania pisaka w mniejszej lub większej ilości uzależnionej od stopnia nacisku palców na pisak. Mazak na wode jest wykorzystywany głównie przez artystów – znacznie ułatwia proces twórczy i eliminuje konieczność przygotowywania do malowania oddzielnego pojemnika z wodą. To doskonała opcja podczas malowania w nieco mniej komfortowych warunkach niż domowe.
 

Pisaki na bazie wody – rodzaje

Wśród wielu dostępnych pisaków na bazie wody znaleźć można co najmniej kilka rodzajów, które sprawdzą się w zależności od celu, w jakim chcemy je wykorzystać. Do najpopularniejszych z nich należą m.in. pisaki wodne suchościeralne, pisaki wodne artystyczne, pisaki wodne do kaligrafii oraz pisaki na bazie wody permanentne

Mazaki na bazie wody rodzaje Właściwości i zastosowanie

Pisak wodny permanentnyMarker ten wyposażony jest w trwały tusz, który nie zmywa się pod wpływem wody, a także jest odporny na działanie światła. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość stosowania na wielu rodzajach powierzchni, takich jak papier, drewno, metal, plastik czy szkło.
Pisak wodny do kaligrafiiPisaki wodne do kaligrafii są stworzone specjalne w celu tworzenia pięknych zdobionych napisów. Zastosowanie wody do ich produkcji przyczynia się do idealnej konsystencji płynnego tuszu. Mazak wodny do kaligrafii posiada zazwyczaj pędzelkową elastyczną końcówkę, dzięki której łatwiej jest uzyskać pożądany przez nas kształt liter.
Pisak wodny artystycznyPisaki na bazie wody artystyczne są wykorzystywane przede wszystkim przez pasjonatów sztuk plastycznych. Świetnie sprawdzają się podczas tworzenia rysunków i komiksów, a także zdobienia różnego rodzaju zaproszeń czy kartek świątecznych.
Mazak wodny suchościeralnyMazaki na bazie wody, których tusz został dostosowany do pisania po tablicach suchościeralnych. Gwarantują szybkie i wygodne użytkowanie, a przede wszystkim możliwość łatwego starcia z białej tablicy za pomocą suchej gąbki lub ściereczki.

Pisak wodny – rodzaje końcówek

Uzyskiwane za pomocą markera wodnego efekty są w dużej mierze uzależnione od rodzaju końcówki, w którą pisak jest wyposażony. Przed zakupem wybranego pisaka warto zwrócić uwagę na grubość końcówki wskazaną w parametrach narzędzia. Wodne markery mogą być zarówno grube, jak i cienkie – wszystko zależy od naszych własnych preferencji. Grube końcówki są doskonałe do zamalowywania większych powierzchni, natomiast cienkie genialnie sprawdzają się podczas kreślenia konturów oraz wydobywania szczegółów na różnego rodzaju pracach plastycznych.

Kolejną ważną kwestią jest kształt końca pisaka wodnego. Popularne końcówki fibrowe stworzone ze specjalnego włókna występują zwykle w wersji okrągłej lub ściętej. Ma to istotny wpływ na rodzaj linii powstającej za pomocą mazaka. Wodne markery ze ściętą końcówką są ciekawym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na możliwości kreślenia zarówno cienkich, jak i grubszych linii. Ścięta końcówka sprawia, że nie potrzebujemy w tym celu dwóch oddzielnych narzędzi. Trzecią popularną opcją są wodne mazaki, które posiadają pędzelkową końcówkę. Dzięki niej malowanie, rysowanie oraz pisanie techniką letteringu jest wspaniałym doświadczeniem. Elastyczne włókno sprawia, że tusz rozprowadzany jest na papierze w wyjątkowo efektowny sposób.


Wodne mazaki – podsumowanie

Marker UNI POSCA z farbą plakatową

Wodne markery to duża grupa zróżnicowanych pod wieloma względami produktów, które w zależności od wybranego rodzaju zapewniają nieco inne rezultaty. 

Tusz na bazie wody sprawia, że marker wodny cechuje się następującymi zaletami:

  • Jest bezwonny
  • Nie zawiera toksycznych substancji
  • Szybko wysycha
  • Charakteryzuje się dużą wydajnością
  • Gwarantuje wygodę podczas malowania
  • Doskonale wtapia się w papier
  • Zapewnia wspaniałe rezultaty podczas każdego użycia
     

Wymienione właściwości potwierdzają, że wodne mazaki z tuszem na bazie wody to doskonała opcja zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Zawsze warto mieć je w zasięgu ręki, jeśli wykonujemy prace plastyczne, tworzymy plakaty, grafiki, a także oznaczamy różnego rodzaju przedmioty. Są niezbędnym narzędziem w każdym piórniku i przyborniku.

Filtry

Producenci
więcej >
Kolor
więcej >
Rodzaj
więcej >
Typ
więcej >
Dwustronny
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Rodzaj końcówki
więcej >
Długość linii pisania [m]
więcej >
Końcówka [mm]
więcej >
Grubość linii [mm]
więcej >
Obudowa
więcej >
Do szkła
więcej >
Do tkaniny
więcej >
Do ceramiki
więcej >
Do opon
więcej >
Do butów
więcej >
Gruby
więcej >
Rodzaj koloru
więcej >
Szkolne
więcej >
Cienki
więcej >
Zmywalny
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu
więcej >
Na bazie wody
więcej >
Na bazie alkoholu
więcej >
Gumowy uchwyt
więcej >
Gąbka do ścierania
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu zbiorczym
więcej >
Budowlany
więcej >
Do drewna
więcej >
Do metalu
więcej >
Do pomników
więcej >
Zestaw
więcej >
Do flipchartów
więcej >
Do tablicy rejestracyjnej
więcej >
Klip
więcej >
Skuwka
więcej >
Grubość końcówki [mm]
więcej >
System przyciskowy
więcej >
Wkład wymienny
więcej >

Cena