• 22 255 95 55
Logotypy

Marka BIC to rodzinna firma z ponad 60-letnim doświadczeniem. Swoją popularność zdobyła jako lider w branży artykułów piśmienniczych, zapalniczek oraz maszynek do golenia. Jako swój cel marka BIC stawia sobie dostarczanie funkcjonalnych i innowacyjnych rozwiązań dla każdego, bez względu na czas i miejsce. 

Historia powstania firmy zaczęła się od stworzenia wizji długopisu, którym łatwo i płynnie się pisze. Rezultatem było zrewolucjonizowanie rynku piśmienniczego poprzez wprowadzenie produktów trwałych, kreatywnych oraz pozwalających na niczym nieograniczoną ekspresję. Zrównoważone rozwiązania marki BIC są ekonomiczne, wydajne, bezpieczne, a także stanowią ukłon w stronę planety oraz osób, dla których istotna jest dbałość o środowisko naturalne.

BIC

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
BIC pisaki

BIC - historia francuskiej marki 

Historia marki BIC sięga 1945 roku, kiedy to dwóch francuskich znajomych: Marcel Bich i jego partner biznesowy Edouard Buffard rozpoczynają produkcje piór wiecznych i części do ołówków automatycznych. Zaledwie pięć lat później Marcel Bich wprowadza na rynek francuski, własny nowatorski projekt pierwszego długopisu BIC Cristal. W tym samym czasie powstaje też obecnie znana nam nazwa, pochodząca od nazwiska założyciela - BIC. W kolejnych latach firma przechodzi ogromny rozwój na arenie międzynarodowej. Pozycja marki BIC umacnia się między innymi w takich krajach jak: Włochy, Brazylia, Stany Zjednoczone, czy kraje skandynawskie. Z kolei nieco późniejsze lata 60, to ogromny wzrost na rynku w Afryce, Japonii, Meksyku oraz Środkowym Wschodzie. Rok 1972 staje się przełomowy dla działalności BIC, ponieważ właśnie wtedy marka staje się spółka akcyjną, która ma swój głośny debiut na giełdzie francuskiej. To zaskakujące, jak w tak krótkim czasie firma przeszła ogromny rozwój. Sukcesów BIC nie było końca. W kolejnych latach BIC ponownie rozszerza swoje działania o nowe kraje Europy Środkowej i Wschodniej. W międzyczasie podbija również rynek azjatycki. Początek nowego stulecia również rozpoczął się obiecująco dla marki BIC. Firma nie ostała na laurach i pewnie kontynuowała swój dynamiczny rozwój. Kolejne udane transakcje i dokupowanie coraz to nowszych aukcji, umożliwiło firmie BIC włączenie do oferty kolejnych nowych produktów. Początkowo były to pióra wieczne dla uczniów, etykiety samoprzylepne i wiele, wiele więcej. W kolejnym etapie należy również wspomnieć o znaczącym rozwoju dywizji BIC Graphic, która rozszerzyła swoje portfolio o torby i plecaki szkolne z logo firmowym marki.
 

BIC - osiągnięcia i działalność społeczna firmy

Marka BIC, według badań jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm na świecie. Zalewie kilka lat temu w 2014 roku, aspekt ten został doceniony w badaniu Superbrands, gdzie BIC został poddany ocenie zarówno konsumentów, jak i ekspertów. Ostatecznie BIC został wyróżniony tytułami Bussiness Superbrands, Superbrands oraz został zwycięzcą Konsumenckiego Lidera Jakości. W tym samym roku marka BIC uruchomiła nową stronę z myślą o najmłodszych użytkownikach pod adresem internetowym bickids.com, gdzie oprócz wskazówek dotyczących nauki pisania, dzieci mogły otrzymać nieodpłatnie różnego rodzaju pomoce naukowe. 

kredki ołówkowe BIC

 

BIC jako odpowiedzialna, ekologiczna marka

BIC jest marką, która sprzyja ochronie środowiska. Firma każdego dnia, małymi krokami dokłada cegiełkę w kierunku lepszego jutra. Niezbitym dowodem są liczne kolekcje oferowane przez BIC, do których produkcji wykorzystywany jest proces recyklingu. Za doskonały przykład może posłużyć nam ekologiczna linia Ecolutions, gdzie w produkcji ołówków wykorzystano żywicę syntetyczną, a do produkcji długopisów tworzywo w 75 procentach pochodzące z odzysku. W kolekcji tej możemy znaleźć między innymi takie produkty jak wcześniej wspomniane ołówki i długopisy, ale również maszynki do golenia, korektory biurowe i wiele, wiele więcej! 
 

Ekologiczne założenia firmy:

 • Ograniczenie do minimum emisji dwutlenku węgla
 • Praca w czystych i zadbanych fabrykach przyjaznych dla środowiska i pracowników
 • Wykorzystywane do produkcji surowców ulegających biodegradacji
 • Optymalizacja procesów logistycznych do minimum
 • I wiele, wiele więcej drobnych systematycznych działań każdego dnia! 
   

 

BIC - ciekawostki 

To czego nie wiedzieliście a z całą pewnością zaciekawi nie jedną osobę:

 • Nazwa BIC jest skróconą wersją nazwiska założyciela firmy Marcela Bicha
 • Długopis BIC Orange zapewnia linię pisania o długości do 3,5 kilometra
 • Każda zapalniczka BIC Maxi wytwarza do 3000 płomieni – pierwszy równie intensywny, jak ostatni
 • Każda maszynka BIC Flex 3 wystarcza do 30 dni golenia

 

BIC - popularne produkty z branży biurowej 

Marka BIC charakteryzuje się zróżnicowaną i bogatą ofertą. Wyróżnienie najchętniej wybieranych produktów nie należało do najłatwiejszych zadań. Mimo wszystko dołożyliśmy wszelkich starań, aby wybrane przez nas produkty spełniały jak najwyższe standardy jakości. 

 

BIC - popularne kolekcje: 

W ofercie BIC możemy znaleźć nie tylko markery o różnorodnej kolorystyce, ale również o odmienny zastosowaniu. Naszą uwagę przykuły szczególnie markery permanentne, przy użyciu których możemy skutecznie i na stałe podpisywać najważniejsze dla nas przedmioty i dokumenty. Ten typ markerów dostępny jest w klasycznej, najpopularniejszej kolorystyce: czerwonej, niebieskiej, zielonej i czarnej. Innym popularnym markerem z tej grupy produktów, są markery do tablic suchościeralnych. Zapewne każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał okazję korzystać z białych, suchościeralnych tablic. Jest to niezwykle popularna forma zapisu, która w znacznym stopniu zaczyna wyprzedzać popularność tablic kredowych. Markery do tablic suchościeralnych dostępne są w kolorze czarnym, zielony, niebieskim i czerwonym. 
 

Długopis BIC

Wymienienie wszystkich kolekcji długopisów BIC byłoby wręcz niemożliwe. Dlatego postanowiliśmy wyselekcjonować najpopularniejsze modele, które zdobyły rzeszę zadowolonych klientów na całym świecie. Każdy z tych produktów charakteryzuje się wyjątkowo atrakcyjną ceną oraz funkcjonalnością. Wśród najpopularniejszych, bez dwóch zdań powinny znaleźć się takie produkty jak: długopis jednorazowy BIC Orange, długopis jednorazowy BIC Crystal, długopis automatyczny BIC Atlantis niebieski, długopis automatyczny BIC ReAction, długopis BIC 4 Colours medium. 
 

Flamastry i zakreślacze od BIC są kolejnym artykułem piśmienniczym, którego nie mogło zabraknąć na naszej liście produktów MUST HAVE. Flamastry BIC niewątpliwie powinny znaleźć się w każdym szkolnym piórniku. Z kolei zakreślacze BIC to niezbędnik w każdym biurze! Naukowo udowodniono, że zapamiętywanie poprzez kolory jest w znacznym stopniu ułatwione, dzięki czemu przy nakładzie tej samej ilości czasu, jesteśmy w stanie więcej zapamiętać.
 

Kredki ołówkowe BIC

 

 

 

 

Kredki ołówkowe a może świecowe? BIC w swojej ofercie ma chyba każdy możliwy rodzaj i kolor kredek, dzięki czemu każdy bez problemu będzie w stanie wybrać kredki ze względu na swój ulubiony kolor! Kredki BIC dostępne są w zestawach, pakowanych po 4, 6, 8, 12, 18 i 24 kolory. Pokoloruj, tak jak lubisz z kredkami BIC! 

Filtry

Cena