• 22 255 95 55
Logotypy

Bong jest wiodącym producentem kopert i innych produktów służących bezpiecznej wysyłce. Szeroka oferta marki Bong obejmuje koperty papierowe, bąbelkowe, ozdobne, bezpieczne i wiele innych. Wszystkie posiadają to, czego powinno się oczekiwać od porządnych opakowań wysyłkowych – są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na działanie czynników mechanicznych. Satysfakcjonującym dodatkiem jest natomiast niezwykle estetyczny wygląd i ciekawy design.

BONG

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
koperty wysyłkowe BONG

Bong – producent opakowań wysyłkowych najwyższej jakości 

Bong jest jedną z marek, która może poszczyć się długoletnią tradycją oraz doświadczeniem w produkcji opakowań wysyłkowych. Jej założycielem jest Carl Fredrik Bong, który w 1737 roku otworzył swoją działalność – niewielką introligatornię. Po ponad 150 latach jej funkcjonowania potomek Carla, Martin Bong, postanowił wprowadzić do swojej oferty drukowane koperty, natomiast w latach 20. XX wieku dokonał zakupu pierwszej maszyny produkującej te opakowania wysyłkowe. Ogromną innowacją wprowadzoną przez Martina Bonga było także zastosowanie w latach 30. XX w. koperty z okienkiem, która zrewolucjonizowała rynek i przyczyniła się do usprawnienia pracy urzędów i innych instytucji. 

Tradycja oraz wartości przekazane przez założyciela sprawiają, że obecnie marka Bong jest liderem wśród europejskich producentów kopert. Stosowane podczas ich produkcji rozwiązania są innowacyjne, funkcjonalne, a przede wszystkim wygodne i bezpieczne. 

Oferta marki Bong stale się poszerza, obejmując obecnie takie opakowania, jak klasyczne koperty papierowe, koperty rozszerzane, koperty bąbelkowe oraz koperty Tyvek. Wszystkie z nich dostosowane są do określonych rodzajów zawartości, a wykorzystane w nich technologie doskonale sprawdzają się podczas wysyłki i transportu. 

 

Koperty papierowe – klasyk wśród kopert wysyłkowych 

Koperty papierowe BONG

Konieczność pakowania korespondencji wynika nie tylko z wymogów postawionych przez pocztę, firmy kurierskie i innych przewoźników. Koperty  papierowe niosą za sobą wiele przydatnych funkcji, takich jak ochrona korespondencji przed uszkodzeniem oraz zabrudzeniem czy zabezpieczenie przed odczytaniem jej treści przez niepożądane osoby trzecie. Marka Bong oferuje szeroką gamę kopert papierowych w wielu różnych rozmiarach. 

Znajdziemy wśród nich klasyczne białe koperty, a także te w kolorze brązowym – obie wersje pozwalają jednak na wyraźne i czytelne zaadresowanie koperty. W ofercie marki Bong ciągle dostępne są także stworzone przez Martina Bonga koperty z okienkiem, dzięki którym nie jest konieczne ich adresowanie, a jedynie umieszczenie wszelkich danych adresowych na dokumencie stanowiącym zawartość koperty. Niewątpliwie istotnym aspektem w zakresie opakowań wysyłkowych jest sposób ich zamykania, który w przypadku kopert papierowych możemy bez problemu dostosować do własnych preferencji. Marka Bong oferuje bowiem koperty z paskiem samoklejącym HK, koperty klejone na mokro NK oraz koperty samoklejące SK bez paska. Odpowiednia gramatura kopert papierowych Bong sprawia, że umieszczona w nich korespondencja jest doskonale zabezpieczona przed typowymi czynnikami zewnętrznymi, z którymi przesyłki muszą się zmierzyć podczas transportu. 

 

Koperty rozszerzane – sposób na dużą ilość korespondencji 

koperta rozszerzana papierowa Bong

 

Artykułami podobnymi do opisanych wyżej kopert papierowych są koperty rozszerzane, które również wykonane są z papieru. Dzięki rozszerzanym bokom są jednak w stanie pomieścić dużo większą ilość korespondencji, a nawet książki czy grubsze katalogi. Marka Bong zadbała o to, by gramatura papieru, z którego wykonane są koperty, również została dostosowana do zawartości o większej wadze. Dzięki temu koperty rozszerzane Bong są bardziej wytrzymałe i odporne na rozerwanie. Podobnie jak w przypadku zwykłych kopert papierowych, koperty rozszerzane dostępne są w białej oraz brązowej wersji kolorystycznej. Duża liczba rozmiarów sprawia, że nawet największe i najgrubsze katalogi mogą 

zostać bez problemu zapakowane w kopertę rozszerzaną marki Bong. Niewątpliwą zaletą kopert rozszerzanych jest fakt, że mogą one zostać wykorzystane nie tylko do wysyłki papierowych dokumentów, ale także innych przedmiotów, takich jak tekstylia czy niektóre rodzaje artykułów spożywczych. Koperty rozszerzane Bong wyposażone są ponadto w samoklejący pasek HK, który jest gwarancją wygody podczas zapieczętowywania koperty. 

 

 

Koperty kartonowe Bong – doskonałe usztywnienie dokumentów 

Ważne umowy, certyfikaty, zaświadczenia oraz inne dokumenty wymagają podczas wysyłki odpowiedniej ochrony. Gwarancją najlepszego zabezpieczenia w takiej sytuacji są koperty kartonowe Bong, które dostępne są w dwóch wariantach dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów w zakresie ochrony dokumentów. Pierwszym jest koperta całkowicie wykonana z kartonu, natomiast drugim - papierowa koperta, której jedna ze ścianek usztywniona została za pomocą tekturowego arkusza. Niezależnie od dokonanego wyboru obie koperty doskonale sprawdzą się podczas wysyłki dokumentów. Dzięki zastosowaniu sztywnego kartonu papierowe arkusze nie są narażone na nieestetyczne zagniecenia, o które niezwykle łatwo podczas transportu dużej ilości przesyłek. Warto również wspomnieć, że koperty kartonowe, podobnie jak koperty rozszerzane, wyposażone są w wygodny sposób zaklejania z samoklejącym paskiem HK. Dzięki niemu koperta zamykana jest w wyjątkowo trwały sposób, a poza tym do jej zaklejania nie jest konieczne używanie kleju lub taśmy. 

 

Koperty bąbelkowe Bong – wysoki poziom amortyzacji 

koperty bąbelkowe BONG

O ile wysyłka papierowej korespondencji nie wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem, tak w przypadku przedmiotów narażonych na uszkodzenie należy szczególnie zadbać o odpowiednie opakowanie ochronne. Koperty bąbelkowe Bong zapewniają właściwe zabezpieczenie podczas wysyłki przedmiotów kruchych i podatnych na uszkodzenia. Gwarancją kompleksowej ochrony jest zastosowanie folii bąbelkowej, stanowiącej wypełnienie koperty. Powietrzne bąbelki tworzą doskonały system amortyzacji, dzięki czemu przedmioty nie są już w tak dużym stopniu narażone na działanie czynników mechanicznych. Oprócz tego zastosowanie podczas produkcji wodoodpornej folii zapewnia, że przedmioty nie zamokną podczas wysyłki, np. w wyniku niekorzystnych czynników atmosferycznych. Koperty bąbelkowe marki Bong są wykonane z wyjątkowo wytrzymałych materiałów, co świetnie zapobiega ich uszkodzeniu. Dzięki temu mamy pewność, że zawartość koperty nie wypadnie podczas transportu. W przypadku tego rodzaju opakowań wysyłkowych marka Bong zastosowała ulubiony przez klientów sposób zamykania koperty, czyli wygodny samoklejący pasek.

 

Koperty SUMO – ekologiczne koperty ochronne 

Marka Bong zawsze stara się brać pod uwagę jak najbardziej optymalne rozwiązania, które przyczyniają się do ochrony środowiska i redukcji szkodliwych odpadów. Jednym z produktów, które stanowią wyraz takiego podejścia, są koperty SUMO. Wykonane w 100% z papieru podlegającemu recyklingowi mogą bez problemu zastępować wspomniane wyżej koperty bąbelkowe. Koperty SUMO zamiast zastosowania folii bąbelkowej, wykorzystują specjalne papierowe wypełnienie, które podobnie jak koperty powietrzne wykazuje działanie amortyzujące. Dzięki temu koperty SUMO marki Bong zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa podczas wysyłki przedmiotów, które mogłyby się połamać, ukruszyć lub zarysować. Są doskonałym wyborem w przypadku osób i firm, które niezwykle cenią sobie ekologiczne podejście do biznesu i chcą to również pokazać swoim klientom. Wygodę podczas 

pakowania gwarantuje natomiast zastosowany w przypadku kopert SUMO sposób ich zaklejania, czyli samoklejący pasek HK. Dzięki wielu różnym rozmiarom opakowanie bez problemu dopasować można do wielkości wysyłanego przedmiotu. 

 

koperta bąbelkowa kolorowa Bong

Koperty Metallic – kolorowe koperty bąbelkowe 

Przepięknym, a jednocześnie wyjątkowo bezpiecznym opakowaniem wysyłkowym są metaliczne koperty bąbelkowe marki Bong. Ich wierzchniej warstwy nie stanowi papier, jak ma to miejsce w przypadku zwykłych kopert bąbelkowych, lecz połyskliwa kolorowa folia. Dzięki temu to opakowanie wysyłkowe znakomicie sprawdzi się w przypadku wyjątkowej zawartości, np. prezentu urodzinowego lub bożonarodzeniowego. Jest również idealnym sposobem na kreowanie pozytywnego wizerunku marki w przypadku wysyłki przedmiotów ze sklepu internetowego, np. z biżuterią lub rękodziełem. Wykorzystanie folii bąbelkowej to oczywiście gwarancja ochrony zawartości przesyłki i zapewnienie odpowiedniego poziomu amortyzacji. Dzięki niej, a także zewnętrznej ozdobnej folii paczka jest podwójnie chroniona przed wilgocią. Koperty Metallic marki Bong występują w kilku intensywnych i przyciągających wzrok kolorach, a także w różnych rozmiarach, które dostosować można do wielkości wysyłanych przedmiotów. Dzięki tak innowacyjnym produktom, jak kolorowe koperty bąbelkowe, marka Bong stara się zaspokoić wszelkie potrzeby klientów i czynić z kopert coś więcej niż tylko zwykłe opakowania wysyłkowe.

 

Koperty e-Green – ekologia na pierwszym miejscu 

Ciekawą pozycją na liście produktów marki Bong są koperty e-Green, czyli ekologiczne koperty kurierskie. Dzięki wykorzystaniu do ich produkcji trwałego papieru typu kraft koperty po wykorzystaniu mogą w całości zostać poddane procesowi recyklingu. Koperty e-Green Bong stanowią zatem doskonałe rozwiązanie dla wszelkich firm oraz sklepów, które cenią sobie dbałość o środowisko. Koperty posiadają rozszerzane boki i występują w dwóch wariantach: z dnem w kształcie litery V oraz dnem typu Block-Bottom. Dzięki takiemu rozwiązaniu koperty dopasowują się do zawartości przesyłki, redukując tym samym swoją objętość. Wykorzystany do ich produkcji papier jest wyjątkowo mocny i wytrzymały, pomimo zastosowania mniejszej ilości materiału o mniejszej wadze. Koperty występują zarówno w mniejszych, jak i większych rozmiarach, co daje dużo możliwości w zakresie ekologicznego sposobu wysyłki paczek. Niekwestionowaną zaletą kopert e-Green produkowanych przez markę Bong jest sposób ich zamykania – samoklejący pasek HK, który zapewnia wygodę oraz wpływa na zmniejszenie ilości czasu potrzebnego na przygotowanie paczki. 

 

Koperty bezpieczne – wyjątkowe bezpieczeństwo paczki 

Koperty bezpieczne SafeBag Bong to specjalne opakowania wysyłkowe, które pozwalają na przesyłkę banknotów, monet i wartościowych przedmiotów. Zastosowane w ich budowie elementy sprawiają, że wysyłka jest wyjątkowo bezpieczna oraz istnieje mniejsze ryzyko zagubienia paczki. Składa się na nie chociażby nadrukowanie kodu kreskowego, który umożliwia łatwą identyfikację paczki oraz śledzenie jej na każdym etapie transportu. Ponadto, koperty posiadają indywidualne numerowanie, co jest kolejnym elementem eliminującym ryzyko zagubienia przesyłki. Na wspomnienie zasługuje również fakt, że koperta bezpieczna stworzona jest z trójwarstwowej folii polietylenowej, która zapewnia jej wodoodporność, wysoką trwałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Innowacyjną technologią zastosowaną podczas produkcji opakowań SafeBag jest wyposażenie ich w trwałe zamknięcie z integratorem ciepła, które znakomicie zabezpiecza paczkę przed uszkodzeniami mechanicznymi, termicznymi i chemicznymi. Koperty SafeBag dostępne są w 

dwóch wariantach – całkowicie transparentnym oraz białym, który gwarantuje wysoki poziom nieprzezroczystości, zatem wybór można dostosować do rodzaju przesyłanych przedmiotów. 

Filtry

Cena