• 22 255 95 55
Logotypy

Firma Faber-Castell to wiodący producent na rynku artykułów piśmienniczych oraz kreatywnych. Imponujące doświadczenie marki sprawiło, że obecnie Faber-Castell jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów powiązanych z branżą artykułów do pisania. Szeroka oferta marki obejmuje produkty do pisania, rysowania oraz malowania, np. długopisy, cienkopisy, zakreślacze oraz wiele rodzajów kredek. Celem właścicieli marki Faber-Castell jest przede wszystkim dostarczanie produktów, które spełniają najwyższe kryteria jakości. Rezultatem realizacji tej misji oraz potwierdzeniem niebywałej jakości są różnorodne nagrody międzynarodowe, którymi uhonorowane zostały produkty oraz działalność marki Faber-Castell.

FABER-CASTELL

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
Faber-Castell kredki

Faber-Castell - historia marki 

Faber-Castell jest chyba jedną z nielicznych marek na rynku światowym, która charakteryzuje się tak bogatą historią istnienia i rozwoju. Już na wstępie warto zaznaczyć, że Faber-Castell od samych początków istnienia pozostaje w rękach rodziny założyciela, co jest niezwykłą rzadkością w naszych czasach i do tej pory nigdy wcześniej nie miało miejsca. Tradycja, rodzina i doświadczenie są głównymi wartościami firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, jaką ma Faber-Castell. Co ciekawe, sam prezes zarządu otwarcie wypowiada się o Faber-Castell w następujący sposób:

 

„Tradycja nie oznacza przechowywania popiołów, ale zapał i entuzjazm. W ciągu stuleci sukces firmy Faber-Castell opiera się na poszanowaniu wieloletnich doświadczeń, dążeniach do tworzenia rzeczy niezwykle dobrych, otwartości na nowe pomysły, jak również na pełnej odpowiedzialności za działanie. Te wartości nie dotyczą wyłącznie marki, ale także całej spółki i zapewniają nam zarówno naszą tożsamość, jak i długofalowy sukces” Anton W. Graf von Fabe-Castell


Skupmy się jednak na historii, bo ta sięga naprawdę odległych dla nas czasów. Firma Faber-Castell powstała w 1761 roku i została założona przez stolarza Kaspara Fabera. Firma w zaskakująco szybkim tempie zaczęła się rozwijać i osiągać coraz to większe sukcesy zarówno we własnym kraju, jak i poza jego granicami. Co miało wpływ na niewątpliwy sukces marki Faber-Castell? Jak wiemy, sukces ma wiele imion, jednak w tym przypadku na pierwszy plan bez dwóch zdań wysuwa się na prowadzenie sposób zarządzania firmą, który przełożył się na rozwój. Właściciele firmy Faber-Castell wyróżniali się na tle konkurencji wyjątkową empatią do swoich pracowników i zrozumieniem. Faber-Castell jako jedna z pierwszych bawarskich firm, wprowadziła w życie ubezpieczenie zdrowotne oraz system emerytalny. Ku zdziwieniu wielu osób, właściciele wspierali swoich pracowników niemalże na każdej płaszczyźnie życiowej. Inwestowali środki finansowe w przedszkola pracownicze oraz edukacje. Pracownicy Faber-Castell na tamte czasy cieszyli się naprawdę wysokim standardem życia i pracy. 

 

Faber-Castell - postęp i rozwój

Faber-Castell kredki

Ogromny rozwój spółki Faber-Castell nastąpił w 1839 roku, kiedy firma była pod skrzydłami Lothara von Fabera. Był on nie tylko głową strategiczną firmy, ale również niezwykle przedsiębiorczym i pomysłowym człowiekiem. Lothar między innymi wprowadził na rynek pierwsze firmowe produkty, które były oznaczone nazwą zakładu. Co więcej, był również twórcą sześciokątnego ołówka, który miał ściśle określone standardy dotyczące jakości takie jak: długość, grubość średnicy i twardość grafitu, Firma Faber-Castell za czasów Lothara, przeszła ogromny rozwój i w roku 1849 rozpoczęła swoją działalność na arenie między narodowej, w takich krajach jak: Nowy York, Londyn, Paryż, Wiedeń i Sant Petersburg. 

 

Faber-Castell - pochodzenie nazwy

Wiemy już skąd w nazwie firmy wzięła się fraza „Faber”. Jednak czy ktoś kiedykolwiek zastanawiał się dlaczego do faber zostało dołączone castell? Ku zdziwieniu wielu osób nie ma to nic wspólnego z tłumaczeniem z języka angielskiego, czyli z zamkiem. W 1898 roku wnuczka Lothara von Fahera poślubiła hrabiego Aleksandra z Castell-Rüdenhausen i w ten sposób za zgodą króla Bawarii powstał nowy ród hrabiowski Faber-Castell, który swoje imię dał nie tylko firmie, ale także wszystkim swoim produktom.

 

Faber-Castell historii ciąg dalszy

Po 1898 roku Faber-Castell jako marka stale się rozwijała i opracowywała coraz to nowsze produkty i rozwiązania. W 1999 roku Faber-Castell odkupiło firmę Cretivity for Kids, która była jednym z głównych producentów produktów dla dzieci w Ameryce. Zakup tego oddziału zaowocował rozwojem marki na całym świecie. Aktualnie Faber-Castell jest wyjątkową firmą, gdzie właścicielami pozostają potomkowie założyciela firmy, stolarza z Bawarii. Spółka prowadzi 14 zakładów produkcyjnych w 10 krajach, sprzedaje swoje produkty w 120 różnych krajach.

 

Faber-Castell ciekawostki

Historia marki jest naprawdę imponująca i aż trudno w nią uwierzyć. Może być ona dla nas jedynie utwierdzeniem, że ciężką pracą, pasją i wsparciem rodziny możemy osiągnąć dosłownie wszystko! 

Korzystając z okazji, chcielibyśmy pokrótce przedstawić interesujące ciekawostki, których z całą pewnością nie wiedzieliście o Faber-Castell. 

 

Faber-Castell - to warto wiedzieć:

 • Faber-Castell w swojej pracy, dba o środowisko w sposób szczególny. Ponad 80% drewna wykorzystywanego do produkcji artykułów biurowych Faber-Castell pochodzi z certyfikowanych plantacji FSC
 • Faber-Castell od wielu lat prowadzi nowatorski system zasiedlania gospodarstw leśnych w Kolumbii, co sprawiła, że firma ograniczyła emisje dwutlenku węgla niemalże do statusu neutralnego
 • Wcześniej wspomniana marka - Graf von Faber-Castell dąży do najwyższych standardów, przez co do produkcji artykułów biurowych z tej linii wykorzystywane są materiały naturalne w połączeniu z metalami szlachetnymi
 • Każdy artykuł biurowy Faber-Castell zaliczany jest do klasy premium. Poznajmy produkty Faber-Castell i odświeżmy historię na nowo!

 

Faber-Castell - popularne kolekcje

Oferta Faber-Csastell na przestrzeni lat, rozrosła się w zaskakująco szybkim tempie. Omówienie każdej kolekcji, która wyszła spod rąk założycieli i przodków Fabera byłaby wręcz niemożliwa, w związku z czym postanowiliśmy wyróżnić najpopularniejsze i najchętniej wybierane artykuły, które naszym zdaniem wyróżniają się na swój sposób na tle konkurencji. 

 

Faber-Castell - chętnie wybierane produkt

Zakreślacze Faber-Castell
 • Zakreślacze Faber-Castell: Każdy pracownik biurowy i uczeń doskonale wie, jak ważne jest podkreślanie najważniejszych informacji w celu łatwiejszego zapamiętywania. Firma Faber-Castell również jest świadoma tego faktu i doskonale rozumie problem monotonnych, atramentowych notatek. Faber-Castell w odpowiedzi na ten problem, wypuściło na rynek zakreślacze biurowe, które dostępne są w różnorodnej kolorystyce, zaczynając od tradycyjnych neonowych odcieni, a kończąc na delikatnych, pastelowych barwach. Każdy zakreślacz Faber-Castell możemy zakupić zarówno w zestawie, jak i w postaci pojedynczych egzemplarzy, dzięki czemu każdy bez wyjątku jest w stanie stworzyć swój idealny zestaw kolorystyczny. 
   
 • Kredki Faber-Castell: Kredki Faber-Castell są jednymi z naszych ulubieńców. Ciężko jednak byłoby nam wytypować ulubione kolory, a tym bardziej kolekcje, ponieważ wiemy, jak wiele pracy i serca Faber-Castell włożyło w przygotowanie każdego detalu.
   
 • Długopisy i foliopisy Faber-Castell Tych artykułów biurowych, z całą pewnością nie musimy przedstawiać. Oba przedmioty są niepodważalnym niezbędnikiem w każdym szkolnym piórniku, czy szafce biurowej. O jakości długopisów i foliopisów musicie przekonać się na własnych notatkach! 
   
 • Ołówki Faber-Castell Ołówki Faber-Castell są nie tylko estetycznym i ergonomicznym artykułem biurowym, ale przede wszystkim są produktem, który został wykonany z dbałością o najmniejszy detal, w tym również o aspekt ochrony środowiska. Ołówki Faber-Castell to historia w nowoczesnym wydaniu - sprawdźcie sami! 

Filtry

Cena