• 22 255 95 55
Logotypy

Firmę Fellowes założył w 1917 roku Harry Fellowes. Obecnie marka ta jest wiodącym producentem artykułów, mających na celu poprawę jakości pracy zarówno w biurze, jak i w domu. Szeroka oferta marki Fellowes obejmuje akcesoria ergonomiczne, artykuły do archiwizacji dokumentów, niszczarki, laminatory oraz wiele innych urządzeń i artykułów biurowych. 

Do najważniejszych wartości cenionych przez markę należą rzetelność oraz pasja. Dzięki takiemu podejściu produkty Fellowes zaskakują swoich użytkowników najwyższą jakością, oryginalnym nowoczesnym wzornictwem oraz niezawodnym działaniem. Zastosowane w produktach Fellowes innowacyjne rozwiązania sprawiają, że marka ta jest dzisiaj doceniana na całym świecie.

FELLOWES

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:
Fellowes work better

Fellowes - rodzinna firma o ugruntowanej pozycji

Amerykańska firma Fellowes, została założona przez Harry’ego Fellowesa i rozpoczęła swoją działalność w 1917 roku. Harry Fellowes postanowił porzucić szkołę, aby móc wspomóc finansowo swoją rodzinę. W wieku 14 lat pracował, jako krawiec jednak nie była to wystarczająco satysfakcjonująca dla niego praca. Jako młody dorosły odważył się na otworzenie własnej małej działalności pod nazwą „Bankers Box”. Jednak nie wszystko było tak proste, na jakie wyglądało z pozoru. Zanim doszło do powstania firmy, Harry poznał młodego biznesmena - Wallerema Nickelema, który odkrył innowacyjne pudełko do przechowywania i archiwizowania nieaktywnych dokumentów. Nieszczęśliwie został on powołany do wojska, przez co musiał porzucić swoją działalność. W związku z okolicznościami Nickel zaproponował Fellowesowi odkupienie jego firmy za cenę 121,40 dolarów. Amerykanin bez chwili zawahania zakończył swój poprzedni biznes związany z branżą krawiecką i całkowicie oddał się firmie Nickela - „Bankers Box”. 
 

Harry Fellowes - początki sprzedaży pudełek archiwizacyjnych

Można śmiało stwierdzić, że Harry Fellowes miał dużo szczęścia, inwestując w tę gałąź biznesu. W tamtym okresie wprowadzono też surowe wymagania dotyczące przechowywania dokumentacji wpływów i wydatków firmy, za których nieprzestrzeganie groziły wysokie kary. Fellowes szybko wyczuł, że nadchodzi czas, w którym jego pudełka archiwizacyjne mogą odnieść duży sukces. Fellowes rozpoczął pracę nad promocją swojego produktu, przy czym otrzymał on nazwę handlową „Liberty”, co z tłumaczenia oznacza wolność. Tamtejsza nazwa doskonale wkomponowała się w obecnie panujące nastroje polityczne, co z biegiem czasu zaczęło się przekładać na sukces i popularność pudełek. 

Młoda firma Bankers Box rozwijała się w zaskakująco szybkim tempie. Dzieci Harry’ego z uśmiechem na twarzy opowiadały o tym, jak ojciec mocno wierzył w sukces swojego produktu. Zabierał on opakowania Bankers Box zawsze i wszędzie ze sobą, przy czym odwiedzał pobliskie banki i biura z wiarą, że pozyska tam nowych klientów i partnerów biznesowych. Duży rozwój firmie umożliwiła współpraca z sieciami dealerskimi, dzięki którym Harry Fellowes miał możliwość prowadzenia lokalnych magazynów z pudełkami dla banków i przedsiębiorstw. 

 

Harry Fellowes - firma w okresie wojennym

Okres wielkiego kryzysu nie był najłatwiejszym czasem dla żadnego przedsiębiorstwa. Ciężka praca i zaparcie Harry’ego Fellowesa umożliwiło mu jednak utrzymanie posad dla wszystkich pracowników. Synowie przedsiębiorcy zadecydowali o przerwaniu edukacji i dołączyli do wspólnego prowadzenia firmy. Zaledwie kilka lat póżniej obaj synowie: Folger i John zostali powołani do wojska, co uniemożliwiło im kontynuowanie pomocy w prowadzeniu działalności. Harry Fellowes mimo wszystko nie poddawał się i przeczekał ten ciężki okres, aby następnie mogło nadejść drugie pokolenie liderów. Folger i John wrócili z wojny i ponownie rozpoczęli wspólną pracę nad firmą ojca. Synowie rozdzielili obowiązki w prowadzeniu firmy ze względu na predyspozycje, co miało ogromny wpływ na rozwój firmy. Folger Fellowes był odpowiedzialny za sprzedaż produktów, z kolei John zajął się stroną administracyjną i produkcyjną. Wspólnie stworzyli niezwykle zgrany zespół, który z biegiem czasu stał się rozpoznawalny w dużej części Stanów Zjednoczonych. 
 

Fellowes na świecie

Rodzina Fellowes - 1969 rok 

Firma w dalszym ciągu pozostaje w rękach rodziny, co więcej do jej zespołu dołączają kolejni krewni, w tym między innymi James Fellowes, wnuk Harry’ego. Firma zaczęła nabierać szybszego tempa. Nowy lider zadbał o rozszerzenie asortymentu oraz o poszerzenie działalności firmy o kraje Wielkiej Brytanii i Kanady. W tym okresie Folger umiera na nagły zawał, a John odchodzi na emeryturę. Firma przechodzi rozwój pod rękoma trzeciego pokolenia. 

 

Trzecie pokolenie Fellowes 1983-2014 rok 

Jemie i Peter Fellowes przejęli firmę, która to w okresie ich działalności zrobiła milowy krok w przód. Mimo iż koniec lat siedemdziesiątych przyniósł firmie niewielki kryzys, który był związany z rozwojem technologii i sposobem funkcjonowania amerykańskich firm, to zamiast spadku firma zaobserwowała nowe możliwości i skutecznie je wykorzystała w dalszych pracach nad doskonaleniem firmy. Pudełka archiwizacyjne nadal odnotowywały wysoką sprzedaż, jednak świat technologii oczekiwał czegoś nowego i świeżego. Tak też powstały pierwsze niszczarki biurowe pod nazwą Fellowes, które były poszerzeniem oferty archiwizacyjnej firmy. W międzyczasie rodzina Fellowes kładła mocny nacisk na rozwój firmy i produkcje coraz to nowszych rozwiązań, które miały za zadanie ułatwić codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwom na całym świecie. Doprowadziło to ostatecznie do powstania setek nowych produktów oraz zakupu ponad 25 spółek związanych z branżą biurową i komputerową. Firma wraz z rozwojem zadecydowała o zmianie dotychczasowej nazwy z „Bankers Box” na „Fellowes Manufacturing Company”. Z kolei poprzednia nazwa została przypisana dla kategorii pudeł archiwizacyjnych.

W kolejnych latach firma w dalszym ciągu się rozwijała i wypuszczała do produkcji coraz nowsze urządzenia. W czerwcu 2014 roku Jamie Fellowes obchodził pięćdziesięciolecie pracy w rodzinnej firmie, ustępując przy tym stanowisko dyrektora zarządzającego kolejnemu przodkowi Johnowi Fellowesowi II. Z kolei w 2017 roku marka obchodziła setną rocznicę powstania. To zdumiewające, że firma Fellowes mimo tak długiej i nie zawsze prostej historii przetrwała po dziś. Jeszcze bardziej imponujący jest fakt, że Fellowes w dalszym ciągu pozostaje w rękach rodziny
 

Minęło ponad 100 lat, a każde z kolejnych pokoleń Fellowes w dalszym ciągu szanuje i przestrzega zasad określonych przez Harry’ego Fellowesa:

 • Przekonanie o wartości i godności każdego człowiek
 • Dbałość o uczciwość w biznesie
 • Zapał do innowacji, prowadzący do tworzenia produktów najwyższej jakości, użytecznych i wartościowych
 • Chęć ciągłej poprawy
Fellowes w zgodzie z naturą

Fellowes w zgodzie z naturą

Fellowes w swoich działaniach wyznaje zasadę zrównoważonego rozwoju na każdej płaszczyźnie zawodowej, w tym również, jeśli chodzi o aspekt ekologiczny. Jako firma jasno podkreślają, że są zobowiązani do tego, aby ich działania były przyjazne dla marki, klientów, planety, obecnych i przyszłych pokoleń. 
 

Ekologiczne działania Fellowes:

PRODUKTY 

DZIAŁANIA EKOLOGICZNE 

Bankers Box 

 • Do produkcji wykorzystywana jest tektura z certyfikatem FSC
 • Pudła archiwizacyjne podlegają procesowi recyklingu
 • Gdy jest to możliwe, przy tworzeniu napisów firmowych na opakowaniach, wykorzystywane są farby wodne
 • Kleje wykorzystywane do produkcji opakowań są wolne od rozpuszczalników

Urządzenia biurowe 

 • W opakowaniach niszczarek Fellowes maksymalnie zminimalizowano ilość potrzebnego kartonu do zapakowania urządzenia
 • W niszczarkach Fellowes zastosowano nowoczesną energooszczędną technologię
 • Technologia Jam Proof, która jest wykorzystywana w niszczarkach zapobiega nie tylko zacięciom, ale także znacznie zmniejsza moc użytą do usunięcia zacięcia papieru, w stopniu niespotykanym w produktach konkurencji
Fellowes produkty

Fellowes - popularne kolekcje

Fellowes na przestrzeni lat wyprodukowało bardzo wiele produktów. Część z nich już dawno wycofano ze sprzedaży, a na ich miejsca pojawiły się nowe ulepszone modele. Mimo wszystko postanowiliśmy podjąć się wyzwania i wyselekcjonować najchętniej wybierane produkty. Jesteście ciekawi, które produkty Fellowes podbiły serca pracowników biurowych na całym świecie? Zapraszamy! 
 

podkładka pod mysz komputerową

Fellowes - najchętniej wybierane produkty:

 • Podkładki pod mysz i klawiaturę Fellowes: podkładka pod mysz komputerową jest niezbędnym wyposażeniem każdego biura. Zadbaj o komfort swojej pracy z ergonomicznymi podkładkami pod myszkę Fellowes. W podstawowej ofercie produktów wyróżniamy podkładki pod mysz żelowe, piankowe i gumowe.
   
 • Filtry prywatyzujące Fellowes: filtry prywatyzujące Fellowes są gwarancją stuprocentowej ochrony najważniejszych danych osobowych. Pracujesz w miejscach publicznych? A może w Twojej firmie przebywa wiele osób? Przy użyciu filtru prywatyzującego już nigdy nie będziesz musiał martwić się, kto znajduje się za Twoimi plecami. 
   
 • Niszczarki Fellowes: niszczarki Fellowes, zaraz po pudłach archiwizacyjnych, były jednym z pierwszych produktów producenta. Wieloletnia historia i doświadczenie są gwarancją jakości niszczarek Fellowes, które na przestrzeni lat przeszły szereg procesów udoskonalających. Niszczarka do domu, małej firmy, a może dużej firmy? Z marką Fellowes spełnimy wszystkie Wasze wymagania!
   
podnóżek biurowy Fellowes
 • Podnóżki biurowe Fellowes: z podnóżkami biurowymi marki Fellowes zadbasz o swój komfort w trakcie pracy oraz przyczynisz się do ogólnej poprawy samopoczucia. Podnóżki biurowe Fellowes są ratunkiem dla zmęczonych nóg i stóp każdego pracownika biurowego. Popraw krążenie z podnóżkami Fellowes!
   
podpórka pod plecy Fellowes
 • Podstawki pod laptopa i monitor oraz uchwyty do monitora Fellowes: każdy z wyżej wymienionych produktów ma jedno główne zastosowanie, które jest charakterystyczne dla tej grupy produktów - zachowanie prawidłowego punku widzenia na linii monitor - wzrok. Ciągłe opuszczanie wzroku do dołu powoduje nie tylko większe zmęczenie oczu, ale przyczynia się również do zaburzeń postawy ciała. W rezultacie niewyposażenie biura w podstawkę pod laptop lub monitor może skutkować powstawaniem kontuzji ergonomicznych, w tym między innymi garbu, czy problemów z karkiem. 
   
 • Podpórki pod plecy Fellowes: regularne stosowanie podpórek pod plecy ma ogromny wpływ na zachowanie prawidłowej postawy ciała w trakcie pracy. Ponadto podpórki pod plecy Fellowes zostały wzbogacone w wiele dodatkowych funkcji, które z całą pewnością umilą każdy pochmurny poniedziałek.

Filtry

Cena