• 22 255 95 55
Logotypy

Firma Moleskine rozpoczęła działalność jako Modo&Modo. Marka została założona przez Francesca Franceschi’ego, małego mediolańskiego wydawcę, który postanowił wskrzesić i skorzystać z renomy notatników produkowanych przez włoskie manufaktury. Aktualnie firma zatrudnia około 500 pracowników na całym świecie i stale się rozwija. Notatnik Moleskine to spadkobierca i następcą legendarnego notatnika używanego przez artystów i myślicieli, a wśród nich znajdują się takie osobistości, jak Vincent Van Gogh, Pablo Picasso, Ernest Hemingway, czy Bruce’a Chatwin. Z notatnikami Moleskine spotkamy się niemalże w każdym sklepie papierniczym zarówno stacjonarnym, jak i online. Poznaj różnorodność produktów marki Moleskine i stwórz swój ulubiony zestaw premium!

MOLESKINE

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:
Notatniki Moleskine

Moleskine - o marce

Firma Moleskine jest jedną z najpopularniejszych marek biurowych Premium na całym świecie - przez wielu określana, jako Mercedes w branży biurowej. Minimalistyczny design oraz wysoka jakość wykonania to wszystko i znacznie więcej przyczyniło się do popularności artykułów papierniczych Moleskine. Co więcej, Moleskine to  akcesoria stworzone do codziennych i wyjątkowych podróży: notesy, kalendarze, torby, walizki, aplikacje, przybory do pisania i akcesoria do czytania. Moleskine, celebruje talent, oryginalność i propaguje myślenie długoterminowe. Moleskine - poznajmy bliżej markę i dowiedzmy się, co miało największy wpływ na popularyzację artykułów biurowych i piśmienniczych Moleskine. 

 

Moleskine - historia marki

Notatniki Moleskine

Firma Moleskine rozpoczęła działalność jako Modo&Modo. Marka została założona przez Francesca Franceschi’ego, małego mediolańskiego wydawcę, który postanowił wskrzesić i skorzystać z renomy notatników produkowanych przez włoskie manufaktury. Pod koniec 2016 roku Moleskine została przejęta przez D’Ieteren, co skutkowało wycofaniem z giełdy. Aktualnie firma zatrudnia około 500 pracowników na całym świecie i stale się rozwija. Notatnik Moleskine to spadkobierca i następcą legendarnego notatnika używanego przez artystów i myślicieli, a wśród nich znajdują się takie osobistości, jak Vincent Van Gogh, Pablo Picasso, Ernest Hemingway, czy Bruce’a Chatwin. Z notatnikami Moleskine spotkamy się niemalże w każdym sklepie papierniczym zarówno stacjonarnym, jak i online. Z całą pewnością wiele osób mogło spotkać się z notatnikami Moleskine na lotniskach, czy innych miejscach, gdzie jest wielu turystów. 

 

Moleskine - ekologia

Zanim przyjrzymy się bliżej artykułom  papierniczym i biurowym Moleskine, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na tak ważny aspekt, jakim jest ekologia. Moleskine dokłada wszelkich starań, aby jej produkty były nie tylko estetyczne i funkcjonalne, ale przede wszystkim, aby nie tylko nie niszczyły środowiska, ale dbały o jego poprawę. Wszystkie artykuły papiernicze Moleskine są zgodne z najbardziej rygorystycznych na świecie przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i wpływu odpadów na środowisko - California Proposition 65. Warto również dodać, że artykuły papiernicze Moleskine zostały wyróżnione certyfikatem FSC, dzięki czemu mamy stuprocentową gwarancję, że firma przestrzega najwyższych standardów, jeśli chodzi o pozyskiwanie papieru do produkcji notatników. 
 

Notatniki Moleskine

Notatniki Moleskine są produktem Premium, który cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników artykułów biurowych. Co miało największy wpływ na popularność notatników Moleskine? Ogromną zaletą notatników Moleskine jest duży wybór kolorów, zaczynając od klasycznych standardowych, które charakteryzują się eleganckim wyglądem, a kończąc na odcieniach pastelowych, czy okładkach w ciekawe, tematyczne wzory. Jednak okładka to tylko dodatek do tego, co znajdziemy wewnątrz notesów Moleskine. Największą zaletą notesów Moleskine jest przyjemny i gładki w dotyku papier, który mimo tego, że charakteryzuje się stosunkowo niską gramaturą wynoszącą 70g/m2, to jego trwałość nie pozostawia krytykom pola do dyskusji. Dzięki optymalnej gramaturze papieru notatniki Moleskine są lekkie, co przekłada się na to, że produkt jest częstym towarzyszem podróży wielu osób. Wśród komentarzy internautów znajdziemy sporo pozytywnych opinii dotyczących notatników Moleskine. Wiele osób zachwala między innymi łatwość pisania, która jest jedną z charakterystycznych cech notatników Moleskine - „Niezależnie, jakiego narzędzia używamy, wydaje się, że litery dosłownie płyną po papierze. To właśnie sprawia, że wrażenia z korzystania z notatnika Moleskine mogą być wyjątkowe.” 
 

Notatniki Moleskine - cechy charakterystyczne budowy:

 • Notatnik Moleskine charakteryzuje się małymi poręcznymi wymiarami, dzięki czemu łatwo mieści się w małej poręcznej torebce, czy plecaku. Rozmiar notatnika wynosi 13x21 cm.
 • Notatnik został wyposażony w kartki papieru o gramaturze 70g/m2, wśród dostępnych liniatur jesteśmy w stanie wyróżnić: gładki papier, linie, kratkę i kropki.
 • Do najpopularniejszych rodzajów okładek należą te wykonane ze sztucznej skóry. Jednak w ofercie marki Moleskine spotkamy się również z produktami o okładkach welurowych, papierowych i wielu innych, co sprawia, że każdy jest w stanie dostosować wygląd notatnika do swoich indywidualnych preferencji.
 • Notatnik Moleskine został wzbogacony o gumkę, za pomocą której możemy skutecznie zabezpieczyć nasz notes przed niepożądanym otwarciem.
 • Dodatkowymi zaletami notesów Moleskine jest dodatkowa kieszeń w wewnętrznej stronie okładki oraz tasiemka, za pomocą której możemy zaznaczać ważne informacje
   

Artykuły piśmiennicze Moleskine 

Długopis Moleskine

Marka Moleskine oprócz wcześniej omawianych notesów, w swojej ofercie ma również bogaty wybór artykułów piśmienniczych, dzięki czemu mamy możliwość stworzenia niepowtarzalnego zestawu, w którego skład będzie wchodzić notatnik oraz eleganckie pióro lub długopis kulkowy. Już na wstępie warto zaznaczyć, że produkty do pisania Moleskine to nie tylko historia i jakość w każdym detalu, to przede wszystkim szeroka gama kolorystyczna, która umożliwia nam indywidualne dopasowanie produktu względem naszych oczekiwań. Jeśli chodzi o indywidualne podejście do klienta, to markę Moleskine z całą pewnością można określić mianem prekursora. Włoska firma jest również autorem aplikacji Moleskine Flow, która otrzymała nagrodę Apple Design Award 2019 za doskonałość w projektowaniu i innowacji. Aplikacja daje możliwość klientom indywidualnego projektowania akcesoriów biurowych.

Artykuły piśmiennicze Moleskine - popularne produkty:

 • Pióro kulkowe żelowe Moleskine
 • Ołówek automatyczny Moleskine
 • Smart Pen Moleskine, inteligentny długopis
 • Długopis Moleskine Classic PRO
 • Długopis Moleskine kulkowy 
   

Moleskine - wyjątkowe współprace 

Marka Moleskine, dzięki swojej wysokiej pozycji w branży biurowej ma możliwość współpracy licencyjnych z rozpoznawalnymi postaciami, takimi jak Harry Potter, James Bond, Star Wars, Mały Książę i wiele, wiele więcej! Każda duża współpraca marki Moleskine przyczyniła się bezpośrednio na  popularność firmy na arenie międzynarodowej.  

 

Fundacja Moleskine 

Fundacja Moleskine

Fundacja Moleskine to organizacja non-profit, która dostarcza niekonwencjonalne programy, aby odblokować kreatywne umiejętności młodzieży i społeczności, co umożliwia pozytywną transformację społeczną. Do kluczowych atutów Fundacji należą jej oryginalne podejście, mała struktura, ugruntowana marka i misja - „kreatywności na rzecz zmiany społecznej”. Głównym celem fundacji Moleskine jest inspirowanie nowego kreatywnego pokolenia, które może mieć ogromny wpływ na zmiany społeczne.  

Fundacja Moleskine: 

„Wierzymy, że kreatywność i wysokiej jakości edukacja są kluczem do pozytywnych zmian w społeczeństwie, zmniejszania nierówności i napędzania naszej wspólnej przyszłości”.


Moleskine - gdzie kupić? 

Z artykułami piśmienniczymi i papierniczymi Moleskine spotkamy się niemalże wszędzie - zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Warto jednak podkreślić, że katalog produktów w sklepach internetowych, często jest bardziej rozbudowany niż w sklepach stacjonarnych, dzięki czemu mamy możliwość indywidualnego dostosowania wyglądu produktu względem naszych oczekiwań.
 

Artykuły biurowe Moleskine cena

Już na samym wstępie należy podkreślić, że marka Moleskine w branży biurowej określana jest mianem premium, co zdecydowanie ma duże przełożenie na koszt produktów. Mimo wszystko, podanie jednej uśrednionej ceny nie należy do najłatwiejszych. Wszystko to za sprawą rozbudowanej oferty, która nie pozwala nam na wyselekcjonowanie konkretnych cen produktów. Należy jednak podkreślić, że zważywszy na renomę marki, jakość produktów oraz rozpoznawalność na rynku, to ceny artykułów piśmienniczych i papierniczych nie należą do najniższych. 

Filtry

Cena