• 22 255 95 55
Logotypy

Firma OPUS rozpoczęła swoją działalność w 1990 roku. Marka od tego czasu przeszła ogromny rozwój na arenie międzynarodowej. Już zaledwie dwa lata później OPUS pozyskał swoich dwóch pierwszych partnerów biznesowych IDEAL i IBICO, których w 1994 roku stał się wyłącznym dystrybutorem. Innowacyjne rozwiązanie, poparte niepodważalną funkcjonalnością to cechy, które bez dwóch zdań opisują artykuły biurowe marki OPUS. Niszczarki, bindownice, laminatory, oczyszczacze powietrza i znacznie więcej! Poznaj produkty marki OPUS stworzone z myślą o Twoim biurze!

OPUS

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:

OPUS - lider nowej technologii 

Marka OPUS, jako spółka funkcjonuje w branży biurowej od ponad 30 lat. Mimo wszystko śmiało możemy stwierdzić, że okres ten był wystarczający, aby firma przegoniła znaczącą część konkurencji. Ogromną zaletą OPUS jest precyzja, a zarazem szybkość, z jaką wprowadzają na rynek coraz to nowsze rozwiązania. Potwierdzeniem naszego stanowiska jest fakt, że OPUS zaledwie rok po założeniu działalności wprowadził na rynek pierwszą reklamę niszczarek, gilotyn oraz obcinarek, która to ku zaskoczeniu firmy cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Jednak był to dopiero mały krok w kierunku tego, co wydarzyło się zaledwie rok później i działo się z każdym kolejnym rokiem. Przyjrzymy się pokrótce historii i rozwojowi firmy OPUS, która w ciągu kilkudziesięciu lat stała się niepodważalnym liderem w branży biurowej. 


OPUS - krótka historia działalności krok po kroku 

OPUS rozpoczął swoją działalność w 1990 roku. Od tego czasu marka przeszła zaskakująco duży rozwój, który został udokumentowany wieloma sukcesami. Wspomnieliśmy już, że OPUS w 1991 roku wydał pierwszą reklamę, co okazało się ogromnym sukcesem na skalę między narodową. Zaledwie rok później OPUS podejmuje pierwszą dużą współpracę z zagranicznymi partnerami - marką IDEAL i IBICO. W tym samym roku firma rozpoczyna również swoją działalność w Polsce, powstają pierwsze oddziały terenowe, które zostają rozmieszczone w siedmiu największych miastach, są to: Gdynia, Warszawa, Poznań, Łódź, Wrocław, Katowice i Kraków. Okres na przestrzeni lat 1992-1994 jest przełomowy, jeśli chodzi o działania na terenie naszego kraju. Oprócz prężnie rozwijającej się sieci handlowej OPUS podejmuje pierwszą większą współpracę z siecią marketów Makro, co w znacznym stopniu przekłada się na wzrost sprzedaży. W międzyczasie marka staje się wyłącznym dystrybutorem IDEALA i IBICO na terenie Polski, dzięki czemu jednocześnie jest bezkonkurencyjna. W kolejnych latach OPUS stale się rozwija i poszerza swoją sieć sprzedaży o kolejne kraje takie jak Czechy, czy Francja. Obecnie marka prowadzi aktywną sprzedaż w ponad 50 krajach, co jest niezwykle imponującą liczbą z uwagi na krótki staż. 
 

OPUS - najważniejsze osiągnięcia

 • 1995 rok OPUS rozpoczyna produkcje własnej folii laminującej
 • 1998 rok OPUS otwiera pierwszą drukarnie i studio DTP
 • 1999 rok OPUS wypuszcza na rynek pierwszą bindownicę
 • 2000 rok marka debiutuje na targach zagranicznych Paper World we Frankfurcie
 • 2001 rok OPUS wprowadza na rynek nowatorki system nabłyszczeń
 • 2008 rok OPUS po raz pierwszy pojawia się na światowych targach poligraficznych w Düsseldorfie
 • 2012 rok OPUS wprowadza nowy system dystrybucji, który odbywa się wyłącznie za pośrednictwem partnerów handlowych
 • 2015 rok OPUS otrzymuje nominacje do nagrody Teraz Polska
 • 2017 rok marka wprowadza do oferty wiele nowoczesnych produktów takich, jak oczyszczacze powietrza, bindownice, laminatory i wiele więcej!

 

Warto również wspomnieć, że OPUS na przestrzeni lat został wyróżniony wieloma odznakami, które są niepodważalnym dowodem na skuteczne działania firmy. 

Wśród najważniejszych odznak, z całą pewnością powinniśmy wyróżnić takie, jak:

 • Dobra Marka 2012, 2019, 2020, 2021 rok
 • Grand Prix Laur Konsumenta 2013, 2015, 2019 rok
 • Brylant Polskiej Gospodarki 2018 rok
 • Gepard biznesu 2018 rok
 • I wiele więcej
   

OPUS - wartości firmy 

Osiąganie sukcesów na tak szeroką skalę nie byłoby możliwe bez zaangażowania pracowników, którzy nie tylko znają najważniejsze wartości firmy, ale również praktykują je każdego dnia. Za wieloma sukcesami światowych marek stoją świetnie przeszkolone zespoły - OPUS zdecydowanie należy do jednej z takich firm! 

Trzy główne wartości OPUS:

„Wszelkie nasze działania wynikają z szacunku do drugiego człowieka i z troski o jego dobro. Budujemy tylko na prawdzie. Dotrzymujemy naszych obietnic i zobowiązań!”

 

OPUS - najpopularniejsze kolekcje

Wiemy już, że działania firmy OPUS rozprzestrzeniły się po całym świecie w ciągu 30 lat. Jednak warto, abyśmy uświadomili sobie fakt, że to właśnie innowacyjne produkty, miały na to decydujący wpływ. W ofercie marki znajdziemy szeroką gamę rozwiązań technologicznych, które w głównej mierze zostały zaprojektowane z myślą o pracownikach biurowych. Z wielkim trudem postanowiliśmy wyróżnić te najchętniej wybierane! Zapraszamy na krótki przewodnik po najciekawszych produktach marki OPUS. 

 

OPUS - chętnie wybierane produkty:

niszczarka OPUS

 

 • Niszczarki OPUS: każdy pracownik biurowy doskonale wie, jak ważna jest ochrona danych osobowych. Fakt ten regulowany jest licznymi normami prawnymi i przepisami, które jasno informują każdego z nas o konieczności skutecznego niszczenia poufnych dokumentów. W tym celu powstała skala poziomu bezpieczeństwa, określana poprzez DIN lub literę „P”. W zależności od poziomu tajności i poufności niszczonych dokumentów powinniśmy zakupić odpowiednio dostosowaną do tego niszczarkę. Firma OPUS w swojej ofercie posiada szereg rozwiązań technologicznych, które spełniają wszystkie wymagania. W ofercie producenta znajdziemy niszczarki biurowe zarówno do niszczenia dokumentów we własnym zakresie, jak i tych o wyższym poziomie utajnienia, które wykorzystywane są w dużych i małych firmach. Warto również zaznaczyć, że OPUS oprócz uniwersalnych małych niszczarek, w swojej ofercie ma również niszczarki do dysków twardych i płyt CD.
   
 • Laminatory i folie do laminowania OPUS: jak wiemy z historii firmy, folie laminujące były jednym z pierwszych produktów oferowanych przez OPUS. Jeśli mowa o folii nie mogło zabraknąć w tym momencie również laminatorów, które są niezbędnym urządzeniem w procesie laminacji. Jakie korzyści niesie za sobą stosowanie w połączniku tych dwóch urządzeń biurowych? Z całą pewnością jest to gwarancja najwyższej ochrony dokumentów. Przy pomocy laminatora i folii do laminacji jesteśmy w stanie trwale i permanentnie zabezpieczyć to, co dla nas najważniejsze - wizytówki, broszury reklamowe i wiele więcej. Zalaminowane dokumenty zyskują nowe właściwości, co czyni je odpornymi na zalanie, zagięcia i rozdarcia. Sprawdźcie, jak wiele korzyści niesie za sobą zakup laminatora OPUS!
   
Urządzenie do wypełniania powietrzem poduszek lub mat foliowych
 • Maszyny do wypełniaczy powietrzem OPUS: maszyny do wypełniania woreczków foliowych powietrzem, to innowacyjne rozwiązanie, które powinno znaleźć się w każdym mniejszym i większym magazynie. Czy zastanawialiście się kiedyś jak kosztowny i mało praktyczny jest zakup wielkich rolek z folią bąbelkową? A gdyby tak produkować własną folę wypełnioną powietrzem? Rozwiązanie proponowane przez OPUS jest w stanie nam to zagwarantować! Ogromną zaletą maszyn do wypełniania powietrzem jest to, że urządzenie zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż rolki z folią bąbelkową. Co więcej, produkujemy tyle folii, ile danego dnia potrzebujemy, co bezpośrednio przekłada się do ograniczania emisji CO2 poprzez zmniejszenie zużycia folii. Zastosowanie urządzenia do wypełniania powietrzem OPUS to technologia w przystępnej cenie, na którą może pozwolić sobie każdy przedsiębiorca
   
 • Bindownice / okładki i grzbiety do bindowania: ostatnią grupą produktów, którą postanowiliśmy wyróżnić, są wcześniej wspomniane bindownice i akcesoria niezbędne do wykonania prawidłowego bindowania. Czym właściwie jest proces bindowania? Zagadnienie to z całą pewnością jest doskonale znajome wszystkim pracownikom biurowym. Przy użyciu bindownicy, jesteśmy w stanie skutecznie wykonać otwory na krawędzi papieru, aby następnie móc umieścić tam specjalistyczne zaczepy. Po zamontowaniu zaczepów usuwamy zabezpieczenie i dokumenty są zbindowane. Zakup bindownicy do biura niesie za sobą wiele korzyści, pierwszą podstawową z nich jest kwestia reprezentatywna. Zbindowana oferta handlowa wygląda znacznie lepiej niż umieszczone luzem kartki w teczce. Co więcej, stosowanie bindownicy skutecznie pomoże nam w organizacji dokumentów, dzięki czemu nasze biuro będzie uporządkowane.

 

Filtry

Cena