• 22 255 95 55
Logotypy

Marka Pelikan została założona w 1838 roku. Pelikan przez pierwsze lata swojej działalności był kojarzony głównie, jako producent atramentu. W 1863 roku kierownikiem firmy został Gunther Wagner, który ze swojego herbu rodzinnego – pelikana w gnieździe – zrobił logo firmy. Co ciekawe, historia Pelikana - producenta piór wieczystych, zaczęła się dopiero w 1929 roku. Firma Pelikan była niepodważalnym prekursorem, zaprojektowała pierwsze w historii pióro wieczne, w którym zastosowano tłoczkowy system napełniania. Po dzisiaj pióra Pelikan są najbardziej rozpoznawalnym artykułem biurowym na całym świecie.

PELIKAN

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
Pelikan marka

PELIKAN

Każdy z nas z całą pewnością kojarzy niebieskie logo Pelikana, które jest marką samą w sobie. Zapewne też, nie jedna osoba będzie zaskoczona faktem, że produkty Pelikana są dostępne w branży papierniczo-biurowej od ponad stu lat. Historia marki i jej tradycje są imponujące! Jak Pelikan zaczął swoją działalność na rynku Polskim oraz, co przyczyniło się do jego niepodważalnego sukcesu? Postanowiliśmy przyjrzeć się znacznie bliżej firmie, która dba o nasz komfort pracy od lat. Zapraszamy!

 

PELIKAN - historia

Mimo iż historia istnienia marki sięga roku 1838, to dołożyliśmy wszelkich starań, aby przedstawić ją w najbardziej interesujący sposób. 

 

PELIKAN w datach:

 • 1838 rok: niemiecki chemik, Carl Hornemann opracowuje własny odcień atramentu i rozpoczyna jego produkcje w mieście Hanower. Za datę powstania firmy Pelikan przyjmuje się: 28 kwietnia 1838 roku. Z tego okresu znaleziono najstarsze zapiski w postaci cennika. 
   
 • 1842 rok: hornemann kupuje znaczną część terenów w miejscowości Hainzol. U podstaw tej decyzji, leży pomysł rozpoczęcia produkcji na szeroka skalę. 
   
 • 1863 rok: pracę na stanowisku chemika i dyrektora rozpoczyna Gunther Wagner, który przejmuje firmę i w roku 1878 rejestruje rodzinny emblemat Pelikana, jako oficjalne logo przedsiębiorstwa. Pelikan zaczyna dystrybucje poza granicami Niemiec.
   
 • 1881 rok: Pelikan przechodzi znaczny rozwój. Firma rozbudowuje halę produkcyjną i zatrudnia nowych pracowników. 
   
 • 1895 rok: nowym właścicielem firmy zostaje Fritz Beindorff, który wcześniej poślubił starszą córkę Wagnera. Firma zostaje wzbogacona o produkty do biura, przybory do kopiowania, stemplowania i wymazywania. 
   
 • 1906 rok: Pelikan otwiera nowe zakłady produkcyjne o powierzchni 13 tysięcy metrów kwadratowych. Obroty firmy zaczynają sięgać średnio 2 milionów złotych marek. 
   
 • 1929 rok: Pelikan dokonuje produkcji przełomowego produktu - pióra wiecznego, na którego wygląd składał się typowy obecnie dla marki korpus w odcieniu zielonym. Pióro wieczne Pelikana przeszło do historii i jest wzorem produkcyjnym dla wielu marek po dzień dzisiejszy. 
   
 • 1938 rok: Pelikan obchodzi setną rocznicę istnienia.
   
 • 1950 rok: na rynek zostaje wprowadzone nowe pióro wieczne Pelikan: model 400
   
 • 1973 rok: stały rozwój firmy Pelikan sprawia, że pojawia się konieczność przeniesienia fabryki do nowego większego miejsca. W 1978 roku Pelikan staje się spółką akcyjną, a zaledwie kilka lat póżniej zostaje niemalże w całości wykupiona przez malezyjskiego przedsiębiorce. 
   
 • 2011 rok: Pelikan nawiązuje współpracę z Porsche design i tworzy dla nich specjalnie dedykowaną kolekcję. 
   
 • 2017 rok: Pelikan zostaje zdobywcą prestiżowej nagrody Design Awards dla produktów Space+ i Stola III
   
 • 2021 rok: Pelikan obchodzi rocznicę 183 lat istnienia!
Pelikan korektory biurowe

Pelikan - wybraliśmy dla Was najciekawsze kolekcje! 

Chcielibyśmy przedstawić Wam produkty marki Pelikan, które cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów. Tym razem nie będą to doskonale wszystkim znane pióra wieczne i długopisy Pelikan, ponieważ bez wątpienia są to produkty flagowe, o których zapewne każdy już słyszał. Jakimi innymi produktami może pochwalić się Pelikan? Zapraszamy do zapoznania się z popularnymi kolekcjami marki! 

 

Pelikan - popularne kolekcje:

Kalka Pelikan
 • Korektor w piórze Pelikan - perfekcyjne zapiski: kiedyś błąd w notatkach był równoważny z kreśleniem lub ponownym pisaniem całego tekstu od początku. Każdy, kto przynajmniej raz w życiu miał okazje pisać piórem, doskonale wie, jak ciężkie jest skorygowanie popełnionego błędu. Marka Pelikan w odpowiedzi na ten problem zaprojektowała kilka wariantów korektora w piórze Pelikan, dzięki czemu w zależności od zapotrzebowania, z łatwością możemy wymazać całe słowa lub pojedyncze litery. Korektor Super Pirat występuje w trzech wariantach: 850 B (służy do wymazywania całych słów), 850 F (służy do wymazywania pojedynczych liter), 258 M (znajduje zastosowanie w skutecznym wymazywaniu niebieskiego atramentu). 
   
 • Atrament Pelikan - niezastąpiony dodatek do Twojego pióra: mimo iż w ostatnich czasach popularność piór wiecznych znacznie spadła, to w dalszym ciągu znajdują one swoje zastosowanie w wielu miejscach pracy. Za pomocą atramentu i pióra jesteśmy w stanie stworzyć estetyczne zapiski kaligraficzne. Co ciekawe, coraz więcej osób decyduje się na kursy z tej dziedziny, potwierdzając przy tym fakt, że lubimy i wracamy do tego, co było modne! Pelikan w swojej ofercie ma atramenty w kolorze niebieskim, czerwonym i czarnym, dzięki czemu bez problemu będziemy w stanie stworzyć notatki dostosowane do naszych potrzeb wizualnych i estetycznych. 
Gumka do ścierania Pelikan
 • Kalki Pelikan: profesjonalne kalki kreślarskie Pelikan są w stanie zapewnić nam perfekcyjną odbitkę (kalkę). Wykorzystanie kalek jest szczególnie doceniane w wielu branżach zawodowych jak chociażby grafika, czy architektura. Za pomocą kalki za jednym razem jesteśmy w stanie wykonać kilka jednakowych kopii, co jest dużą oszczędnością czasu i nakładu pracy. Wśród najpopularniejszych kalek marki Pelikan jesteśmy w stanie wyróżnić: kalkę ołówkową i maszynową. 
   
 • Gumka do ścierania Pelikan: kto z nas nie kojarzy kultowego produktu, jakim jest biała gumka do ścierania Pelikan? Każdy uczeń przynajmniej raz w życiu posiadał w swoim piórniku gumkę do wymazywania od tego producenta. Niezwykle wydajna, mała i poręczna! Przekonajmy się, jak zawodowo wymazuje niechciany tekst gumka Pelikan! 

Filtry

Cena