• 22 255 95 55
Logotypy

Firma Pentel rozpoczęła swoją działalność pod koniec lat 40. Co ciekawe, nazwa marki jest ściśle związana z branżą papierniczo-biurową. Połączenie słów PEN (z ang. pióro) i TEL (z ang. opowiadać) określa genezę i cel powołania marki do życia. Ciągłe podwyższanie poprzeczki i kreowanie trendów są doskonałym określeniem działań firmy w ciągu ostatnich lat. 

Motto przewodnie marki Pentel: „odręczne pismo ponad wszystko i bezpieczna niczym nieskrępowana twórczość plastyczna”

PENTEL

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:
Pentel mazaki wodne

Pentel 

Firma Pentel od lat funkcjonuje w branży biurowo-piśmienniczej. Pentel posiada swoje oddziały aż w 21 krajach na całym świecie, mimo wszystko marka nie osiada na laurach i stale się rozwija. Zanim przyjrzymy się bliżej historii powstania, koniecznie zatrzymajmy się na dłużej nad niezwykle istotnym wątkiem, jakim jest główna filozofia marki, ponieważ ten aspekt miał niewątpliwie decydujący wpływ na rozwój i rozpoznawalność firmy na arenie międzynarodowej. W codziennej pracy Pentel kieruje się złotymi zasadami japońskiej filozofii biznesowej kaizen, zgodnie z którą małymi systematycznymi krokami dążą do stałego doskonalenia. Każdego dnia pracownicy Pentel starają się łączyć pasje z produktywnością, dzięki czemu produkty Pentel są zaprojektowane z dbałością o najmniejszy detal.

 

Pentel - zacznijmy od początku

Marka Pentel bez dwóch zdań jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm, odpowiedzialnych za dystrybucje artykułów biurowych i piśmienniczych na terenie naszego kraju. Siedziba Pentela mieści się w niewielkiej miejscowości - Osielsku, która położona jest w okolicach Bydgoszczy. Mimo iż firma nie jest położona w centralnej części Polski, to nowoczesny i dobrze zorganizowany system dystrybucji sprawił, że artykuły biurowe Pentel docierają w błyskawicznym tempie do każdego zakątka kraju. Co przyczyniło się do ogromnego sukcesu marki?  Mamy nadzieje, że poznanie historii istnienia i funkcjonowania tego przedsiębiorstwa, umożliwi nam zrozumienie głównych idei, które kierują działaniami marki, podczas wykonywania codziennych obowiązków zawodowych. 

 

Pentel w datach:

 • 1946 rok: marka Pentel została założona w 1946 roku w Japonii. Cała koncepcja firmy już od samego początku była ściśle określona i zaplanowana, w związku z czym z łatwością możemy zauważyć powiązanie nazwy firmy z branżą papierniczo-biurową. Połączenie słów PEN (z ang. pióro) i TEL (z ang. opowiadać) określa genezę i cel powołania marki do życia. Nie budzi w nas również zaskoczenia fakt, że marka jest ściśle kojarzona z kredkami, pisakami i pastelami. Za pomocą właśnie tych artykułów biurowych jesteśmy w stanie przenosić na papier nasze osobiste odczucia i emocje, co jest niezwykle ważne zarówno w sporządzaniu codziennych notatek, jak i w tworzeniu prac artystycznych. 
   

„W świadomości użytkowników pastele na zawsze pozostaną symbolem i znakiem rozpoznawczym firmy Pentel, której dynamiczny rozwój wyznaczają kolejne mocne i wyraziste premiery niezapomnianych produktów. Przybory piśmienne sygnowane kultowym już logo na zawsze zmieniły optykę postrzegania i rozwijania pisma odręcznego”.

 

 • 1955 rok: Pentel tworzy swoje pierwsze pastele olejne, które w błyskawicznym tempie podbiły rynek piśmienniczy. W tym okresie powstały również inne topowe produkty takie jak gumki do ścierania, czy korektory do skutecznego korygowania tekstu. 
   
 • 1960 rok: Pentel po raz kolejny dokonuje innowacyjnego odkrycia. Tym razem jest to ołówek automatyczny, który nie był nigdy wcześniej wprowadzony przez żadną z konkurujących firm. Zaledwie kilka lat później Pentel wypuszcza w obieg jedne z najbardziej rozpoznawalnych pisaków - Sign Pen, który sprzedał się w ponad dwu miliardowym nakładzie. 
   
 • 1996 rok: kolejnym odkryciem marki zasługującym na uwagę są kolorowe pióra kulkowe, które wyprzedały się ze sklepów w błyskawicznym tempie. Produkt ten podbił światowy rynek i po dzień dzisiejszy jest sprzedany przez różne światowe oddziały. 
   
 • Pentel obecnie: aktualnie Pentel posiada 21 oddziałów sprzedażowych, które obejmują cały świat w tym nawet Afrykę Południową, czy Australię. Oprócz imponującego rozwoju firmy poza granicami Japonii warto zauważyć, że marka Pentel może pochwalić się aż 10 fabrykami produkcyjnymi, co świadczy o niewątpliwie wysokiej pozycji firmy w branży biurowo-papierniczej. 
   

Eko Pentel - „dla nas ekologia zawsze była na pierwszym miejscu” 

Niektóre fabryki Pentel zostały wyróżnione niezwykle ważnym certyfikatem ISO 14001, który jest bezdyskusyjnym potwierdzeniem tego, że Pentel dokłada wszelkich starań, aby ich produkty spełniały najwyższe standardy, jeśli chodzi o aspekt ekologiczny. Wśród głównych założeń Pentela, na pierwszy rzut oka od razu wysuwa się nam innowacyjne podejście, które zakłada ograniczenie do minimum zużycia wody oraz zmniejszenie emisji CO2. Ponadto w miarę możliwości do produkcji swoich artykułów biurowych, Pentel wykorzystuje przetworzoną żywicę oraz inne wartościowe zasoby naturalne. Zgodność natury z produkcją wysokonakładową jest niezwykle istotna i z całą pewnością ma znaczący wpływ na spopularyzowanie się marki. 

 

Pentel - najpopularniejsze kolekcje

Znajomość historii firmy umożliwi nam bliższe zapoznanie się z produktami marki Pentel, które bez dwóch zdań zasługują na szczególne wyróżnienie na tle konkurencji. 
 

Artykuły biurowe Pentel - chętnie wybierane produkty:

Pentel do malowania i zakreślania

 

 • Zakreślacze Pentel: zakreślacze są obowiązkowym wyposażeniem każdego pracownika biurowego, czy ucznia. Za pomocą tego niewielkiego artykułu piśmienniczego jesteśmy w stanie zaznaczyć wszystkie najważniejsze informacje. Co ciekawe, liczne badania naukowe potwierdzają tezę, że zapamiętywanie poprzez kolory jest jak najbardziej uzasadnione. Za pomocą zakreślaczy Pentel nie tylko ułatwimy sobie wykonywanie codziennych obowiązków, ale zadbamy również o estetykę notatek! 
   
 • Artykuły do pisania - długopisy, ołówki, pióra kulkowe, markery i więcej: tych produktów chyba nikomu nie musimy przedstawiać! Skupmy się więc na detalach, które z całą pewnością są cechą charakterystyczną marki Pentel. Każdy produkt Pentel został wykonany ze szczególną dbałością. Łatwo możemy zauważyć, że marka w swoich projektach dba o to, aby każdy produkt był inny, ale jednak wykonany w zbliżonej dla siebie estetyce. 
   
Artykuły piśmiennicze Pentel

 

 

 

 

 • Artykuły do korygowania - korektory i gumki do ścierania: chyba każdy z nas, przynajmniej raz w życiu był w sytuacji, gdzie popełnił niechciany błąd lub narysowany projekt nie spełniał wystarczająco oczekiwań. W tej sytuacji doskonałym rozwiązaniem okażą się artykuły do korygowania Pentel takie jak gumki do ścierania oraz korektory w piórze i w taśmie, za pomocą których permanentnie jesteśmy w stanie pozbyć się błędu.
   

 

 • Artykuły plastyczne do malowania - pastele i kredki: najlepsze postanowiliśmy zostawić na koniec! A jak najlepsze to bez dwóch zdań mamy na myśli artykuły plastyczne do malowania takie, jak kredki i pastele! Jak wiemy z historii firmy, pastele były jednym z pierwszych produktów Pentela, toteż z tego jest najbardziej kojarzony jako marka. Pentel w swojej ofercie ma pastele każdego rodzaju i każdego koloru! Na potwierdzenie naszych słów, chcielibyśmy zauważyć, że Pentel w swojej ofercie ma nie tylko pastele do malowania na papierze, ale również bardziej wyszukane produkt, jak pastele do tkanin Pentel, które również cieszą się ogromnym zainteresowaniem!

 

Filtry

Cena