• 22 255 95 55
Logotypy

International Paper za swoje początki działalności przyjmuje rok 1992. Od tego czasu papiery POL wielokrotnie były wyróżniane godłem „Teraz Polska”. Firma posiada zespół specjalistów odpowiedzialnych za reklamacje, wsparcie techniczne oraz obsługę klienta. Warto dodać, że wszystkie papiery marki POL produkowane są wyłącznie w polskim mieście Kwidzyn, dzięki czemu w znacznym stopniu przyczyniamy się do wspierania polskiej gospodarki. Co więcej, dla firmy International Paper jest bardzo istotne, aby przyczyniać się również do rozwoju ekologicznej gospodarki, a jako przedsiębiorstwo zarządzające środowiskiem, starają się nieustannie zmniejszać ślad węglowy i oferować jeszcze bardziej zrównoważone i ekologiczne miejsca pracy w Polsce. 

POL

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
Papier POLLUX

POL - International Paper

Papiery biurowe POL opanowały rynek polski w zaskakująco szybkim tempie. Jak zasugeruje nam sama nazwa marki, jest to polski producent, którego fabryka produkcyjna znajduje się na południu naszego kraju (w Kwidzynie). International Paper swoje początki działalności szacuje na rok 1992, od tego czasu artykuły papiernicze marki POL były wielokrotnie nagradzane godłem „Teraz Polska”. Firma od początków swojej działalności nieustannie się rozwija i zaskakuje nas dystrybutorów coraz to nowszymi rozwiązaniami i pomysłami. Zespół specjalistów wytrwale pracuje nad jakością papierów POL, aby spełniały one jak najwyższe standardy jakości. Polska marka POL, aktualnie na naszym rynku nie ma sobie równych. Mimo to nie zwalniają tempa, stale udoskonalają swoje produkty oraz poświęcają wiele uwagi na doszkalanie pracowników. Co przyczyniło się do niepodważalnego sukcesu POL? Udzielenie jednogłośnej odpowiedzi byłoby wręcz niemożliwe. W końcu nie bez przyczyny przyjęło się mówić, że sukces ma wiele imion. Mimo wszystko postanowiliśmy stawić czoła temu wyzwaniu i wyselekcjonować najważniejsze cechy szczególne papierów marki POL. Zapraszamy!
 

POL International Paper - jakość budowana na doświadczeniu

Wiemy już, że POL jest jedną z najbardziej zasłużonych marek z branży papierniczej na naszym rynku. Jako lokalny dystrybutor POL każdego dnia dokłada wielu starań, aby ta pozycja pozostała nienaruszona. 
 

POL - co wyróżnia markę?

 1. Producent lokalny: POL International Paper w trosce o jakość produktów posiada własne Europejskie Centrum Testów w Kwidzynie oraz zespół specjalistów, którzy są odpowiedzialni za reklamację i wsparcie techniczne marki. Warto również zaznaczyć, że najpopularniejsze kolekcje POLspeed, POLjet i POLlux są produkowane wyłącznie w Polsce. 
   
 2. Odpowiedzialność społeczna: jako polska marka POL identyfikuje się ze swoimi rodakami poprzez udział w wielu inicjatywach społecznych. Wśród najważniejszych z nich należy wyróżnić między innymi, doskonale wszystkim znany program Pajacyk, Cała Polska Czyta Dzieciom, WWF i FSC Polska. Ciekawą inicjatywą, która wyszła od POL, jest lokalny bieg papiernika, który cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem. 
   

POL - „u nas ekologia jest i będzie na pierwszym miejscu!”

Chyba jednym z najczęstszych postulatów, który możemy usłyszeć z ust obrońców ekologii, jest ten dotyczący ograniczenia zużywania papieru. Mało kto jednak wie, że papier nie przyczynia się bezpośrednio do wycinki drzew i do degradacji środowiska. Zapewne wielu z Was teraz zapyta: „przecież papier produkowany jest z drzew?!”. Rzeczywiście tak jest. Jednak kto z Was wiedział, że drzewa wykorzystywane do produkcji papieru pochodzą ze specjalnych upraw, a na miejsce jednego wyciętego drzewa sadzone są dwa lub trzy nowe. 
 

Papier POLSPEED

POL International Paper w trzech prostych punktach, podsumowuje swoją działalność:

 • „Kupujemy drewno wyłącznie z kontrolowanych źródeł z certyfikatem FSC® lub PEFC®
 • W procesie produkcji wykorzystujemy blisko 50% energii ze źródeł odnawialnych, a 100% powstających odpadów jest biodegradowalnych. Papier nadaje się w 100% do recyklingu a w procesie produkcji nie stosujemy chloru elementarnego (ECF)
 • Od 2012 r. posługujemy się certyfikatem EU Ecolabel, który jest europejskim wyróżnieniem dla wyrobów spełniających wyższe normy środowiskowe”.

 

Łatwo możemy zauważyć, że temat ekologii nie jest obcy dla marki POL, która nieustannie stara się obalać najpowszechniejsze mity, które bezpośrednio dotykają branżę papierniczą. Paradoksalnie rzecz ujmując, jest to jedna z najbardziej ekologicznych branży. W końcu do produkcji papieru nie jest wykorzystywany plastik, ani inne tworzywa sztuczne. Aby ułatwić Wam zobrazowanie tego, jak wygląda branża papiernicza, postanowiliśmy wyselekcjonować najczęściej powielane mity. 

 

POL - mity branży papierniczej według marki:

 • Kupowanie papieru i opakowań niszczy las - MIT, zapotrzebowanie na papier przyczynia się do rozwoju lasów
 • Stare drzewa są najwydajniejszymi zielonymi płucami - MIT, młode drzewa są znacznie bardziej wydajne w procesie pochłaniania CO2
 • Produkcja papieru wymaga zużycia zbyt dużej ilości energii - MIT, ponad połowa całkowitego zużycia energii w przemyśle papierniczym opiera się na biomasie
 • Papier i opakowania papierowe charakteryzują się dużym śladem węglowym - MIT, ślad węglowy jest praktycznie wszędzie. Czy wiedzieliście, że nasze jedno wyszukiwanie w Google może powodować taką samą ilość C02, co zagotowanie wody na herbatę?

To tylko kilka najważniejszych mitów kierowanych w każdą markę taką jak POL i inne z branży papierniczej. Jednak firmy te stale działają, aby maksymalnie zminimalizować, te i podobne oskarżenia. Warto również zaznaczyć, że branża surowo potępia nielegalny wyrąb drzew i wdrożyła w życie Kodeks Postępowania w zakresie legalnej wycinki drzew.

 

POL - papiery najwyższej klasy

Poznanie historii marki POL umożliwiło nam pójście o krok dalej, ponieważ teraz możemy przyjrzeć się znacznie bliżej produktom POL International Paper. Tak jak już wielokrotnie wspominaliśmy, zwieńczeniem doświadczenia jest produkt. Poznajmy papiery POL! 
 

W podstawowym podziale wyróżniamy trzy rodzaje papierów POL: papier POLspeed, papier POLjet oraz papier POLlux. W wersji premium znajdziemy jeszcze papier POLeffect, który jest produktem najwyższych standardów. Co odróżnia od siebie poszczególne rodzaje? Przyjrzyjmy się temu znacznie bliżej! 

Papiery POL korzyści

 

 • Papier POLspeed - codzienne użytkowanie: Ten rodzaj papieru POL zalecany jest do pracy zarówno w domu, jak i w firmie. Doskonale sprawdzi się do dużej ilości wydruków w kolorze czarno-białym, a optymalny poziom bieli, zapewni obraz przyjazny dla oczu. Wydruki wysokonakładowe o korzystnym stosunku jakości do ceny? Papier POLspeed jest odpowiedzią na Twoje wszystkie pytania. 
   
Papier POL POLJEET
 • Papier POLjeet - szerokie zastosowanie: jeśli w wydrukach zależy Wam na znakomitym podkreśleniu barw to papier POLjet o wysokiej skali bieli, będzie doskonałym rozwiązaniem! Dodatkowo podwyższona gramatura papieru zapobiega powstawaniu zacięć, dzięki czemu możecie cieszyć się perfekcyjnymi wydrukami zawsze i wszędzie! 
   
 • Papier POLlux - z myślą o Waszych wydrukach: podwyższona białość papieru POLlux sprawdzi się doskonale zarówno w wydrukach czarno-białych, jak i kolorowych. Dodatkowo podwyższona gramatura papieru znajduje swoje zastosowanie w wieloletnim i skutecznym procesie archiwizacji. 
   
 • Papier POLeffect - pierwsze wrażenie jest ważne: jeśli poszukujecie produktu, który będzie miał realny wpływ na tworzenie wizerunku Waszej firmy poprzez estetyczne wydruki, to nie mogliście lepiej trafić! Satynowa powierzchnia papieru POLeffect nada Waszym wydrukom oryginalnego wyglądu oraz zapewni widoczność dla każdego najmniejszego szczegółu.
   

Filtry

Cena