• 22 255 95 55
Logotypy

Początki marki Staedtler sięgają aż 1662 roku, kiedy to Friedrich Staedtler wyprodukował pierwszy ołówek. Po niemal dwustu latach jego potomek Johann Sebastian Staedtler postanowił założyć fimę STAEDTLER. Sukcesem rodziny niewątpliwie było stworzenie pierwszej kolorowej kredki, której budowa umożliwiała temperowanie na wzór ołówka. Od tamtego przełomowego momentu marka STAEDTLER nie przestaje się rozwijać i wprowadzać na rynek artykułów piśmienniczych coraz to nowsze i bardziej innowacyjne produkty. Obecnie należy również do największych producentów ołówków, długopisów, markerów i innych akcesoriów niezbędnych do kreatywnej pracy twórczej. 

STAEDTLER

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
Staedtler zakreślacze

Staedtler - niemiecka jakość artykułów biurowych

Staedtler jest niemiecką marką, która zaczęła funkcjonować na przełomie 1835 roku. Młody Niemiec Johan Sebastian Staedtler zainspirowany wcześniejszymi poczynaniami swojego przodka - Friedricha Staedtlera zaprojektował  pierwszy innowacyjny model ołówka biurowego. Kilka lat później w roku 1853 rysownik z Norymbergi pojawił się ze swoim odkryciem na wystawie Przemysłu Wszystkich Narodów, która obyła się w Nowym Jorku. Jego projekt usytuował się na wysokim miejscu i przeszedł do historii. Zaledwie kilka lat później marka nabrała ogromnego rozpędu i niemieckie produkty szybko znalazły się na rynkach we Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Rosji, Ameryce oraz na bliskim Wschodzie. Na aktualnej stornie firmy Staedtler możemy zauważyć, że na pierwszy plan ich systemu wartości wysuwa się kreatywność oraz ciężka i systematyczna praca.
 

O swojej firmie mówią: 

„W Staedtler wierzymy w świat pełen pomysłów - i pełen niesamowitych możliwości, które tylko czekają na wykorzystanie”.

 

Jako marka, Staedtler dokłada wszelkich starań, aby artykuły biurowe, które wypuszczają w obieg, spełniały jak najwyższe standardy jakości. W swoich działaniach duży nacisk kładą na kreatywność pracowników, następnie pewnie przekładają to na produkcje artykułów biurowych. W Staedtler każdy szczegół jest ważny i to właśnie perfekcjonizm wzniósł markę na wyżyny. 

 

Staedtler w liczbach

Firma Staedtler ma międzynarodowy charakter. Jednak zanim marka wyszła poza granice swojego kraju, minęło sporo czasu, pracy i wysiłku. Obecne statystyki są imponujące i sytuują markę Staedtler wśród liderów w branży papierniczo-biurowej. Staedtler posiada aż 9 zakładów produkcyjnych, w tym aż cztery z nich znajdują się w Niemczech. Ogrom działalności firmy potwierdza również fakt, że jest ona obecna aż w 26 krajach na całym świecie, gdzie funkcjonuje, jako spółki zależne. Dodatkowo marka ma swoich przedstawicieli w 150 krajach i zatrudnia ponad 3000 tysięcy pracowników. Liczby są w stanie najlepiej zobrazować nam przebieg tego, jak mała rodzinna firma może opanować światowy rynek. 

 

Staedtler a ekologia

Branża biurowa nieustannie musi walczyć ze stereotypami, które są kierowane w jej kierunku. Wiele osób bezpodstawnie uważa, że produkcja artykułów biurowych pośrednio przyczynia się do degradacji środowiska poprzez wykorzystywanie nienaturalnych surowców przemysłowych. Mało kto jednak wie i mówi, że branża biurowa jest jedną z najbardziej ekologicznych, co jest ściśle udokumentowane i nagradzane licznymi nagrodami oraz certyfikatami. 


Staedtler od początków istnienia firmy bardzo poważnie traktował swoje motto przewodnie, które brzmi „wydajnie dla ekologii”. Każdy z nas doskonale rozumie potrzebę minimalizacji ryzyka zanieczyszczania naszej planety oraz skutki, jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie tych zasad. 
 

Zakreślacze Steadtler

Wśród głównych założeń marki Staedtler, jeśli chodzi o ten aspekt, bez dwóch zdań powinniśmy wyróżnić następujące postulaty: 

  • Ograniczenie emisji dwutlenku węgla
  • Stosowanie nowoczesnych technologii, które przedłużają żywotność produktów, dzięki czemu eliminujemy konieczność zbyt częstej wymiany produktów na nowe
  • Produkcja jak najmniejszej ilości odpadów
  • Wykorzystywanie do produkcji drewnianych artykułów biurowych drzew, które pochodzą z certyfikowanych lasów FSC
  • Firma charakteryzuje się dwoma systemami zarządzania jakością (ISO 9001: 2015) i środowiskowe (ISO 14001: 2015) które, są podstawowymi elementami filozofii firmy i napędzają ją do ciągłego doskonalenia

 

Ciekawostką jest fakt, że marka Staedtler poszła o krok dalej, jeśli chodzi o produkcje ekologicznych produktów i zainwestowała środki finansowe we własne plantacje, gdzie hodowane są drzewa. Takie plantacje znajdziemy między innymi w Ekwadorze w Ameryce Południowej, gdzie na powierzchni 1800 hektarów rosną drzewa, które zostaną wykorzystane do produkcji ołówków, a na ich miejsce będą posadzone kolejne nowe. 

 

Staedtler - popularne kolekcje 

Znając historię marki, śmiało możemy przejść do omówienia najpopularniejszych produktów, które są najchętniej wybierane przez naszych klientów. Oferta marki Staedtler jest szczególnie rozbudowana, w związku z czym na naszej top liście znalazły się produkty, które są niepodważalnym „must have” w wyposażeniu piórnika szkolnego, czy stanowiska biurowego. Jak myślicie, które z produktów postanowiliśmy wyróżnić? 
 

Staedtler- najchętniej wybierane produkty:

Zakreślacze Steadtler
  • Zakreślacze biurowe Staedtler: 

Zakreślacze do papieru są z nami od wielu lat. Ciężko byłoby wyobrazić sytuacje, gdzie naszym notatkom odebrano by możliwość estetycznego zapisu za pomocą kolorów. Co więcej, naukowo udowodniono, że stosowanie kolorów w notatkach przyczynia się do szybszego i skuteczniejszego przyswajania informacji, w związku z czym użycie tego niewielkiego artykułu biurowego w codziennej pracy, jest w stanie całkowicie zmienić nasze podejście do nauki. Zakreślacze biurowe Staedtler dają nam wiele możliwości w doborze kolorów. Z całą pewnością największym zainteresowaniem cieszą się zakreślacze neonowe Staedtler TOPSTAR, które zostały zaprojektowane z dbałością o najmniejszy detal. Całokształt produktu sprawia wrażenie dokładnie zaplanowanego, zaczynając od granatowej końcówki, która ochrania skuwkę piszącą, a kończąc na napisach umieszczonych na zewnętrznej stronie obudowy również w kolorze granatowym. 
 

Markery są kolejnym produktem z grupy pisaków, flamastrów, czy zakreślaczy, który powinien zostać przez nas wyróżniony. Każdy pracownik biurowy doskonale wie, jak ważne jest trwałe opisywanie najważniejszych dokumentów. Sytuacją niedopuszczalną byłoby stosowanie markera, który przy lekkim potarciu ulegałby rozmazaniu. Trwałe markery od Staedtler są gwarancją zarówno jakości, jak i korzystnej ceny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą marki!

Filtry

Cena