• 22 255 95 55

Maty podłogowe

Mata pod krzesło to niezawodne wyposażenie każdego biura, firmy i domu. Chroni ona podłoże oraz podnosi komfort wykonywanej pracy. Podkładka pod fotel może być stosowana w każdym miejscu pracy nie tylko tej przy komputerze, ale również w pracowniach rękodzieła lub w szkole.

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:

Mata pod krzesło 

Mata pod krzesło

Mata pod krzesło to niezawodne wyposażenie każdego biura, firmy i domu. Chroni ona podłoże oraz podnosi komfort wykonywanej pracy. Podkładka pod fotel może być stosowana w każdym miejscu pracy nie tylko tej przy komputerze, ale również w pracowniach rękodzieła lub w szkole. Takie zabezpieczenie podłoża przede wszystkim pozwala nam zachować estetykę pomieszczenia oraz spowalnia proces eksploatacji krzeseł biurowych.
Takie zabezpieczeni nie wiąże się tylko z ochroną, ale również niebywale podnosi komfort pracy. Podkładka pod krzesło obrotowe pozwala nam na swobodne poruszanie się po jej powierzchni oraz wygodne ułożenie ciała przy pracy. Niweluje to między innymi problem z pochylaniem w stronę biurka. Mata ochronna pod fotel zapobiega negatywnym skutkom pracy przy komputerze. Mimo że jest to jeden z wielu czynników, które wspierają naszą postawę siedzącą, znacznie zwiększa wygodę, a na niektórych płaszczyznach może optymalizować czas pracy.

 

Mata ochronna pod krzesło - pod jaki rodzaj siedziska? 

Mata ochronna pod krzesło jest uniwersalną ochroną podłoża. Często można znaleźć zapytania takie jak „Jaka mata pod krzesło obrotowe?”, „Jaka podkładka pod fotel biurowy?” lub „Jakie podkładki pod krzesła metalowe?”. Warto wiedzieć, że podkładka pod fotel do biurka nada się do każdego rodzaju siedziska. Ważne jest jednak aby dobrać odpowiednią twardość maty, ponieważ niektóre z nich mogą nie być odpowiednie do każdego rodzaju krzesła.

Podkładka pod krzesło obrotowe nada się równie dobrze do ochrony podłoża przy krzesłach jadalnych. Mata pod krzesło biurowe zapewnia ochronę na wielu płaszczyznach, więc sprawdzi się przy krzesłach bez kółek oraz z kółkami miękkimi. Może służyć również jako ochrona nie tylko pod krzesła, ale i pod stoły, biurka oraz stoliki kawowe.

 

Podkładka pod krzesło - korzyści 

Mata pod krzesło

 

Mata na podłogę pod krzesło zapewni nam wiele korzyści na wielu płaszczyznach. Można wymienić dwie najbardziej pożądane przez klienta działania.

 • Ochrona podłoża — podkładka pod fotel biurowy chroni podłoże przed wytarciami i zniszczeniami. Zapobiega ona zarysowaniom podłogi. Chroni również przed zabrudzeniami, odplamianiem oraz zafarbowaniem delikatnej podłogi. Co więcej, jeżeli mata ochronna pod biurko jest przystosowana do podłoży miękkich, pozwala na ochronę wykładziny lub dywanu. Zapobiega wytarciom i biurom w wykładzinie, a z dywanu nie są wyrywane elementy wystające takie jak frędzle. Pozwala to zachować na długo estetykę pomieszczenia.
 • Wygoda podczas pracy — mata pod fotel jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ dzięki niemu można swobodnie ustawić swoje ciało. Odpowiednie oddalenie lub przybliżenie się do ekranu komputera może spowodować zmniejszone narażanie wzroku oraz mniejszą potrzebę pochylania się nad monitorem.

 

 

Mata pod fotel - rodzaje 

Maty pod fotel można kategoryzować w zależności od kształtu oraz przeznaczenia. Podstawowym podziałem jest podział mat na te przystosowane do twardych powierzchni i te do miękkich. Powierzchnie twarde to podłoga, parkiet, panele lub kafelki, a podłoże miękkie to wszelkie wykładziny oraz dywany. 

 • Mata na twarde powierzchnie charakteryzuję się gładką powierzchnią. Mata antypoślizgowa pod fotel biurowy na twarde powierzchnie idealnie sprawdza się w wielu pomieszczeniach i nawet na wymagających podłogach.
 • Mata na miękkie powierzchnie charakteryzuje się wzmocnieniem w strukturze i specjalnymi profilowanymi kolcami. Kolce zaczepiają się o materiał, dzięki czemu podkładka pod krzesło na kółkach nie wysuwa się spod siedziska i nie przesuwa się. Kolce nie niszczą materiału i struktury wykładziny lub dywanu.

 

Kształt podkładki pod krzesło komputerowe

Mata pod krzesło

Ważny jest również podział na kształt maty. Jest kilka podstawowych kształtów, a każdy z nich posiada swoje szczególne zastosowanie i udogodnienie

 • Podkład pod fotel prostokątny — jest to uniwersalna podkładka ochronna pod fotel obrotowy, która najlepiej sprawdzi się przy biurkach z dużą ilością miejsca na nogi. Chroni ona miejsce za biurkiem.
 • Podkład pod fotel biurowy w kształcie litery „T” — jest to mata pod fotel komputerowy, która umożliwia maksymalne dosunięcie się do biurka, pozostając na powierzchni podkładki. Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ mata chroni nie tylko miejsce przy biurku, ale tez pod nim.
 • Podkładka na podłogę pod fotel okrągła — mata pod fotel do biurka w kształcie kola najlepiej sprawdzić się do krzeseł stojących bez kółek, jest to na tyle optymalny kształt, że sprawdzi się w wielu przestrzeniach użytkowych.
 • Podkładka pod fotel do biurka półokrągła — półokrągłe podkładka pod krzesło komputerowe jest najlepsza mata do małych przestrzeni. Nadaje się do niewielkich pokojów lub do małych stanowisk pracy.

 

Rodzaje materiału podkładki pod fotele obrotowe

Podstawka pod fotel może również różnic się materiałem, z jakiego została wykonana. Poszczególne materiały różnią się od siebie twardością i elastycznością, co pozwala na zastosowanie ich w niezwyczajnych miejscach lub wymagających szczególnej ochrony.

 • Gumowa mata pod krzesło — jest to podkładka o średnim poziomie elastyczności. Bardzo dobrze chroni podłogę i jest niezwykle komfortowa, ponieważ swoją miękkością amortyzuje wiele ruchów ciała.
 • Mata silikonowa pod fotel — silikonowa mata pod krzesło jest średnio-twardym podkładem, ale bardzo dobrze chroni podłogę przed wytarciami i idealnie wpasowuje się w każdy rodzaj podłogi nawet z nieregularną strukturą (np. podłogi drewniane).
 • Mata antypoślizgowa pod krzesło obrotowe — mata pod krzesło antypoślizgowa jest stworzona z mieszanki gumy i innych tworzyw sztucznych. To połączenie powoduje, że podkładka nie przesuwa się nawet na bardzo trudnych powierzchniach jak parkiet lub kafelki.
 • Folia pod fotel obrotowy — jest to cienka ochrona, która ma za zadanie chronić podłogę przede wszystkim przed powierzchownymi zarysowaniami oraz zafarbowaniem.
 • Mata poliwęglanowa pod krzesło — jest to najbardziej popularna podkładka pod fotel do komputera, ponieważ jest w stanie wytrzymać nacisk kółek krzesła obrotowego.
 • Plastikowa podkładka pod krzesło — jest to najtwardsza z podkładek i najlepiej sprawdza się na naprawdę wymagających powierzchniach, które bardzo szybko ulegają zniszczeniom.

Filtry

Producenci
więcej >
Kolor
więcej >
Kształt
więcej >
Typ
więcej >
Wymiary (mm)
więcej >
Grubość [mm]
więcej >
Materiał
więcej >
Zaokrąglone rogi
więcej >

Cena