• 22 255 95 55

Modelina

Zabawa modeliną to bardzo duża atrakcja dla dziecka. Sprawdzi się bardzo dobrze już u kilkulatka, a przyda się z pewnością podczas zajęć plastycznych w szkole. Modelina rozwija wyobraźnie i kreatywność, jednocześnie wspiera i pomaga wypracować zdolności manualne.

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:

Warto też wiedzieć, że modelina jest też oryginalnym narzędziem, który pozwala jeszcze lepiej rozwinąć motorykę malucha. Twoje dziecko lubi prace plastyczne? Twój mały wielki człowiek idzie do pierwszej klasy i gromadzisz dla niego szkolną wyprawkę? Musi się w niej znaleźć modelina kolorowa, dzięki której będzie mógł na zajęciach plastycznych dać upust swojej wyobraźni i tworzyć naprawdę efektowne prace plastyczne.

Czym różni się modelina od plasteliny?

 

Modelina to nieco mniej popularna siostra plasteliny, co nie oznacza, że dzieci nie korzystają z niej w szkole, wręcz przeciwnie. Modelina jest twardsza od plasteliny, ale też bardziej trwała, dlatego przy niektórych pracach plastycznych to właśnie ona sprawdzi się lepiej. Występuje w szerokiej palecie kolorów. Można ją wykorzystać do tworzenia różnego rodzaju modeli i makiet, świetnie sprawdza się przy wyrobie drobnej biżuterii i ozdób. Modelina charakteryzuje się zdolnością do zmiany swojej konsystencji pod wpływem ciepła dłoni. Wtedy staje się miękka i bardziej podatna na formowanie, potem twardnieje, co wpływa na stabilność i trwałość wykonanej pracy. Jeżeli chcemy, aby modele nabrały bardziej intensywnych kolorów, możemy je pokryć dodatkowo olejem roślinnym.

Jaka modelina do szkoły?

 

Modelina do szkoły najlepiej, jeżeli będzie miała dużo kolorów, to zwiększa możliwości jej wykorzystania, a także pozwala na zrealizowanie większości projektów, które tworzą się w głowie malucha. W ofercie obok tradycyjnej modeliny znajdziesz modelinę fluorescencyjną, która świeci w ciemności.

Sprawdź także inne artykuły szkolne, jak farby plakatowe oraz artykuły kreślarskie. Zapraszamy!

Filtry

Producenci
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu
więcej >
Kolor
więcej >
Kształt
więcej >
Materiał
więcej >
Rodzaj
więcej >
Ilość kolorów
więcej >
Typ
więcej >

Cena