• 22 255 95 55

Niszczarki DIN 3

Niszczarka do papieru to urządzenie biurowe, którego zadaniem jest niszczenie zawartych na dokumentach danych i informacji. Niszczarki DIN 3 tną papierowe arkusze na ścinki, które zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa w przypadku danych wrażliwych oraz poufnych.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Poziom bezpieczeństwa DIN dokumenty:DIN 3Poziom bezpieczeństwa P dokumenty:P-3Poziom bezpieczeństwa DIN karty:T-3

Pokaż na stronie:

Niszczarki DIN 3 

Niszczarka to urządzenie, które zostało stworzone w celu ochrony wszelkich dokumentów zawierających szczególne dane. Wykorzystywana jest ona najczęściej do niszczenia danych osobowych wrażliwych oraz zwykłych, a także innych kategorii informacji, które nie powinny być dostępne dla osób nieuprawnionych. Przed dokonaniem wyboru konkretnej niszczarki konieczne jest zastanowienie się, jakie dokumenty będą utylizowane za jej pomocą. Decyzję znacznie ułatwiają normy, które wprowadzają dla niszczarek kilka kategorii bezpieczeństwa. Każdej z kategorii przypisuje się wielkość ścinków oraz rodzaje dokumentów, które będą odpowiednio zabezpieczone przez dany sposób ich cięcia. Obecnie istnieje kilka takich norm, które definiują poziom bezpieczeństwa danej niszczarki, a najpopularniejsze z nich to DIN 32757 oraz DIN 66399. Niszczarki DIN 3 to urządzenia oferujące taki sposób niszczenia dokumentów, który spełnia 3. poziom bezpieczeństwa według normy DIN 32757 oraz poziom P-3 według normy DIN 66399. 

 

Niszczarka DIN 3 – wielkość ścinków

Każda z niszczarek wyposażona jest w inne możliwości w zakresie cięcia dokumentów. Niszczarki DIN 3 oferują średni poziom ochrony. Ścinki powstające za ich pomocą mogą stanowić paski, które mają szerokość nie większą niż 6 mm lub ścinki o powierzchni nieprzekraczającej 320 mm2 oraz szerokości mniejszej niż 4 mm i długości mniejszej niż 80 mm. Dzięki temu niszczarki te zapewniają bezpieczeństwo dokumentom i nośnikom, które zawierają dane wrażliwe i poufne. Przykładem mogą być tutaj dane i dokumenty kadrowe, a także zamówienie oraz oferty handlowe. Za pomocą niszczarki DIN 3 mogą być także utylizowane dokumenty podatkowe danego przedsiębiorstwa czy też takie, które zawierają dane adresowe osób. Poziom bezpieczeństwa DIN 3 oraz P-3 oznaczany jest jako klasa tajności 1 oraz klasa tajności 2. 

 

Niszczarka do dokumentów DIN 3 – przykłady

Niszczarka DIN 3 Fellowes

Wśród niszczarek, które tną dokumenty na ścinki spełniające poziom DIN 3, znajdują się niszczarki DIN 3 Fellowes, niszczarki DIN 3 Ideal oraz niszczarki DIN 3 Eba. Niszczarki P-3 Fellowes charakteryzują się kompaktowymi wymiarami oraz ciekawym designem. Z tego względu doskonale sprawdzają się jako urządzenia biurowe użytkowane na niewielkiej przestrzeni. Niszczarki P-3 Ideal to wysokowydajne maszyny, które są w stanie niszczyć bardzo duże ilości papieru za jednym razem. Pod tym względem podobne są do nich niszczarki P-3 Eba, które charakteryzują się większymi rozmiarami oraz ogromną wydajnością. Przykładami konkretnych modeli niszczarek spełniających poziom 3. według normy DIN 32757 oraz poziom P-3 według normy DIN 66399 są m.in.:

  • Niszczarka DIN 3 Fellowes 63Cb
  • Niszczarka DIN 3 Fellowes 21Cs
  • Niszczarka DIN 3 wysokowydajna Ideal 4108 CC
  • Niszczarka DIN 3 wysokowydajna Ideal 5009-3 CC
  • Niszczarka DIN 3 wysokowydajna EBA 5346C
  • Niszczarka DIN 3 wysokowydajna EBA 6240C

 

Niszczarka DIN 3 cena

Modele niszczarek spełniających poziom DIN 3 oraz P-3 są różne pod względem wielkości, wydajności z zakresie ilości niszczonego papieru, a także wyglądu. Każda z nich posiada również inne funkcje, możliwości oraz przeznaczenie. Ich ceny są zatem niezwykle zróżnicowane – w związku z tym koszt może osiągać od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Filtry

Producenci
więcej >
Zastosowanie
więcej >
Ilość kartek niszczonych jednorazowo - zakres [A4/70g]
więcej >
Rodzaj cięcia
więcej >
Rozmiar cięcia
więcej >
Poziom bezpieczeństwa DIN dokumenty
więcej >
Poziom bezpieczeństwa P dokumenty
więcej >
Poziom bezpieczeństwa DIN karty
więcej >
Odpowiednia do formatu
więcej >
Szerokość szczeliny wejściowej w mm
więcej >
Pojemność kosza w litrach - zakres
więcej >
Średnia prędkość niszczenia w metrach/min
więcej >
Cykl pracy w minutach
więcej >
Czas pracy od momentu włączenia
więcej >
Niszczenie zszywek
więcej >
Niszczenie spinaczy
więcej >
Niszczenie kart plastikowych
więcej >
Niszczenie płyt CD/DVD
więcej >
SilentShred
więcej >
Osobne noże/szczelina w głowicy do niszczenia płyt CD/DVD
więcej >
Automatyczny podajnik papieru
więcej >
Podnoszona głowica
więcej >
Automatyczny start/stop
więcej >
Funkcja cofania
więcej >
Auto stop przy otwartych drzwiach/wyjętym koszu/zdjętej głowicy
więcej >
Zabezpieczenie termiczne
więcej >
Zabezpieczenie termiczne-dioda
więcej >
Poziom hałasu [dB]
więcej >
Gwarancja na noże tnące w latach
więcej >
Obudowa na kółkach
więcej >
Podgląd zapełnienia kosza
więcej >
Pełny kosz - dioda
więcej >
Waga [kg]
więcej >
Kolor
więcej >
Automatyczne oliwienie noży
więcej >
Wymaga konserwacji olejem
więcej >

Cena