• 22 255 95 55

Niszczarki DIN 6

Zadaniem niszczarek biurowych jest niszczenie dokumentów w taki sposób, by ich odczytanie po zniszczeniu nie było już możliwe. Niszczarki DIN 6 to takie urządzenia, które gwarantują odpowiedni poziom bezpieczeństwa w przypadku danych, które wymagają zastosowania wysokich środków ochrony.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Poziom bezpieczeństwa DIN dokumenty:DIN 6Poziom bezpieczeństwa P dokumenty:P-6

Pokaż na stronie:

Niszczarki DIN 6

Każda niszczarka do papieru tnie dokumenty na ścinki o określonym kształcie oraz wielkości. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie danego modelu do potrzeb biura, w którym będzie on użytkowany. Niszczarka powinna być bowiem dobrana w taki sposób, by zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa dokumentom, które chcemy za jej pomocą utylizować. Niszczarki DIN 6 to urządzenia, których, oznaczenie „DIN 6” odnosi się tak naprawdę do poziomu P-6 przewidzianego przez aktualną normę DIN 66399. Warto wspomnieć, że obowiązująca wcześniej norma DIN 32757 mówiła jedynie o 5 poziomach bezpieczeństwa. Niszczarka DIN 6 doskonale chroni tajne dane, które w sposób szczególny wymagają zastosowania środków bezpieczeństwa o wysokim poziomie.

 

Niszczarka do papieru DIN 6 – wielkość ścinków

Niszczarka DIN 6, która spełnia poziom P-6 tnie kartki na ścinki o szerokości nie większej niż 1 mm i o powierzchni nieprzekraczającej 5 mm2. Taka wielkość jest zalecana dla dokumentów, na których zawarto dane wymagające zastosowanie wysokich środków bezpieczeństwa. Zaliczyć można do nich przede wszystkim dokumentację urzędową oraz dane, które dotyczą badań oraz rozwoju. Ważną kwestią jest tutaj fakt, że niszczarki DIN 6 świetnie chronią tajne dokumenty, których utrata stanowiłaby niebezpieczeństwo o charakterze osobistym lub instytucjonalnym. 

 

Niszczarka DIN 6 – przykładowe modele 

Niszczarka DIN 6 Ideal

Urządzenia do niszczenia papieru, które spełniają poziom P-6 według normy DIN 66399 to między niszczarki DIN 6 Ideal oraz niszczarki DIN 6 EBA. Zaliczyć można tutaj kilka modeli, które wyposażone są w noże tnące rozdrabniające papier na ścinki o wielkości wymaganej w przypadku poziomu bezpieczeństwa P-6. Należą do nich między innymi:

 

  • Niszczarka Ideal 2445 MC 0,8 x 12 mm – to duża niszczarka wyposażona w wysokiej jakości noże z hartowanej stali, które sprawiają, że niszczenie przebiega w sposób bezproblemowy i bezawaryjny. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest fakt, że posiada on intuicyjny panel sterowania obejmujący

 

  • Niszczarka Ideal 2604 MC 0,8 x 12 mm z olejarką – model ten jest podobny do poprzedniego, jednak wyposażony jest również w wygodny system automatycznego olejowania noży tnących, co znacznie przedłuża ich żywotność. Nie jest również konieczne używanie w tym celu naoliwionych arkuszy i brudzenie przy tym rąk

 

  • Niszczarka EBA 2326 CCC 0,8 x 12 mm – większe urządzenie z dużym pojemnikiem na ścinki. Dzięki temu świetnie sprawdza się jako niszczarka przeznaczona do użytku przez większą liczbę pracowników. Solidne noże tnące umożliwiają niszczenie bez zacięć papieru

 

Niszczarka do dokumentów DIN 6 – o producentach

Producentami wytwarzającymi niszczarki do dokumentów DIN 6 są IDEAL oraz EBA, czyli niemieckie marki, dla których najważniejszą kwestią jest wysoka jakość wykorzystanych do produkcji materiałów i zespołów tnących. Firma IDEAL swoje początki działalności szacuje na około 1951 rok. Marka w zaskakująco szybkim tempie zaczęła się rozwijać i odnosić sukcesy. Zaledwie 8 lat od rozpoczęcia działalności, IDEAL premierowo ukazał swój pierwszy model niszczarki. Z kolei marka EBA to ponad 100 lat doświadczenia w branży papierniczo-biurowej. Założyciel firmy już w 1935 roku zaprezentował pierwszy na świecie model niszczarki biurowej. Wieloletnie doświadczenie, ciężka praca i potencjał firmy zaowocowały sukcesem na arenie międzynarodowej.

Filtry

Producenci
więcej >
Zastosowanie
więcej >
Ilość kartek niszczonych jednorazowo - zakres [A4/70g]
więcej >
Rodzaj cięcia
więcej >
Rozmiar cięcia
więcej >
Poziom bezpieczeństwa DIN dokumenty
więcej >
Poziom bezpieczeństwa P dokumenty
więcej >
Poziom bezpieczeństwa DIN karty
więcej >
Odpowiednia do formatu
więcej >
Szerokość szczeliny wejściowej w mm
więcej >
Pojemność kosza w litrach - zakres
więcej >
Średnia prędkość niszczenia w metrach/min
więcej >
Cykl pracy w minutach
więcej >
Czas pracy od momentu włączenia
więcej >
Niszczenie zszywek
więcej >
Niszczenie spinaczy
więcej >
Niszczenie kart plastikowych
więcej >
Niszczenie płyt CD/DVD
więcej >
SilentShred
więcej >
Osobne noże/szczelina w głowicy do niszczenia płyt CD/DVD
więcej >
Automatyczny podajnik papieru
więcej >
Podnoszona głowica
więcej >
Automatyczny start/stop
więcej >
Funkcja cofania
więcej >
Auto stop przy otwartych drzwiach/wyjętym koszu/zdjętej głowicy
więcej >
Zabezpieczenie termiczne
więcej >
Zabezpieczenie termiczne-dioda
więcej >
Poziom hałasu [dB]
więcej >
Gwarancja na noże tnące w latach
więcej >
Obudowa na kółkach
więcej >
Podgląd zapełnienia kosza
więcej >
Pełny kosz - dioda
więcej >
Waga [kg]
więcej >
Kolor
więcej >
Automatyczne oliwienie noży
więcej >
Wymaga konserwacji olejem
więcej >

Cena