• 22 255 95 55

Nożyczki

Nożyczki - narzędzie do wycinania, przecinania i rozcinania różnych materiałów. W każdym domu znajdzie się taki przyrząd chociaż może być wykorzystywany do cięcia zupełnie odmiennych rzeczy: papier, karton, paznokcie, drut, blacha. Wszystko zależy od przeznaczenia nożyczek.

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:

Lata przedszkolne i szkolne to praktycznie codzienne posługiwanie się nożyczkami na zajęciach plastycznych czy technicznych. Często także w ćwiczeniówkach przedmiotowych znajdują się elementy do wycinania. Dlatego jeśli kompletujemy wyprawkę do przedszkola czy szkoły nie możemy pominąć nożyczek.

Czym się powinny charakteryzować nożyczki szkolne?

Nożyczki składają się z dwóch ostrzy połączonych ze sobą na wspólnej osi, z uchwytami na palce po przeciwnej stronie. Nożyczki dla dzieci powinny być dostosowane do potrzeb najmłodszych. Przede wszystkim ich wielkość i ciężar - pamiętajmy, że dziecięce dłonie są małe. Ostrza na tyle skuteczne, by bez problemu poradziły sobie z cięciem nawet grubszego papieru, a przy tym bezpieczne. Idealne nożyczki dla dzieci to te z zaokrąglonymi końcówkami. Dobrze, gdy są odpowiednio wyprofilowane i mają uchwyty na palce z wytrzymałego plastiku bądź dodatkowo wyposażone w miękką otulinę. Wybierając nożyczki do szkoły musimy wziąć pod uwagę fakt, że dla dzieci istotny jest także wygląd nożyczek. Zadbaliśmy o to, by w ofercie naszego sklepu nożyczki szkolne były i bajecznie kolorowe, i bezpieczne, i niezawodne.

Profesjonalne nożyczki do biura

Solidnych nożyczek nie powinno zabraknąć także w biurze, gdzie dosyć często istnieje potrzeba przecięcia, ucięcia itp. papieru. Nożyczki do biura przeznaczone są do używania przez osoby dorosłe, dlatego ich wielkość musi być dopasowana do większych dłoni. Powinny być wytrzymałe, bez problemu radzić sobie nawet z przecięciem kartonu. Czy będą miały miękkie uchwyty i ergonomiczny kształt zależy od naszych preferencji. Szukając nożyczek do szkoły lub biura warto zajrzeć do naszego sklepu, gdzie czeka na Was cała gama wysokiej jakości artykułów szkolnych i biurowych, w tym taśmy dwustronne, czy pieczątki. 

Filtry

Kolor
więcej >
Rączka
więcej >
Rozmiar [cm]
więcej >
Materiał
więcej >
Rodzaj końcówki
więcej >

Cena