• 22 255 95 55

Nożyczki biurowe

Przecinamy, nacinamy, wycinamy… w biurze wykonujemy różnego rodzaju cięcia, które są nam potrzebne, m.in. do dopasowania rozmiaru kartki papieru np. do koperty. Niekiedy konieczne jest wycięcie z kartki odpowiedniego kształtu, np. jeżeli wykonujemy jakiekolwiek dekoracje i czy prace plastyczne.

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:

Nożyczki biurowe

Nożyczki biurowe Durable

Nożyczki uniwersalne są szczególnie docenianym artykułem biurowym przez osoby w każdym wieku. Jesteśmy pewni, że każdy chociaż raz miał okazje korzystać z nożyczek do papieru. Jak wiemy, głównym zadaniem nożyczek jest precyzyjne przecinanie i wycinanie, dlatego też szczególnie ważne jest, aby nożyczki do papieru, które wybierzemy, charakteryzowały się wyjątkową precyzją cięcia. Artykuł biurowy powinien być również wygodny w obsłudze oraz nie zacinać się. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej pary nożyczek do papieru? Podpowiemy, co warto wiedzieć, aby wybrać dobre nożyczki uniwersalne, które sprawdzą się doskonale niezależnie od grubości kartki papieru, czy tektury.
 

Nożyczki duże czy małe? - cechy szczególne produktu

Mimo, że nożyczki biurowe duże cieszą się zdecydowanie większą popularnością, niż nożyczki biurowe małe to nie możemy zapominać, że oba przedmioty są warte uwagi, a ich użyteczność zależy tylko i wyłącznie od zastosowania. Jeśli planujemy cięcie artykułów papierniczych grubszych takich jak tektura, to doskonałym wyborem okażą się duże nożyczki. Z kolei, jeśli zależy nam na precyzyjnym wycinaniu niewielkich elementów, niezbędne mogą się okazać nożyczki Donau, o najmniejszej długości ostrza.

Nożyczki biurowe - popularne długości ostrza:

 • Nożyczki do papieru 15 cm
 • Nożyczki do papieru 17 cm
 • Nożyczki do papieru 18 cm
 • Nożyczki biurowe 21 cm
 • Nożyczki do papieru 22 cm
 • Nożyczki do papieru 23 cm
 • Nożyczki do papieru 26 cm

 

Oprócz doboru odpowiedniej długości ostrza powinniśmy również pamiętać o zwróceniu szczególnej uwagi na zakończenie nożyczek, ponieważ niektóre modele charakteryzują się okrągłym wykończeniem, a inne szpiczastym, ostrym. Nożyczki okrągłe doskonale sprawdzą się w nauce cięcia papieru przez małe dzieci. Z kolei nożyczki o zaostrzonej końcówce, będą zdecydowanie dokładniejsze w trakcie wycinania drobnych elementów. Wybór odpowiedniego modelu należy jedynie do nas samych i tego, na jakim efekcie wycinania nam zależy.

Aby, ułatwić każdej niezdecydowanej osobie wybór konkretnego modelu nożyczek, postanowiliśmy przygotować streszczenie listy najważniejszych parametrów.

Nożyczki do papieru - kryteria wyboru nożyczek:

 • Materiał wykonania, najlepszym wyborem okażą się nożyczki wykonane ze stali nierdzewnej lub tytanu
 • Precyzja cięcia
 • Minimalizacja wysiłku manualnego, nożyczki powinny chodzić szybko i sprawnie bez konieczności wykorzystywania dużej siły nacisku dłoni
 • Profil ostrza (okrągłe lub ostre zakończenie)
 • Dodatkowe zabezpieczenie w postaci blokady ostrza, lub nakładka ochronna

 

Dobre nożyczki uniwersalne - popularne modele

Istnieje wiele marek zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym, które w swojej ofercie mają duży wybór nożyczek biurowych. Jak w tak rozbudowanym katalogu ofertowym znaleźć produkt, który spełni nasze oczekiwania? W związku z wieloma pytaniami postanowiliśmy sprawdzić rzetelne opinie wśród klientów i wyselekcjonować produkty godne uwagi, które w żaden sposób nie powinny nikogo zawieść.

Nożyczki biurowe - produkty godne uwagi:

 • Nożyczki Maped: symetryczne nożyczki Maped są produktem, który doskonale sprawdzi się w każdym miejscu pracy. Precyzyjne oraz wytrzymałe ostrza i nit są gwarancją wysokiej jakości produktu. Całość wykonano z wytrzymałej, nieulegającej korozji stali nierdzewnej. Z kolei miękkie wewnątrz uchwyty są gwarancją komfortu pracy przez długi czas.
 • Nożyczki Scotch: nożyczki ergonomiczne od marki Scotch są wyjątkowo wytrzymałe i precyzyjne, nie obciążają dłoni w trakcie wykonywania pracy. Produkt został doskonale przystosowany dla osób zarówno lewo, jak i prawo ręcznych. Trwałe ostrze, wykonane z nierdzewnej stali jest gwarancją wysokiej jakości nożyczek.
 • Nożyczki Donau: nożyczki biurowe Donau, charakteryzują się solidnym wykonaniem rączki odpornej na pęknięcia i odpryski oraz ostrza zrobionego ze stali nierdzewnej. Szeroki wybór długości ostrza umożliwia nam odpowiedni dobór nożyczek ze względu na zastosowanie.
   

Nożyczki dla prawo i leworęcznych - popularne modele

W związku z dużym zainteresowaniem nożyczkami różnego rodzaju, postanowiliśmy przygotować krótkie zestawienie modeli nożyczek, które cieszą się największym zadowoleniem wśród naszych klientów, co mamy nadzieję ułatwi każdemu dokonania udanego i przemyślanego zakupu. 

Nożyczki do papieru - zestaw nożyczek i pojedyncze sztuki:

 

Nożyczki cena

Nożyczki biurowe Grand

Cena nożyczek biurowych z całą pewnością jest dostosowana do uniwersalnych i standardowych cen artykułów papierniczo-biurowych. Nie ulega wątpliwościom, że nożyczki małych rozmiarów będą nieznacznie tańsze od dużych nożyczek. Istotną rolę, jeśli chodzi o cenę produktu, będzie miała jakość tworzywa oraz marka. Wybierając produkty od światowych producentów, możemy mieć pewność, że ceny będą nieznacznie wyższe, jednak ich jakość będzie bez dwóch zdań do nich adekwatna.

 • Nożyczki biurowe cena: uśredniony koszt nożyczek biurowych waha się w granicach pomiędzy 3 złotych, za małe uniwersalne nożyczki, a 30 złotych za duże ergonomiczne nożyczki. Mimo wszystko warto zainwestować w produkt o uśrednionej cenie, wtedy możemy być pewni, co do jakości i precyzyjności nożyczek biurowych do papieru.

 

Gdzie kupić nożyczki? 

Nożyczki biurowe stały się tak popularnym produktem, że ich zakup nie powinien stanowić dla nikogo najmniejszego problemu. Nożyczki do papieru możemy zakupić między innymi w stacjonarnych sklepach papierniczo-biurowych, ale też z całą pewnością w większych supermarketach. Najwygodniejszą formą, jeśli chodzi o zakup nożyczek, są zakupy online, gdzie znajdziemy nielimitowany dostęp do różnych wariantów i modeli nożyczek w wyjątkowo atrakcyjnych cenach! Krótko mówiąc, dobre nożyczki możemy kupić praktycznie wszędzie! 

Nożyczki biurowe stanowią więc nieodzowne wyposażenie każdej firmy, instytucji, szkoły czy domu. Mogą być małe lub większe, mieć proste lub zaokrąglone ostrza, a także mniej i bardziej wyprofilowaną rękojeść. Nożyczki biurowe mogą przy niektórych czynnościach zastąpić noże do cięcia papieru. To także akcesoria, które warto mieć w szufladzie. Wykonujemy dzięki nim szybkie, równe i precyzyjne cięcia. 

 

Noże co cięcia papieru i inne akcesoria 

Nożyczki biurowe do papieru

 

Czym przeciąć lub naciąć papier? Możemy wykorzystać do tego kilka akcesoriów biurowych. Pierwszy z nich to nożyczki biurowe. Są najpopularniejszym i najczęściej używanym narzędziem do cięcia. Często stosuje się też do noże co cięcia papieru. Posiadają wysuwane kilkuczęściowe ostrze, przy których można usunąć stępione już części. Ponadto,  dla bezpieczeństwa wyposażone są w specjalną blokadę unieruchamiającą ostrze. Długość ostrza jest zależna od wybranego modelu, im jest ono dłuższe, tym noże do rozcinania papieru posłużą nam przez dłuższy czas. Ich obudowa wykonana jest najczęściej z plastiku. Są dzięki temu lekkie, ale też stosunkowo trwałe. 

 

 

Do czego wykorzystuje się nożyczki biurowe?

Nożyczki biurowe i noże do cięcia papieru wykorzystuje się najczęściej do przecinania i nacinania kartek w biurze. Jeżeli wybierasz nożyczki, zwróć uwagę na ich kształt. W ofercie DlaBiura24 dostępne są rozmaite ceny, wygląd,jak również kolorystyka. Wyprofilowane są praktyczniejsze, wygodniejsze w użytkowaniu. Rączka powinna ponadto być wytrzymała i odporna na uszkodzenia, natomiast ostrze odporne na przedwczesne stępienie. Nożyczki biurowe powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego stanowiska pracy. Zobacz również nożyki do papieru, które świetnie poradzą sobie np. z kopertami. 

Filtry

Producenci
więcej >
Kolor
więcej >
Rozmiar [cm]
więcej >
Materiał
więcej >
Rodzaj
więcej >
Ergonomiczne
więcej >
Gumowy uchwyt
więcej >
Rodzaj końcówki
więcej >
Typ
więcej >

Cena