• 22 255 95 55

Ochrona głowy

 Czy wiesz, że kaski ochronne w wielu okolicznościach mogą uratować nie tylko zdrowie, ale też życie człowieka? 

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
Głowa powinna w wielu miejscach pracy być dobrze chroniona. Dotyczy to m.in. placów budowy, jednak nie tylko, ponieważ hełmy ochronne noszone są również przez pracowników drogowych, instalatorów, pracowników magazynów i niektórych hal produkcyjnych. Mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje zagrożenie uszkodzenia ciała pracownika, w tym właśnie głowy. Kaski ochronne muszą więc być wykonane z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, aby w razie konieczności zamortyzować skutecznie uderzenie i zabezpieczyć głowę przed urazami. 
 

Ochrona głowy pracownika – zadbaj o jego bezpieczeństwo i zdrowie! 

 
To do obowiązków pracodawcy należy zapewnienie pracownikom możliwie jak największego bezpieczeństwa pracy. Warunki te oraz obowiązki są regulowane przez prawo, normy polskie i europejskie. Niestosowanie się do nich grozi odpowiedzialnością karną oraz koniecznością zapłaty kary pieniężnej. Kaski ochronne do pracy na wysokościach wykonuje się z tworzyw wysokiej jakości, które przy uderzeniu pochłaniają energię, nie dociera ona wtedy do głowy. Nie mniej ważna jest wygoda jego noszenia. Pracownik nosi go niekiedy przed 8 godzin, czasami nawet dłużej. Powinien więc być odpowiednio wyprofilowany i dopasowany do głowy. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w specjalny daszek. Takie hełmy ochronne chronią też oczy i twarz przed uderzeniem. Na zewnątrz jest też to dodatkowa ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Kaski ochronne muszą spełniać wszystkie normy EN-397 i posiadać stosowne certyfikaty. Jedynie takie mogą zostać dopuszczone do użytku w miejscach pracy. 
 

Czy kolorystyka kasków budowlanych ma znaczenie?

 
Kaski ochronne występują w wielu kolorach. Pomarańczowe używane są m.in. przez geodetów, a żółte przez większość pracowników fizycznych. Białe noszą wykształceni inżynierowie budowlani, czarne przez architektów, natomiast czerwone przez praktykantów i gości na placu budowy. Niebieskie kaski ochronne wybierane są m.in. przez pracowników obsługujących maszyny budowlane i elektryków. Tak naprawdę kolor nie jest jednak przyporządkowany do poszczególnych funkcji pracowników. Zobacz również podkładki pod krzesło, które podwyższają estetykę biur. 
 

Filtry

Producenci
więcej >
Kolor
więcej >
Rozmiar
więcej >
Rynienka deszczowa
więcej >
System wentylacji
więcej >
Waga [g]
więcej >
Certyfikat
więcej >
Norma
więcej >
Materiał
więcej >
Odporność na temperaturę
więcej >
Typ
więcej >

Cena