Chcesz wrócić do poprzedniej wersji strony? kliknij tutaj

  • 22 255 95 55

Ochrona rąk

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
Ochrona rąk stanowi ważny punkt przy zapewnieniu bezpieczeństwa i higieny pracy swojemu zespołowi. W wielu zawodach ręce są narzędziem pracy pracowników i to one mają bezpośredni kontakt z różnego rodzaju powierzchniami, cieczami, gazami, jak i ciałami stałymi. Rękawice ochronne dostępne są w wielu wariantach. Wykonuje się je z różnych materiałów, co przekłada się na ich konkretne właściwości. 
 

Skuteczna ochrona rąk 

 
Według Polskiej Normy rękawice ochronne możemy podzielić na 3 klasy, które związane są bezpośrednio ze stopniem ochrony oraz narażenia na bezpieczeństwo. Rękawice ochronne I klasy są przeznaczone do pracy z niskim ryzykiem uszkodzenia. To najczęściej rękawice gospodarcze i do użytku domowego. II klasa to rękawice, które użytkowane są w środowisku o średnim ryzyku. Chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi, powierzchniowymi zranieniami i skaleczeniem. Nie wymaga się od nich jednak, aby wykazywały właściwości ochronne względem środków chemicznych i właściwości elektroizolacyjne. Rękawice BHP ochronne III klasy polecamy do pracy przy wysokim ryzyku uszkodzenia ciała dłoni. Są to specjalistyczne rękawice, wykonane z materiałów, które zapewniają ochronę przed wpływem silnych czynników chemicznych, wysokim napięciem, niskimi i wysokimi temperaturami oraz promieniowaniem. 
 

Z czego mogą być wykonane rękawice do ochrony rąk?

 
Rękawice ochronne wykonuje się z poliestru i bawełny, a także z nylonu. Będą one dobrym wyborem do prac montażowych. Ich niewątpliwą zaletą jest zdolność do precyzyjnego dopasowywania się do dłoni, zapewniają zatem dobry chwyt. Jeżeli szukasz trwalszych rękawic, zdecyduj się na model z dodatkowymi wzmocnieniami Rękawice lateksowe znalazły z kolei swoje zastosowanie w medycynie. Są niezbędne we wszystkich placówkach medycznych. Ochrona rąk przy kontakcie z osobą chorą jest niezwykle ważna. Ma zapewniać bezpieczeństwa zarówno lekarzowi czy pielęgniarce, jak też poszkodowanemu i pacjentowi. Zobacz również wycieraczki biurowe, które są skutecznym sposobem ochrony podłogi pod krzesłami. 
 

 

Filtry zwiń rozwiń

Cena

Ilość sztuk w opakowaniu
więcej >
Rozmiar
więcej >
Hit
więcej >
Chemia i higiena
więcej >
Materiał
więcej >
Rodzaj
więcej >