• 22 255 95 55

Ochrona rąk

Do ubioru roboczego niektórych pracowników zaliczamy m.in. rękawice ochronne. Są one niezbędne przy wykonywaniu niektórych czynności, przy których istnieje ryzyko uszkodzenia skóry rąk oraz ich zabrudzenia.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Ochrona rąk stanowi ważny punkt przy zapewnieniu bezpieczeństwa i higieny pracy swojemu zespołowi. W wielu zawodach ręce są narzędziem pracy pracowników i to one mają bezpośredni kontakt z różnego rodzaju powierzchniami, cieczami, gazami, jak i ciałami stałymi. Rękawice ochronne dostępne są w wielu wariantach. Wykonuje się je z różnych materiałów, co przekłada się na ich konkretne właściwości. 
 

Skuteczna ochrona rąk 

 
Według Polskiej Normy rękawice ochronne możemy podzielić na 3 klasy, które związane są bezpośrednio ze stopniem ochrony oraz narażenia na bezpieczeństwo. Rękawice ochronne I klasy są przeznaczone do pracy z niskim ryzykiem uszkodzenia. To najczęściej rękawice gospodarcze i do użytku domowego. II klasa to rękawice, które użytkowane są w środowisku o średnim ryzyku. Chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi, powierzchniowymi zranieniami i skaleczeniem. Nie wymaga się od nich jednak, aby wykazywały właściwości ochronne względem środków chemicznych i właściwości elektroizolacyjne. Rękawice BHP ochronne III klasy polecamy do pracy przy wysokim ryzyku uszkodzenia ciała dłoni. Są to specjalistyczne rękawice, wykonane z materiałów, które zapewniają ochronę przed wpływem silnych czynników chemicznych, wysokim napięciem, niskimi i wysokimi temperaturami oraz promieniowaniem. 
 

Z czego mogą być wykonane rękawice do ochrony rąk?

 
Rękawice ochronne wykonuje się z poliestru i bawełny, a także z nylonu. Będą one dobrym wyborem do prac montażowych. Ich niewątpliwą zaletą jest zdolność do precyzyjnego dopasowywania się do dłoni, zapewniają zatem dobry chwyt. Jeżeli szukasz trwalszych rękawic, zdecyduj się na model z dodatkowymi wzmocnieniami Rękawice lateksowe znalazły z kolei swoje zastosowanie w medycynie. Są niezbędne we wszystkich placówkach medycznych. Ochrona rąk przy kontakcie z osobą chorą jest niezwykle ważna. Ma zapewniać bezpieczeństwa zarówno lekarzowi czy pielęgniarce, jak też poszkodowanemu i pacjentowi. Zobacz również wycieraczki biurowe, które są skutecznym sposobem ochrony podłogi pod krzesłami. 
 

 

Filtry

Producenci
więcej >
Długość [mm]
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu zbiorczym
więcej >
Kolor
więcej >
Rozmiar
więcej >
Certyfikat
więcej >
Norma
więcej >
Przeznaczenie
więcej >
Hit
więcej >
Chemia i higiena
więcej >
Materiał
więcej >
Rodzaj
więcej >
AQL [mm]
więcej >
Technologia
więcej >
Typ
więcej >

Cena