• 22 255 95 55

Oczyszczacze i osuszacze powietrza

 Oczyszczanie powietrza w biurze i w domu to w dobie generowania dużej ilości zanieczyszczeń podstawa. Sprawdź naszą ofertę osuszaczy i oczyszczaczy i zacznij dbać o środowisko!

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:

Coraz popularniejsze są oczyszczacze powietrza do domu, które znajdziemy w mieszkaniach osób świadomych zagrożenia dla zdrowia, jakie stwarzają nam warunki w naszym „azylu”. Powietrze nigdy nie będzie w nim idealnie czyste, jeżeli nie skorzystamy z pomocy specjalistycznego urządzenia. Podobnie jest w miejscu pracy. Jak wynika z art. 207 § 2 kp, pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom takie warunki pracy, aby sprzyjały jednocześnie ochronie ich zdrowia i życia. W przepisach nie znajdziemy jednak informacji, że w biurach muszą znaleźć się oczyszczacze powietrza. Wiemy jednak, że to dzięki nim osoby przebywające przez przynajmniej 8 godzin w pomieszczeniu, będą oddychały zdrowym i przyjaznym dla nich powietrzem.

Zanieczyszczenia a oczyszczacze powietrza do biura
 

W biurze w powietrzu znajdują się zanieczyszczenia, które pochodzą z zewnątrz, jak też takie, które zostały wyprodukowane w biurze. Jeżeli chodzi o zanieczyszczenia zewnętrzne, to zaliczyć do nich możemy pyły zawieszone, alergeny w postaci pyłków roślin oraz lotne związki organiczne. Pyły pochodzące ze smogu najlepiej usuwa filtr HEPA, w który wyposażone są oczyszczacze powietrza do biura. Do usuwania gazowych zanieczyszczeń przeznaczony jest z kolei filtr węglowy. Obecność zewnętrznych zanieczyszczeń przyczynia się skutecznie do pogorszenia stanu zdrowia człowieka. Zanieczyszczenia, które zostają wytworzone w biurze, powstają w wyniku pracy urządzeń elektronicznych. Pracownicy korzystają z komputerów, drukarek, skanerów i kserokopiarek. Powietrze zostaje wzbogacone w ten sposób m.in. o formaldehyd i benzen. Związki te negatywnie wpływają na nasz układ oddechowy oraz powodują pogorszenie się stanu naszej skóry. Oczyszczacze powietrza posiadają zdolność do ich usuwania, podobnie jak tych, które docierają do biura z zewnątrz. W naszej ofercie znajdziesz zarówno oczyszczacze powietrza, jak też osuszacze powietrza, które polecamy szczególnie do pomieszczeń narażonych na niebezpieczne podwyższenie się poziomu wilgotności powietrza.

 

Sprawdź również ofertę: akcesoriów komputerowych, urządzeń magazynowych i artykułów elektrycznych.

Filtry

Producenci
więcej >
Filtr
więcej >
Filtr Triple Action
więcej >
Ilość prędkości
więcej >
Klawisz power (włączanie i wyłączanie)
więcej >
Kolor
więcej >
Kształt
więcej >
Otwierany z góry
więcej >
Poziom hałasu [dB]
więcej >
Rodzaj filtra
więcej >
Rodzaj zasilania
więcej >
Wskaźnik poziomu wody
więcej >
Wskaźnik wilgotności powietrza
więcej >
Wskaźnik zużycia wkładu filtrującego
więcej >
Wymiary [cm]
więcej >
Rodzaj
więcej >
Elektryczny
więcej >
Moc urządzenia [W]
więcej >
Obudowa
więcej >
Pojemność [l]
więcej >
System rozpoznawania okładek, fotokomórka
więcej >
Wydajność
więcej >

Cena