• 22 255 95 55

Odzież dla kucharzy

Odzież dla kucharzy musi spełniać wymagania BHP, a zatem zapewniać bezpieczeństwo pracy. To oznacza, że pracodawca jest zobowiązany dostarczyć swoim pracownikom odpowiednie uniformy, które będą zgodne z określonymi normami.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Odzież kucharska musi dodatkowo być wygodna, nie może ograniczać ruchów, jak też nie powinna wpływać na komfort termiczny pracownika. Z uwzględnieniem wszystkich tych czynników powstała odzież dla kucharzy, która powinna znaleźć się na wyposażeniu każdej kuchni w restauracji, bistro, hotelu czy stołówki publicznej. Dodatkowo, zadbano o jej wygląd, który obecnie ma równie duże znaczenie jak bezpieczeństwo i higiena pracy. Szczególnie zwracamy uwagę na uniformy kucharskie przy otwartej kuchni w lokalu. 
 

Jaka najlepsza odzież kucharska? 

 
Trzeba przy jej wyborze zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Uniformy kucharskie muszą być plamoodporne i wodoodporne, a zatem chronić przed jednymi z największych problemów, jakie mogą spotkać nas w kuchni. Nieustannie mamy do czynienia z różnymi produktami i daniami, które mogą ubrudzić ubranie. Nie prezentuje się ono wtedy estetycznie. Ważne jest też, aby chroniły przed poparzeniami i olejami. Odzież ochronna do kuchni wykonana jest z materiałów, które łatwo utrzymać w czystości. Cechują się dodatkowo wysokim poziomem oddychalności, co przekłada się na komfort termiczny osoby pracującej w gastronomii. 
 

Z czego składają się uniformy kucharskie?

 
Uniformy kucharskie mogą składać się z kilku elementów. Wyróżniamy m.in. fartuchy kucharskie oraz eleganckie bluzy. Są też dodatki, tj. czapki i czepki na głowę, spodnie i T-shirty. Zazwyczaj występują w kolorze białym, ewentualnie z wykończeniem w konkretnym kolorze, np. niebieskim lub czerwonym. Dla zachowania harmonijnego i spójnego wyglądu wszystkich pracowników, należy zapewnić każdemu jednakowego ubranie. Zobacz również odzież roboczą ochronną, która zapewni ci ochronę w trakcie pracy. 

 

Filtry

Producenci
więcej >
Gramatura [g/m2]
więcej >
Kieszenie
więcej >
Kolor
więcej >
Rozmiar
więcej >
Zapięcie
więcej >
Zapinka na zatrzaski
więcej >
Certyfikat
więcej >
Materiał
więcej >
Pranie
więcej >
Rodzaj
więcej >

Cena