• 22 255 95 55

Odzież ostrzegawcza

Odzież ostrzegawcza przeznaczona jest dla pracowników wykonujących konkretną pracę w wyjątkowych warunkach, wymagających zapewnienia im lepszej widoczności. Jest to jednocześnie związane z normą EN ISO 20471:2013, w której zawarte są informacje, dotyczące ograniczenia w ten sposób ryzyka wypadków. 

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
Odzież ostrzegawcza musi być w intensywnym odblaskowym kolorze, co ułatwia dostrzeżenie osoby pracującej w trudnych warunkach z większej odległości. Ponadto,  znajdziemy na niej elementy odblaskowe, niezwykle istotne dla zwiększenia bezpieczeństwa, np. na drodze. Odzież ostrzegawcza o intensywnej widoczności jest produkowana i używana z uwzględnieniem 3 klas oznaczających konkretny poziom widoczności. 
 

Odzież ostrzegawcza dla bezpieczeństwa pracownika

 
Wyróżnione 3 klasy widoczności klasyfikują odzież ostrzegawczą na podstawie rozmieszczenia elementów odblaskowych, pola ich powierzchni, a także elementów kontrastowych. Najwyższą widocznością charakteryzuje się odzież ostrzegawcza oznaczona symbolem 3. Odzież ostrzegawcza noszona jest przez pracowników różnych branży. Szczególnie często spotkamy się z nią w magazynach i na halach produkcyjnych. Jest obowiązkowa dla pracowników wykonujących race drogowe, a niekiedy też budowlane.
 

Kiedy szczególnie przydaje się odzież robocza ostrzegawcza?

 
Szczególnie podczas prac drogowych odgrywa ona ważną rolę. Na drodze panują różne warunki, są one uzależnione od pogodny, na którą człowiek nie ma wpływu. Mgła, opady deszczu i śniegu, a także ciemność po zmroku wyraźnie ograniczają widoczność. Osoba znajdująca się na drodze nie jest widoczna dla innych uczestników ruchu. To związane jest z dużym zagrożeniem dla jego zdrowia i życia. Odzież ostrzegawcza umożliwia szybkie i łatwe dostrzeżenie człowieka z dużej odległości. Składa się ona najczęściej z kurtki i spodni. Posiadają one elementy odblaskowe, a także dużą ilość kieszeni, w których można umieścić niezbędne narzędzia pracy i rzeczy osobiste. Zobacz również odzież dla kucharzy, która zapewnia bezpieczeństwo w pracy. 

 

Filtry

Producenci
więcej >
Gramatura [g/m2]
więcej >
Kolor
więcej >
Odblaskowe pasy
więcej >
Przednia i tylna klamra zaczepowa
więcej >
Przedłużacz tylnego punktu zaczepowego
więcej >
Regulowane pasy barkowe i biodrowe
więcej >
Rozmiar
więcej >
Certyfikat
więcej >
Norma
więcej >
Materiał
więcej >
Rodzaj
więcej >

Cena