• 22 255 95 55

Odzież robocza

Przepisy jednoznacznie wskazują na obowiązek pracodawcy zapewnienia odpowiednich warunków pracy i bezpieczeństwa swoim pracownikom. Z art. 237 Kodeksu pracy wynika, iż jest on zobowiązany do bezpłatnego dostarczenia im odzieży roboczej w przypadku, kiedy istnieje ryzyko uszkodzenia lub zabrudzenia odzieży własnej. Ma to związek z wymogami technicznymi, sanitarnymi oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. 

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
Odzież robocza jest więc charakterystycznym elementem wyposażenia każdego pracownika magazynu, produkcji, pracownika budowlanego oraz pracującego w ciężkich i zagrażającym jego życiu i zdrowiu warunkach. Odzież robocza ochronna występuje w różnych wariantach. Niekiedy wymagany jest jednoelementowy kombinezon, innym razem wystarczą tylko spodnie robocze i t-shirt. Zdarza się też, że pracownicy zobowiązani są do noszenia kurtki roboczej. 
 

Solidna odzież robocza 

 
Odzież robocza musi być wykonana z trwałych, a także odpornych na uszkodzenia materiałów. Oznacza to, że konieczne jest wyposażenie jej w dodatkowe wzmocnienia w newralgicznych miejscach, szczególnie narażonych na przetarcia czy rozerwanie. Do jej produkcji wykorzystuje się poliester, bawełnę i skórę naturalną oraz syntetyczną w różnych proporcjach. Odzież robocza ochronna nie może w żaden sposób ograniczać ruchów i mieć negatywnego wpływu na komfort czy wygodę wykonywanej pracy. Często posiada dużą ilość kieszeni, aby można było mieć przy sobie wszystkie niezbędne w pracy narzędzia i akcesoria.
 

Gdzie sprawdza się odzież robocza?

 
Odzież robocza dostępna w naszym sklepie dedykowana jest dla pracowników budowlanych, pracujących w rolnictwie, na magazynach, halach przemysłowych, a także dla ekip remontowych i przy wykończeniowych.Sprawdzają się doskonale w warsztatach, serwisach samochodowych i wulkanizacjach. Możne je też wykorzystać w pracach w domowym warsztacie, ogrodzie i przy samodzielnych naprawach samochodu i innych sprzętów oraz pojazdów, które przeznaczone są do naszego użytku prywatnego. Zobacz również ochronne kombinezony robocze, które zabezpieczą cię w trakcie pracy. 

 

Filtry

Gramatura [g/m2]
więcej >
Mankiet wewnętrzny
więcej >
Ściągacz w talii
więcej >
Wentylacja pod pachami
więcej >
Zapinany na suwak
więcej >
Certyfikat
więcej >
Norma
więcej >
Ekonomiczna
więcej >
Ekonomiczne
więcej >
Ekonomiczny
więcej >
Hit
więcej >
Kolekcja
więcej >
Paraprzepuszczalność
więcej >

Cena