• 22 255 95 55

Okładki do oprawy dokumentów

Okładki do oprawy dokumentów są niezastąpionym produktem, jeśli chodzi o prawidłowy przebieg procesu bindowania. Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów okładek do bindowania, których użycie jest w stanie zapewnić nam skuteczną ochronę zbindowanych dokumentów. Jednak jak wiemy, proces bindowania jest złożony, a co za tym idzie, wybór odpowiedniej okładki do bindowania również nie będzie tak oczywisty, jak mogłoby się nam z pozoru wydawać

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Format:A4

Pokaż na stronie:

Okładki do bindowania

Okładka do bindowania A4 OPUS

Okładki do oprawy dokumentów są niezastąpionym produktem, jeśli chodzi o prawidłowy przebieg procesu bindowania. Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów okładek do bindowania, których użycie jest w stanie zapewnić nam skuteczną ochronę zbindowanych dokumentów. Jednak jak wiemy, proces bindowania jest złożony, a co za tym idzie, wybór odpowiedniej okładki do bindowania również nie będzie tak oczywisty, jak mogłoby się nam z pozoru wydawać. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was krótki artykuł, w którym omówimy na, jakie parametry okładki do dokumentów należy zwrócić uwagę, aby dokonany przez nas zakup był satysfakcjonujący. 

 

Okładka do bindowania - zastosowanie 

Okładki do bindownic cieszą się dużym zadowoleniem i popularnością zarówno jeśli chodzi o firmy, jak i osoby prywatne. Folie do bindowania twarde i miękkie to produkty, które zapewniają dokumentom ochronę przed uszkodzeniem, ale przede wszystkim nadają im eleganckiego wyglądu, dzięki czemu możemy być pewni, że oprawione dokumenty z całą pewnością przykują uwagę nie jednej osoby, a być może solidnie zbindowane dokumenty trafią do rąk jednego z ważnych kontrahentów?

Okładki do bindowania - zastosowanie: 

  • Oprawa dyplomów, podziękowań
  • Oprawa prac magisterskich, licencjackich, podyplomowych
  • Oprawa dokumentów firmowych, materiałów reklamowych, katalogów
  • Oprawa dokumentów osobistych
  • I wiele więcej!
     

Folia do bindowania - rodzaje

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie - nie każda folia do bindowania jest dokładnie taka sama. Wyróżniamy tak samo wiele rodzajów folii, ile jesteśmy w stanie wyróżnić typów bindownic. W związku z tym, zupełnie innej folii będziemy używać, jeśli chodzi o bindownice drutowe, a jeszcze innej w przypadku bindownic kanałowych, czy termobindownic. 

RODZAJ

CECHY  CHARAKTERYSTYCZNE

 

Okładki do bindownic drutowych i grzbietowych

Okładki do bindownic grzebieniowych zostały wzbogacone o specjalną perforację, dzięki której mamy możliwość oprawiania dokumentów przy użyciu bindownicy oraz specjalnych grzbietów plastikowych lub spiralnych. 

Okładki kanałowe

W okładce kanałowej, okładka i kartki przetrzymywane są przez specjalny kanał, który został wykończony okleiną. Te czynniki sprawiają, że dokumenty są solidnie ochraniane z każdej strony.

Okładki do termobindownicy 

Budowa okładki do termobindownic charakteryzuje się tym, że jej grzbiet został wypełniony specjalnym klejem, który pod wpływem wysokiej temperatury - rozstapia się, trwale sklejając ze sobą kartki. 


Okładki do bindowania - na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej okładki do bindowania, obowiązkowo powinniśmy zwrócić uwagę na ważny parametr, jakim jest szerokość okładki, ponieważ właśnie wtedy będziemy w stanie oszacować, jakie ilości dokumentów będziemy mogli oprawić w jedną okładkę. 
 

Okładki do bindowania kanałowe - rozmiar kanału / ilość kartek: 

ROZMIAR KANAŁU

MAX OPRAWIANYCH DOKUMENTÓW 

5 mm 

Okładka miękka 15 - 40, okładka twarda 20 - 40

10 mm

41 - 90 kartek

13 mm

91 - 120 kartek

16 mm

121 - 145 kartek

20 mm

146 - 185 kartek

24 mm

186 - 230 kartek

28 mm

231 - 265 kartek

32 mm

266 - 300 kartek 


Okładki do termobindowania - szerokość grzbietu / ilość kartek:

WYMIARY OKŁADKI 

ILOŚĆ BINDOWANYCH KARTEK

15 mm

Binduje do 150 kartek

20 mm

Binduje do 200 kartek 

25 mm

Binduje do 250 kartek 

30 mm

Binduje do 300 kartek 

40 mm

Binduje do 400 kartek

45 mm

Binduje do 450 kartek 

50 mm

Binduje do 500 kartek 


Folia do bindowania gruba czy cienka? 

Okładka do bindowania A4 OPUS

Jeśli już zdecydujemy się na zakup konkretnej okładki do bindownicy, koniecznie powinniśmy sprawdzić grubość okładki. Okładki do bindownic mogą być wykonane równie z papieru, tektury, tektury o fakturze skóropodobnej lub folii. Wielowariantowość produktu daje nam możliwość doboru okładki ze względu na jej zastosowanie. Przykładowo okładka do bindownic wykonana z folii, sprawdzi się doskonale, jeśli chodzi o oprawę dokumentów. Z kolei okładka wykonana z faktury skóropodobnej znajdzie swoje zastosowanie jako oprawa prac licencjackich, czy magisterskich. 
 

Tyły do bindowania - kolorystyka 

Wiemy już, że okładki do bindownic różnią się ze względu na zastosowanie, jeśli chodzi o typ bindowania oraz grubość i szerokość. Kolejnym ważnym aspektem, który może mieć decydujący wpływ dla wielu osób, jest kolor okładki do bindownic. Producenci jak najbardziej nie pominęli tego aspektu! W ofercie marki OPUS, oprócz podstawowych kolorów okładek jak białe, czy czarne - znajdziemy również takie odcienie jak niebieski, czerwony, zielony, żółty, przezroczysty, brązowy i inne. 
 

Okładki do bindownic - cena 

Na ceny okładek do bindowania składa się wiele czynników, jest to między innymi cena narzucona przez producenta, ilość okładek w jednym opakowaniu, jakość produktu, czy tworzywo wykonania. W związku z tym podanie jednej uśrednionej ceny za okładkę do bindowania to niemałe wyzwanie. Zachęcamy do zapoznania się z cenami konkretnych okładek bezpośrednio na stronie sklepu. 
 

Folia do bindowania - jaką markę wybrać? 

W branży biurowej wyróżniamy wielu producentów, którzy w swojej ofercie mają ogromny wybór akcesoriów biurowych. Jednym z nich jest firma OPUS, która dostarcza na rynek polski artykuły biurowe najwyższej jakości. W ofercie OPUSA znajdziemy między innymi wcześniej omawiane akcesoria do bindowania, bindownice, laminatory, niszczarki i wiele, wiele więcej! 

OPUS - o producencie: firma OPUS rozpoczęła swoją działalność w 1990 roku. Marka od tego czasu przeszła ogromny rozwój na arenie międzynarodowej. Już zaledwie dwa lata później OPUS pozyskał swoich dwóch pierwszych partnerów biznesowych IDEAL i IBICO, których w 1994 roku stał się wyłącznym dystrybutorem. Innowacyjne rozwiązanie, poparte niepodważalną funkcjonalnością to cechy, które bez dwóch zdań opisują artykuły biurowe marki OPUS. Niszczarki, bindownice, laminatory, oczyszczacze powietrza i znacznie więcej! Poznaj produkty marki OPUS stworzone z myślą o Twoim biurze!

Filtry

Producenci
więcej >
Format
więcej >
Gramatura [g/m2]
więcej >
Grubość [mm]
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu
więcej >
Kolor
więcej >
Okładka przód/tył
więcej >
Szerokość grzbietu [mm]
więcej >
Materiał
więcej >
Rodzaj
więcej >
Ilość kartek
więcej >
Typ
więcej >

Cena