• 22 255 95 55

Okulary ochronne

Wykonywanie niektórych prac wymaga noszenia odpowiedniego stroju. W jego skład wchodzą niekiedy gogle ochronne. Ich podstawowa funkcja to zapewnienie ochrony oczom, zmniejszając tym samym ryzyko uszkodzenia narządu wzroku. 

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
Wybierając okulary ochronne, trzeba jednak uwzględnić specyfikę warunków pracy zespołu, ponieważ w zależności od okoliczności możemy zdecydować się na inny model. Czy masz pewność, że w Twoim zakładzie pracy nie ma konieczności ich używania? A może jednak jesteś zobowiązany do ich zakupu? 
 

Dla kogo okulary ochronne BHP? 

 
Gogle ochronne BHP są elementem niektórych strojów roboczych. Są wymagane tam, gdzie istnieje zagrożenie mechaniczne, a zatem oczy narażone są na bezpośredni kontakt z cząsteczkami ciał stałych, pyłem, ale też istnieje ryzyko uderzenia. Okulary ochronne mają tez chronić oczy przed zagrożeniami cieplnymi, a więc przed wysoką temperaturą, która jest wywołana przez ogień, gorące płyty czy też rozbryzgi roztopionych metali. Wymaga się ich też wszędzie tam, gdzie występują zagrożenia chemiczne, czyli laboratoriach i zakładach produkcyjnych, gdzie używa się kwasów, zasad i rozpuszczalników. Przydają się w pracy, gdzie ludzie mają kontakt z niebezpiecznym promieniowaniem, dotyczy to lasera, nadfioletu i podczerwieni. Należy okulary ochronne nosić przy zagrożeniu ze strony elektryczności. Zatem mają one za zadanie chronić również przed skutkami bezpośredniego kontaktu z prądem i łukiem elektrycznym. 
 

Jak wybrać odpowiednie okulary ochronne?

 
Gogle ochronne muszą być dopasowane do kształtu twarzy i jednocześnie do specyfiki pracy. Występują więc modele mniejsze i większe, wyposażone w regulowany pasek. Koniecznie muszą zapewniać maksymalna ostrość i kąt widzenia. Nie mogą negatywnie wpływać na widoczność. Również istotna jest ich waga, im są lżejsze, tym większy komfort noszenia. Gogle ochronne narażone są na uszkodzenia mechaniczne, zatem wybieramy takie modele, które wykonane są z trwałych i solidnych materiałów. Zobacz również maty pod krzesło, które chronią wykładzinę!
 

 

Filtry

Producenci
więcej >
Rozmiar
więcej >
Norma
więcej >
Hit
więcej >

Cena