• 22 255 95 55

Ołówki i akcesoria

Ołówek to artykuł niezwykle popularny, używany w domu, szkole, na uczelni, w pracowni oraz biurze. Klienci bardzo często decydują się na zakup ołówka automatycznego. Pozwala on na szybkie i wygodne wysunięcie grafitu poprzez wciśnięcie przycisku.

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Pokaż na stronie:

Ołówki

Ołówek drewniany

Ołówek to produkt,  który jest powszechnie stosowany przez różne grupy odbiorców. Wśród nich śmiało możemy wyróżnić osoby, które zawodowo posługują się pismem lub rysunkiem technicznym, jak i użytkowników, którzy wykorzystują ołówek do sporządzania notatek na co dzień. Poszczególne modele ołówków, obejmują produkty o różnej budowie i zastosowaniu w związku, z czym wybór produktu, który będzie spełniał nasze wszystkie oczekiwania, wcale nie będzie tak łatwym zadaniem jakby mogło nam się z pozoru wydawać. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was zestawienie parametrów i informacji o konkretnych modelach ołówków, co mamy nadzieję, ułatwi każdemu dokonanie satysfakcjonującego zakupu. Ołówek - wszystko, co warto wiedzieć o produkcie, zapraszamy! 
 

Ołówki charakterystyka ogólna 

Ołówek został odkryty długo przed długopisem, a za jego szczególną zaletę uważało się i w dalszym ciągu uważa się możliwość usuwania popełnionych błędów przy pomocy gumki do ścierania. Dzięki, czemu ołówek stał się produktem szczególnie doceniany w procesie tworzenia notatek, rysowania, czy szkicowania. Poszczególne modele ołówków różnią się między sobą ze względu na zastosowanie, co ma bezpośredni związek z ich budową. Dlatego warto, abyśmy dokładnie zapoznali się z najważniejszymi parametrami ołówków drewnianych i automatycznych, co umożliwi nam dokonanie udanego zakupu! 
 

Ołówek - na jakie parametry zwrócić uwagę?

Poszczególne modele ołówków będą różniły się między sobą konkretnymi parametrami, które będą miały duże przełożenie na zastosowanie produktu. Przykładowo ołówki o miękkim graficie oznaczone literą „B” sprawdzą się dobrze w konturowaniu, a z kolei ołówki twarde „H” podczas tworzenia rysunków technicznych, czy pisma technicznego. W związku z dużym zainteresowaniem ołówkami przygotowaliśmy krótkie zestawienie najważniejszych parametrów, co może okazać się niezwykle przydatne podczas wyboru jednego konkretnego modelu. 

Ołówki - najważniejsze parametry: 

 • Ergonomiczny uchwyt: dobry ołówek powinien być wyposażony w ergonomiczny uchwyt, który ułatwia trzymanie, dzięki czemu nasze dłonie będą znacznie odciążone podczas pisania.
 • Tworzywo wykonania: tworzywo wykonania jest kolejnym ważny parametrem, który będzie miał bezpośrednie przełożenie na jakość i trwałość produktu. Wśród dwóch podstawowych tworzyw, które cieszą się największą popularnością, wyróżniamy: plastik i metal. Ołówki wykonane z metalu, są określane mianem profesjonalnych - ich trwałość jest większa niż w przypadku tych wykonanych z plastiku.
 • Gumka do ścierania: warto, aby wybrany przez nas ołówek był wyposażony w gumkę do ścierania, co umożliwi nam szybkie usunięcie popełnionego błędu.
 • Twardość grafitu: jednym z najważniejszych parametrów, którym powinniśmy się kierować podczas wyboru ołówka, jest stopień twardości grafitu - wyróżniamy około 20 różnych twardości, im większa przewaga grafitu w ołówku nad kaolinem, tym będzie bardziej miękki. W podstawowym podziale ołówki występują w następującej konfiguracji: 9H, 8H, 7H, 6H, 5H, 4H, 3H, 2H, H, F, HB, B, 2B, 3B, 4B, 5B, 6B, 7B, 8B i 9B. Ołówki grafitowe twarde oznaczone są literą „H” z kolei miękkie literą „B” Warto również dodać, że ołówki grafitowe miękkie będą cechować się ciemniejszym odcieniem i szybszym zużyciem, niż ołówki twarde.
   

Ołówki - rodzaje

Wiemy, że ołówki różnią się między sobą ze względu na parametry. Łatwo więc możemy domyślić się, że oprócz różnic, które wynikają z zastosowania ołówka, jesteśmy w stanie wyselekcjonować również konkretne rodzaje ołówków. 


Ołówki - podział ze względu na rodzaje: 

RODZAJ OŁÓWKA 

ZASTOSOWANIE

Ołówek automatyczny

Ołówki automatyczne są doskonałym wyborem, jeśli chodzi o sporządzanie codziennych notatek. Ołówki tego typu budową są zbliżone do długopisu, dzięki czemu pisanie za ich pomocą jest niezwykle komfortowe. Warto, abyśmy sprawdzili, czy wybrany przez nas ołówek został wyposażony w ergonomiczny uchwyt co, dodatkowo wspomoże nasze dłonie w codziennej pracy z artykułem piśmienniczym. Inną zaletą ołówka do pisania jest łatwość uzupełniania wkładów grafitowych - produkt nie wymaga temperowania, wystarczy, że uzupełnimy grafit poprzez kliknięcie. 

Ołówek drewniany 

Ołówki wykonane z drewna są pierwotną formą ołówka, która przez wiele lat była ulepszana o inne, aktualnie doskonale nam znane warianty. Mimo wszystko to właśnie ten model w dalszym ciągu cieszy się największym zainteresowaniem wśród klientów. Ołówki tego typu występują w wielu wariantach, jeśli chodzi o twardość grafitu przez co, często są opisywane jako ołówek do szkicowania. 

Ołówek kopiowy 

Ten rodzaj produktu z całą pewnością cieszy się mniejszą popularnością niż wyżej wymienione ołówki. Jego zastosowanie, jest również zupełnie inne niż ołówków grafitowych. Artykuł piśmienniczy tego typu nie ulega wytarciu przy użyciu gumki do ścierania, dzięki czemu cechuje go większa trwałość. W przeszłości ołówek kopiowy był często używany naprzemiennie z długopisem - przykładowo za pomocą ołówka składano ważne podpisy. 

Ołówek profesjonalny 

Ołówki do szkicowania i ołówki do rysowania - są to artykuły piśmiennicze, które zostały zaprojektowane z myślą zarówno o profesjonalistach, jak i amatorach, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę ze sztuką szkicu. Ołówki tego typu cechują się dużym wyborem, jeśli chodzi o twardości grafitu, jak i rodzaje i motywy obudowy. 


Ołówek - jaki model wybrać? 

Ołówki drewniane

Pytanie, jaki model ołówka powinniśmy wybrać, jest kwestią bardzo indywidualną. Jednak już na wstępie powinniśmy znaleźć odpowiedź na jedno podstawowe pytanie, dotyczące tego, jakie będzie główne zastosowanie wybranego przez nas ołówka. Jeśli ołówek ma służyć nam, jako artykuł piśmienniczy, którym będziemy posługiwać się na co dzień podczas sporządzania notatek, to warto, abyśmy rozważyli zakup ołówka automatycznego, który nie wymaga temperowania, a jego ergonomiczna obudowa sprawi, że nawet wielogodzinna praca nie będzie mocno obciążająca dla naszych dłoni. Z kolei, jeśli chodzi o rysowanie i szkicowanie, doskonałym wyborem będą ołówki drewniane z gumką. Podsumowując, to zastosowanie ołówka powinno mieć decydujący wpływ na to, jakiego wyboru dokonamy. 

 

Ołówki na sztuki czy w zestawie? 

Ołówki są produktem, który występuje zarówno w postaci pojedynczych egzemplarzy, zestawów, jak i kompletów. Poszczególne marki mają nam do zaproponowania różnego rodzaju konfiguracje ołówków. Największą popularnością cieszą się pojedyncze egzemplarze ołówków, ponieważ wtedy z łatwością możemy skompletować własny zestaw, w których skład wejdą konkretnie wybrane przez nas modele, z uwzględnieniem twardości grafitów. Nie możemy również pominąć gotowych zestawów, które zostały skomponowane w taki sposób, aby w jak najwyższym stopniu ułatwić użytkownikom pisanie lub szkicowanie. Tak naprawdę wybór powinien należeć tylko i wyłącznie do nas - ile pomysłów tyle możliwości! 

 

Ołówki drewniane - trwałe i elastyczne

Ołówek drewniany to produkt przyjazny środowisku, albowiem wykonano go w dużym stopniu z surowców pochodzących z odzysku. Do wyboru występują wersje z gumką lub bez. Najwyższej jakości grafity ołówkowe wyprodukowano z dbałością o każdy szczegół. Wyjątkowo trwałe, elastyczne oraz zabezpieczone przed złamaniem. Ołówki – do wyboru mamy różne rodzaje, warto zawsze posiadać je w domu i biurze!

Sprawdźcie również inne artykuły do pisania i korygowania dostępne w naszej ofercie!

 

Ołówek cena 

Ołówek drewniany

Podanie uśrednionej ceny za jedną sztukę ołówka wydaje się zadaniem niemożliwym do wykonania. Wszystko to ze względu na wysoce rozbudowany katalog produktów, który obejmuje  ołówki różnych marek, w odmiennych konfiguracjach i zestawach. Warto zaznaczyć, że ołówki z kategorii premium, będą charakteryzowały się wyższą ceną niż ołówki ekonomiczne, które z łatwością zakupimy w każdym sklepie biurowym. Rozbieżność w cenach ołówków jest naprawdę duża. Przykładowo najtańszy ołówek kupimy już za około złotówkę, z kolei za automatyczny ołówek marki premium, będziemy musieli zapłacić w granicach 200 złotych. 

 

Jakiej marki ołówek wybrać? 

Na rynku wyróżniamy wiele marek, które w swoim katalogu produktów mają duży wybór ołówków zarówno drewnianych, jak i automatycznych. W związku z tym pojawia się pytanie - jakiej marki ołówek wybrać? Przede wszystkim w naszym wyborze powinniśmy postawić na producentów, którzy funkcjonują w branży biurowej od wielu lat - ich doświadczenie będzie miało ogromne przełożeni na jakość oferowanych produktów. 

Sprawdzeni producenci ołówków: 

 • Pentel
 • BIC
 • Stabilo
 • Maped
 • Faber-Castell
 • Rotring
 • Caran D’ache
 • Koh-i-noor
 • I wiele więcej!

Filtry

Producenci
więcej >
Klip
więcej >
Kolor
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Grafit [mm]
więcej >
Gumowy uchwyt
więcej >
Twardość grafitu
więcej >
Akwarelowy
więcej >
Do rysunku
więcej >
Ekskluzywny
więcej >
Grawitacyjny
więcej >
Gruby
więcej >
Kreślarski
więcej >
Leworęczny
więcej >
Metalowy
więcej >
Rodzaj
więcej >
Ergonomiczny
więcej >
Permanentny
więcej >
Profesjonalny
więcej >
Termotransferowy
więcej >
Z gumką
więcej >
Zestaw
więcej >
Kolekcja
więcej >
Kształt
więcej >
Do nauki pisania
więcej >
Pastelowy
więcej >

Cena