• 22 255 95 55

Ołówki zielone

Zielone ołówki nie są niczym innym jak uniwersalnymi drewnianymi lub automatycznymi ołówkami do pisania, lub szkicowania. Zielony ołówek wybierany jest głównie ze względu na walory estetyczne, a mianowicie zieloną obudowę lub gryf, który będzie doskonałym wyposażeniem każdej osoby.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Kolor:Zielony

Pokaż na stronie:

Ołówek zielony

Zielone ołówki nie są niczym innym jak uniwersalnymi drewnianymi lub automatycznymi ołówkami do pisania, lub szkicowania. Zielony ołówek wybierany jest głównie ze względu na walory estetyczne, a mianowicie zieloną obudowę lub gryf, który będzie doskonałym wyposażeniem każdej osoby. Na rynku wyróżniamy wiele modeli zielonych ołówków od najlepszych producentów takich jak: BIC, Pentel, Stabilo, Koh-i-noor i więcej. W związku z rozbudowaną ofertą znalezienie modelu zielonego ołówka, który będzie najlepiej spełniał nasze oczekiwania nie należy do najłatwiejszych zadań - podpowiadamy, na które parametry ołówka należy zwrócić uwagę. 

 

Zielony ołówek - zastosowanie 

Zielony ołówek z grafitowym wypełnieniem, sprawdzi się doskonale w pisaniu, szkicowaniu, czy konturowaniu. Wszystko to w zależności od tego, na jaką twardość grafitu się zdecydujemy. Za pomocą zielonych ołówków miękkich uzyskamy ciemną kreskę, a z kolei przy pomocy ołówków zielonych twardych uzyskamy jasno-szarą kreskę. 
 

Zielone ołówki - parametry

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu zielonego ołówka warto, abyśmy zapoznali się z najważniejszymi parametrami produktu, co umożliwi nam dokonanie satysfakcjonującego zakupu. 

Zielony ołówek - parametry:

  • Ergonomiczny uchwyt: zielony ołówek powinien być wyposażony w ergonomiczny uchwyt, który ułatwia trzymanie, dzięki czemu nasze dłonie będą znacznie odciążone podczas pisania.
  • Tworzywo wykonania: tworzywo wykonania jest kolejnym ważny parametrem, który będzie miał bezpośrednie przełożenie na jakość i trwałość produktu. Wśród dwóch podstawowych tworzyw, które cieszą się największą popularnością, wyróżniamy: plastik i metal. Zielony ołówek automatyczny wykonany z metalu jest określany mianem profesjonalnego - jego trwałość jest większa niż w przypadku tych wykonanych z plastiku.
  • Gumka do ścierania: warto, aby wybrany przez nas ołówek zielony był wyposażony w gumkę do ścierania, co umożliwi nam szybkie usunięcie popełnionego błędu.
  • Twardość grafitu: jednym z najważniejszych parametrów, którym powinniśmy się kierować podczas wyboru ołówka zielonego, jest stopień twardości grafitu - wyróżniamy aż 20 różnych twardości, im większa przewaga grafitu w ołówku nad kaolinem, tym będzie bardziej miękki. W podstawowym podziale wyróżniamy ołówki zielone: 9H, 8H, 7H, 6H, 5H, 4H, 3H, 2H, H, F, HB, B, 2B, 3B, 4B, 5B, 6B, 7B, 8B i 9B.

Filtry

Producenci
więcej >
Klip
więcej >
Kolor
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Grafit [mm]
więcej >
Gumowy uchwyt
więcej >
Twardość grafitu
więcej >
Akwarelowy
więcej >
Do rysunku
więcej >
Ekskluzywny
więcej >
Grawitacyjny
więcej >
Gruby
więcej >
Kreślarski
więcej >
Leworęczny
więcej >
Metalowy
więcej >
Rodzaj
więcej >
Ergonomiczny
więcej >
Permanentny
więcej >
Profesjonalny
więcej >
Termotransferowy
więcej >
Z gumką
więcej >
Zestaw
więcej >
Kolekcja
więcej >
Kształt
więcej >
Do nauki pisania
więcej >
Pastelowy
więcej >

Cena