• 22 255 95 55

Ołówki do nauki pisania

Dobry ołówek do nauki pisania powinien spełniać kilka podstawowych parametrów, dzięki którym będzie on produktem łatwym i wygodnym w użyciu, co będzie miało kluczowy wpływ na efektywność nauki pisania. Jaki ołówek do nauki pisania? - to pytanie pojawia się wśród wielu rodziców, którzy planują wyprawkę szkolną dla swojego dziecka. 

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Do nauki pisania:Tak

Pokaż na stronie:

Ołówek do nauki pisania

Dobry ołówek do nauki pisania powinien spełniać kilka podstawowych parametrów, dzięki którym będzie on produktem łatwym i wygodnym w użyciu, co będzie miało kluczowy wpływ na efektywność nauki pisania. Jaki ołówek do nauki pisania? - to pytanie pojawia się wśród wielu rodziców, którzy planują wyprawkę szkolną dla swojego dziecka. Liczne zapytania w tym wątku  zachęciły nas do sporządzenie krótkiego artykułu, który ułatwi każdemu zakup odpowiednio dostosowanego ołówka dla dzieci. 
 

Ołówek do nauki trzymania i pisania - charakterystyka ogólna 

Każdy rodzic wcześniej, czy później będzie musiał stanąć przed niełatwym zadaniem, jakim jest rozpoczęcie uczenia dziecka pisania. W tym niemałym wyzwaniu z całą pewnością pomogą nam odpowiednio dobrane artykuły piśmiennicze - w naszym przypadku będzie to ergonomiczny ołówek do nauki pisania.
 

Ołówek dla dzieci, na co należy zwrócić uwagę?  

  • Tworzywo wykonania: tworzywo wykonania jest ważnym parametrem, który będzie miał bezpośrednie przełożenie na jakość i trwałość produktu. Wśród dwóch podstawowych tworzyw, które cieszą się największą popularnością, wyróżniamy: plastik i metal. Ołówki dla dzieci wykonane z metalu, będą nieznacznie trwalsze niż te wykonane z plastiku. Jednak trzeba też zauważyć, że ołówki plastikowe będą lżejsze, co ułatwi dziecku trzymanie i pisanie.
  • Ergonomiczny uchwyt: dobry ołówek do nauki pisania powinien być wyposażony w ergonomiczny uchwyt, który ułatwia trzymanie, dzięki czemu dłonie dziecka będą znacznie odciążone podczas pisania. Najchętniej wybieranymi produktami są ołówki trójkątne dla dzieci oraz gruby ołówek do nauki pisania.
  • Gumka do ścierania: warto, aby wybrany przez nas ołówek do nauki pisania był wyposażony w gumkę do ścierania, co umożliwi nam szybkie usunięcie popełnionego błędu.
  • Twardość grafitu: jednym z parametrów, którym powinniśmy się kierować w wyborze ołówka do nauki pisania, jest twardość grafitu. W podstawowym podziale wyróżniamy ołówki twarde i miękkie, jednak zdecydowana większość, specjalistów do nauki pisania poleca ołówki typu miękkie. Pozwalają one na uzyskanie bardziej wyrazistej kreski, dzięki czemu dziecko będzie używać mniejszego nacisku dłoni.

 

Ołówek do nauki pisania - jaki wybrać? 

Ołówek trójkątny do nauki pisania jest jednym z tych produktów, które cieszą się największą popularnością. Ich ergonomiczny kształt sprawia, że są produktem wygodnym i łatwym w użyciu. Dziecko samoistnie zostaje nakierowane, w jaki sposób należy prawidłowo trzymać ołówek. Co ciekawe, ołówek trójkątny do nauki pisania jest również produktem dedykowanym dla osób leworęcznych. Jednym z najpopularniejszych modeli produktów tego typu, znajdziemy w ofercie producenta Stabilo - ołówki do nauki pisania Stabilo EASYGRAPH. 
 

Ołówki do nauki pisania - popularne kolekcje

W branży biurowej wyróżniamy wiele marek, które cieszą się dużą popularnością i zadowoleniem wśród klientów. Znalezienie odpowiedniego ołówka do nauki pisania w tak rozbudowanej ofercie wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. W związku z tym postanowiliśmy przygotować zestawienie najchętniej wybieranych produktów. 
Ołówki dla dzieci do nauki pisania - chętnie wybierane modele: 

  • Ołówek automatyczny STABILO EASYergo Start HB
  • Ołówek drewniany STABILO EASYgraph S Metallic
  • Zestaw STABILO EASYgraph School Set HB


 
Ołówek do nauki pisania opinie

Ołówki do nauki pisania cieszą się dużym zadowoleniem wśród klientów. Najlepszym sposobem na sprawdzenie opinii dotyczących konkretnego modelu produktu jest wpisanie go w porównywarce cenowej, typu ceno, ponieważ właśnie tam znajdziemy rzetelne opinie od osób, które wcześniej zakupiły konkretny ołówek do nauki pisania. 
 

Ołówek do nauki pisania cena

Ceny ołówków do nauki pisania różnią się między sobą. Największy wpływ na koszt produktu ma między innymi renoma producenta i jego rozpoznawalność, tworzywo wykonania ołówka z gumką oraz ilość sztuk w zestawie. Ze względu na dużą liczebność asortymentu, podanie uśrednionej ceny za produkt nie należy do najłatwiejszych zadań. W związku z tym zachęcamy do indywidualnego zapoznania się z cenami konkretnych modeli ołówków do nauki pisania. 

Filtry

Producenci
więcej >
Klip
więcej >
Kolor
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Grafit [mm]
więcej >
Gumowy uchwyt
więcej >
Twardość grafitu
więcej >
Akwarelowy
więcej >
Do rysunku
więcej >
Ekskluzywny
więcej >
Grawitacyjny
więcej >
Gruby
więcej >
Kreślarski
więcej >
Leworęczny
więcej >
Metalowy
więcej >
Rodzaj
więcej >
Ergonomiczny
więcej >
Permanentny
więcej >
Profesjonalny
więcej >
Termotransferowy
więcej >
Z gumką
więcej >
Zestaw
więcej >
Kolekcja
więcej >
Kształt
więcej >
Do nauki pisania
więcej >
Pastelowy
więcej >

Cena