• 22 255 95 55

Ołówki do rysunku i pisma technicznego

Ołówki do rysunku technicznego są produktem stosowanym na co dzień przez liczne grupy zawodowe. Produkt ten często jest określany mianem specjalistycznego, ponieważ chętnie wybierają go osoby, które w swojej pracy posługują się rysunkiem lub pismem technicznym. W związku z tym warto, aby wybrany przez nas ołówek techniczny spełniał nasze wszystkie wymagania zarówno wizualne, jak i techniczne. 

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Do rysunku:Tak

Pokaż na stronie:

Ołówek do rysunku i pisma technicznego

Ołówki do rysunku technicznego są produktem stosowanym na co dzień przez liczne grupy zawodowe. Produkt ten często jest określany mianem specjalistycznego, ponieważ chętnie wybierają go osoby, które w swojej pracy posługują się rysunkiem lub pismem technicznym. W związku z tym warto, aby wybrany przez nas ołówek techniczny spełniał nasze wszystkie wymagania zarówno wizualne, jak i techniczne. Dobre ołówki do pisania i rysunku - wszystko, co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na dokonanie zakupu, zapraszamy! 
 

Ołówki do rysunku technicznego - charakterystyka ogólna

Ołówek do rysunku technicznego powinien charakteryzować się konkretnymi parametrami, które pomogą nam w uzyskaniu pożądanego efektu. Przede wszystkim zarówno rysunek, jak i pismo techniczne powinny być czytelne. W związku z tym obowiązkowo powinniśmy zapoznać się z najważniejszymi parametrami produktu, co umożliwi nam wybór ołówka technicznego najlepiej dostosowanego do naszych potrzeb. 

 

Ołówki do pisma technicznego - jaki wybrać?

Dobry ołówek do pisma powinien być wyposażony w twardy grafit, który umożliwi nam uzyskanie trwałej i jasnej kreski. Dla porównania przy pomocy ołówków miękkich - kreska byłaby mocno ciemna oraz z łatwością ulegałaby roztarciu, przez co zapisany przez nas tekst byłby mocno rozmyty i nieprecyzyjny. Ołówki do pisma technicznego dobieramy według stopnia twardości grafitu, kierując się przy tym w głównej mierze grubością linii – im cieńsza linia, tym wyższa powinna być twardość ołówka. Z kolei pismo techniczne wymaga zastosowania ołówka o uniwersalnej twardości - HB. Nauka rysunku technicznego z reguły rozpoczyna się w bardzo młodym wieku na etapie szkoły podstawowej, dlatego zestawy twardych ołówków przydadzą się nie tylko profesjonalistom, ale również uczniom i studentom. Każdy z ołówków technicznych został oznaczony w intuicyjny sposób, co ułatwi każdemu dobór odpowiedniego artykułu piśmienniczego, który będzie dostosowany do każdej potrzeby użytkownika. 

Ołówki do pisma technicznego - cechy budowy:

 • Twardość grafitu: jedną z najważniejszych kwestii, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest twardość grafitu, ponieważ to właśnie ten parametr będzie miał największy wpływ na odcień kreski - w zależności od tego, jaką twardość grafitu wybierzemy, będziemy mogli tworzyć kontury lub cienie.
 • Średnica: średnica ołówka technicznego, jest kolejnym parametrem, obok którego nie powinniśmy przejść obojętnie. Dobranie odpowiedniej średnicy względem naszej dłoni pozwoli nam na maksymalne odciążenie ręki, co jest niezwykle istotne w zawodach, gdzie praca z artykułem piśmienniczym może trwać nawet do kilku godzin dziennie.
 • Gumka i temperówka w zestawie: zakup ołówka do pisma technicznego wyposażonego w gumkę do ścierania w znacznym stopniu ułatwi nam wykonywanie pracy. Każda popełniona pomyłka będzie mogła zostać z łatwością wytarta, ponieważ gumka do ścierania zawsze znajdzie się na wyciągnięciu naszej ręki. Z kolei temperówka ułatwi nam zachowanie ciągłości pracy.

 

Pismo techniczne ołówek - popularne modele

Na rynku wyróżniamy wiele marek, które w katalogu swoich produktów mają ołówek do rysunku technicznego. W związku z ogromnym zainteresowaniem ołówkami technicznymi przygotowaliśmy krótkie zestawienie najchętniej wybieranych produktów, co jak mamy nadzieję, ułatwi każdemu dokonanie udanego zakupu. 

Ołówki techniczne - chętnie wybierane produkty:

 • Ołówek drewniany STABILO EASYgraph S Metallic HB
 • Zestaw STABILO EASYgraph School Set HB dla leworęcznych różowy
 • Ołówek drewniany STABILO Othello ARTY
 • Zestaw ołówków CARAN D'ACHE HB Swiss Wood 2szt.
 • Ołówek Faber-Castell Grip 2001 HB
   

Ołówek do pisma technicznego cena 

Ceny ołówków do pisma technicznego są mocno zróżnicowane. Głównie ze względu na dużą ilość producentów, którzy w swojej ofercie produktów mają obszerny wybór ołówków technicznych. W naszym wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim renomą i rozpoznawalnością marki w branży biurowej. Tylko wtedy będziemy mogli być pewni, że wybrany przez nas produkt spełni najwyższe standardy, jeśli chodzi o jakość. W związku z tym, że oferta ołówków jest mocno rozbudowana i różnorodna, zachęcamy do osobistego zapoznania się z katalogiem produktów. 
 

Ołówki do rysunku - chętnie wybierane marki 

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie - w branży biurowej wyróżniamy wiele marek, które w swojej ofercie mogą pochwalić się dużym wyborem ołówków technicznych. Jednak szczególne wyróżnienie należy się tylko dla kilku z nich, którzy od lat dostarczają uczniom i pracownikom biurowym produkty o najwyższym standardzie i jakości. 

Ołówki techniczne - popularne marki:

 • Stabilo
 • Koh-i-noor
 • Caran D’ache
 • Moleskine
 • Rotring
 • I wiele więcej!

Filtry

Producenci
więcej >
Klip
więcej >
Kolor
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Grafit [mm]
więcej >
Gumowy uchwyt
więcej >
Twardość grafitu
więcej >
Akwarelowy
więcej >
Do rysunku
więcej >
Ekskluzywny
więcej >
Grawitacyjny
więcej >
Gruby
więcej >
Kreślarski
więcej >
Leworęczny
więcej >
Metalowy
więcej >
Rodzaj
więcej >
Ergonomiczny
więcej >
Permanentny
więcej >
Profesjonalny
więcej >
Termotransferowy
więcej >
Z gumką
więcej >
Zestaw
więcej >
Kolekcja
więcej >
Kształt
więcej >
Do nauki pisania
więcej >
Pastelowy
więcej >

Cena