• 22 255 95 55

Ołówki grafitowe

Ołówki grafitowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników na całym świecie, ze szczególnym naciskiem na branżę biurową i szkolną, gdzie ołówek grafitowy jest naprzemiennie stosowany z długopisem.

Pokaż na stronie:
 • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Rodzaj:Automatyczny

Pokaż na stronie:

Ołówek grafitowy

ołówek grafitowy

Ołówki grafitowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników na całym świecie, ze szczególnym naciskiem na branżę biurową i szkolną, gdzie ołówek grafitowy jest naprzemiennie stosowany z długopisem. Już na wstępie należy podkreślić, że ołówki grafitowe cieszą się największą popularnością, jeśli chodzi o pisanie, wszystko to ze względu na wyjątkowo podwyższony komfort pisania, który może zapewnić nam ergonomiczny gumowy uchwyt. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego ołówka grafitowego warto, abyśmy dokładnie zapoznali się z najważniejszymi parametrami produktu, co umożliwi nam dokonanie satysfakcjonującego zakupu. Grafitowe ołówki - wszystko, co warto wiedzieć o produkcie, zapraszamy!


Ołówek grafitowy - charakterystyka ogólna

Warto wiedzieć, że ołówki grafitowe inaczej określane są mianem automatycznych. Ołówki grafitowe tego typu cechują się charakterystyczną budową, gdzie obudowa jest wykonana z metalu lub plastiku, co zapewnia produktowi wyjątkową trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo ołówki grafitowe nie ulegają zużyciu, co ma miejsce w przypadku ołówków wykonanych z drewna, które musimy temperować.

Ołówki grafitowe - cechy budowy: 

 • Ergonomiczny uchwyt: dobry ołówek grafitowy powinien być wyposażony w ergonomiczny uchwyt, który ułatwia trzymanie, dzięki czemu nasze dłonie będą znacznie odciążone podczas pisania.
 • Tworzywo wykonania: tworzywo wykonania jest kolejnym ważny parametrem, który będzie miał bezpośrednie przełożenie na jakość i trwałość produktu. Wśród dwóch podstawowych tworzyw, które cieszą się największą popularnością, wyróżniamy: plastik i metal. Ołówki grafitowe wykonane z metalu, są określane mianem profesjonalnych - ich trwałość jest większa niż w przypadku tych wykonanych z plastiku.
 • Gumka do ścierania: warto, aby wybrany przez nas ołówek grafitowy był wyposażony w gumkę do ścierania, co umożliwi nam szybkie usunięcie popełnionego błędu.
 • Twardość grafitu: jednym z najważniejszych parametrów, którym powinniśmy się kierować podczas wyboru ołówka grafitowego, jest stopień twardości grafitu - wyróżniamy aż 20 różnych twardości, im większa przewaga grafitu w ołówku nad kaolinem, tym będzie bardziej miękki. W podstawowym podziale wyróżniamy ołówki grafitowe: 9H, 8H, 7H, 6H, 5H, 4H, 3H, 2H, H, F, HB, B, 2B, 3B, 4B, 5B, 6B, 7B, 8B i 9B. Ołówki grafitowe twarde oznaczone są literą „H” z kolei miękkie literą „B” Warto również dodać, że ołówki grafitowe miękkie będą cechować się ciemniejszym odcieniem i szybszym zużyciem, niż ołówki twarde.

 

Ołówki grafitowe - popularne kolekcje

W branży biurowej wyróżniamy wielu producentów, którzy w swojej ofercie mają duży wybór ołówków grafitowych różnego typu. W związku z tym znalezienie jednego produktu, który będzie spełniał nasze oczekiwania, wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Duże zainteresowanie ołówkami grafitowymi skłoniło nas do przygotowania krótkiej listy produktów z kategorii ołówków grafitowych, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. 

Ołówki grafitowe - chętnie wybierane modele: 

 • Ołówek grafitowy ROTRING Tikky
 • Ołówek grafitowy TK-FINE 9717 Faber-Castell
 • Ołówek grafitowy STABILO
 • Ołówek grafitowy BIC ATLANTIS 0,5mm
 • Ołówek grafitowy PENTEL PL75
 • Ołówek grafitowy Toison D'or z temperówką Koh-I-Noor

 

Ołówek grafitowy cena

ołówek grafitowy

Ceny poszczególnych modeli ołówków grafitowych różnią się między sobą. Największy wpływ na ostateczny koszt produktu ma między innymi: producent, tworzywo wykonania ołówka grafitowego oraz inne cechy budowy. Podanie uśrednionej ceny za produkt nie należy do najłatwiejszych zadań, ze względu na rozbudowaną ofertę. W związku z tym zachęcamy do osobistego zapoznania się z katalogiem produktów ołówków grafitowych. 
 

Ołówek grafitowy - chętnie wybierane marki 

Na rynku wyróżniamy wielu producentów, którzy są odpowiedzialni za produkcję ołówków grafitowych. Jak w tak rozbudowanej ofercie znaleźć produkt, który będzie spełniał nasze wszystkie oczekiwania? Przede wszystkim w naszym wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na doświadczenie firmy, której produktami jesteśmy zainteresowani. Wśród marek, o których nie możemy nie wspomnieć, z całą pewnością należy wyróżnić, takich producentów jak Koh-i-noor, Caran d’ache, Pentel, Stabilo, Steadtler i wiele więcej! 
 

Gdzie kupić ołówek grafitowy? 

Ołówki automatyczne są produktem ogólnie dostępnym. Między innymi możemy się z nimi spotkać w stacjonarnych sklepach z artykułami biurowymi lub w sklepach online. Sklepy internetowe, z reguły mają większy wybór produktów, co przekłada się na znacznie większe zainteresowanie klientów tą formą zakupu. 

Filtry

Producenci
więcej >
Klip
więcej >
Kolor
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Grafit [mm]
więcej >
Gumowy uchwyt
więcej >
Twardość grafitu
więcej >
Akwarelowy
więcej >
Do rysunku
więcej >
Ekskluzywny
więcej >
Grawitacyjny
więcej >
Gruby
więcej >
Kreślarski
więcej >
Leworęczny
więcej >
Metalowy
więcej >
Rodzaj
więcej >
Ergonomiczny
więcej >
Permanentny
więcej >
Profesjonalny
więcej >
Termotransferowy
więcej >
Z gumką
więcej >
Zestaw
więcej >
Kolekcja
więcej >
Kształt
więcej >
Do nauki pisania
więcej >
Pastelowy
więcej >

Cena