• 22 255 95 55

Ołówki drewniane

Ołówki drewniane cieszą się dużą popularnością wśród klientów na całym świecie. Mimo iż technologia poszła mocno do przodu i na rynku, oprócz ołówków drewnianych możemy zaobserwować znaczący wzrost oferty, jeśli chodzi o ołówki automatyczne, to zdecydowanie drewniany ołówek, jest produktem tradycyjnym, który cieszy się największą popularnością i zainteresowaniem wśród wielu grup zawodowych.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Rodzaj:Drewniany

Pokaż na stronie:

Ołówek drewniany

Ołówki drewniane grafitowe

Ołówki drewniane cieszą się dużą popularnością wśród klientów na całym świecie. Mimo iż technologia poszła mocno do przodu i na rynku, oprócz ołówków drewnianych możemy zaobserwować znaczący wzrost oferty, jeśli chodzi o ołówki automatyczne, to zdecydowanie drewniany ołówek, jest produktem tradycyjnym, który cieszy się największą popularnością i zainteresowaniem wśród wielu grup zawodowych. Jednak już na wstępie należy podkreślić, że nie wszystkie ołówki drewniane są dokładnie takie same. Poszczególne modele produktów różnią się między sobą ze względu na zastosowanie, co jest kluczowe, jeśli chodzi o wygląd naszych zapisków, czy rysunków. 

 

Ołówki drewniane - budowa

Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów ołówków drewnianych, które różnią się miedzy sobą nie tylko ze względu na rodzaj grafitu, który odpowiada za intensywność odcienia, ale przede wszystkim ze względu na rodzaj drewna, które zostało wykorzystane do produkcji ołówków, ponieważ to właśnie ten aspekt będzie miał decydujący wpływ, jeśli chodzi o trwałość produktu. 
 

Budowa ołówka drewnianego:

W podstawowej budowie ołówka drewnianego obowiązkowo powinniśmy wyróżnić rdzeń piszący, oraz drewnianą oprawę. Przyjrzyjmy się bliżej procesowi, który zachodzi podczas produkcji grafitu, ponieważ jak wcześniej wspomnieliśmy dobór odpowiedniego koloru grafitu i jego sztywności, będzie miał kluczowy wpływ na komfort pracy z ołówkiem. Sztyft piszący powstaje poprzez wymieszanie sproszkowanego grafitu z glinką kaolinową i uformowanie jej w kształt pręta. Następnie sztyft zostaje pocięty na mniejsze kawałki, które mają wielkość adekwatną do rozmiaru ołówka drewnianego. Inną ważną kwestią, o której warto wspomnieć, jest konieczność wypieczenia grafitu w wysokiej temperaturze, co zapewni sztyftowi większą trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ostatnim etapem produkcji drewnianych ołówków, jest oprawa, która odpowiada za ostateczny wygląd produktu - może być ona polerowana, zawierać specjalne tłoczenia z logo firmy lub wiele innych elementów w zależności od tego, co postanowi producent. 

 

Jednym z najpopularniejszych produktów z tej kategorii, jest ołówek z drewna cedrowego, który charakteryzuje się niezwykle dużą trwałością oraz wyjątkowo atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym. Innymi popularnymi rodzajami drewna, które są wykorzystywane do produkcji ołówków, są Basswood lub White Fir, które uważa się za wersje tańsze, bardziej ekonomiczne. Łatwo więc możemy zaobserwować, że wybór odpowiedniego ołówka, jeśli chodzi o rodzaj drewna, który wykorzystamy do produkcji, to kwestia wyjątkowo istotna, która ma ogromne przełożenie na trwałość produktu. Warto również podkreślić, że oprócz ołówków drewnianych wyróżniamy też ołówki bezdrzewne, które całkowicie zostały wykonane z grafitu pokrytego bezbarwnym laserem tak, aby zapobiec brudzeniu się dłoni. 

 

Ołówek drewniany - rodzaje

Ołówki drewniane

Ołówek drewniany, jako jeden z najpopularniejszych typów ołówków charakteryzuje się wielowariantowością produktów, co jest ogromnym ułatwieniem dla klientów, ponieważ każdy bez najmniejszego problemu będzie w stanie dostosować drewniany ołówek ze względu na zapotrzebowanie. Już na wstępie należy podkreślić, że ołówek drewniany, to produkt wykorzystywany bardzo chętnie zarówno w celach osobistych, jak i zawodowych. Co ciekawe, niektóre osoby decydują się wymienić tradycyjne długopisy na ołówki i stosują je do zapisywania codziennych notatek. Aby ułatwić Wam zakup drewnianego ołówka, który będzie najlepiej dostosowany do Waszych potrzeb, postanowiliśmy przygotować zestawienie najchętniej wybieranych produktów z uwzględnieniem ich podstawowego zastosowania.
 Ołówki drewniane popularne rodzaje: 

  • Ołówek drewniany z gumką Donau: marka Donau ma do zaoferowania nam ołówek drewniany, który sprawdzi się doskonale w codziennym notowaniu. Produkt charakteryzuje się niską ceną, co sprawia, że jest ekonomiczny.
  • Ołówek drewniany Faber-Castell 900: ołówek drewniany Faber-Castell występuje w wielu wariantach, jeśli chodzi o sztywność grafitu, dzięki czemu każdy bez najmniejszego problemu znajdzie produkt spełniający wszystkie oczekiwania. Dodatkowo ołówki drewniane Faber-Castell prezentują się elegancko, w związku z czym będą idealnym uzupełnieniem każdego przybornika.
  • Ołówek drewniany Stabilo Schwan: naszą kolejną propozycją jest ołówek drewniany, który podobnie jak ołówki drewniane Faber-Castell występuje w wielu różnych wariantach, jeśli chodzi o sztywność grafitu. Ołówki drewniane Stabilo Shwan są produktem atrakcyjnym nie tylko ze względu na wysoką jakość wykonania, ale również z uwagi na wygląd zewnętrzny produktu, który zachęci nie jedną osobę pasjonującą się ciekawymi rozwiązaniami do biura.

Filtry

Producenci
więcej >
Klip
więcej >
Kolor
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Grafit [mm]
więcej >
Gumowy uchwyt
więcej >
Twardość grafitu
więcej >
Akwarelowy
więcej >
Do rysunku
więcej >
Ekskluzywny
więcej >
Grawitacyjny
więcej >
Gruby
więcej >
Kreślarski
więcej >
Leworęczny
więcej >
Metalowy
więcej >
Rodzaj
więcej >
Ergonomiczny
więcej >
Permanentny
więcej >
Profesjonalny
więcej >
Termotransferowy
więcej >
Z gumką
więcej >
Zestaw
więcej >
Kolekcja
więcej >
Kształt
więcej >
Do nauki pisania
więcej >
Pastelowy
więcej >

Cena