• 22 255 95 55

Ołówki HB

Śmiało możemy stwierdzić, że ołówki HB są najpopularniejszym i najchętniej wybieranym modelem ołówków. Wszytko, to ze względu na uniwersalną twardość, która sprawdzi się doskonale zarówno w pisaniu, jak i podstawowym szkicowaniu lub rysowaniu.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Twardość grafitu:HB

Pokaż na stronie:

Ołówek HB

Śmiało możemy stwierdzić, że ołówki HB są najpopularniejszym i najchętniej wybieranym modelem ołówków. Wszytko, to ze względu na uniwersalną twardość, która sprawdzi się doskonale zarówno w pisaniu, jak i podstawowym szkicowaniu lub rysowaniu. Ołówek miękki HB podobnie, jak inne modele produktów z tej kategorii, charakteryzują się wielowariantowością, dzięki czemu znalezienie ołówka HB, który spełni nasze wszystkie oczekiwania, nie powinno być dużym wyzwaniem. W związku z tym, że ołówek miękki HB cieszy się dużą popularnością, postanowiliśmy przygotować krótki przewodnik, który ułatwi Wam dokonanie satysfakcjonującego zakupu. 

 

Ołówek miękki i twardy w jednym - co właściwie oznacza HB?

Ołówki miękkie i twarde możemy odróżnić od siebie w bardzo prosty sposób. Miękki ołówek HB podobnie, jak inne ołówki określane są przy użyciu litery „H” lub „B”, gdzie pierwsza litera oznacza twardość, a druga miękkość. Z kolei, do określenia poziomu twardości lub miękkości stosowane są cyfry. Przyjrzymy się jednak bliżej produktowi, jakim jest ołówek twardy i miękki w jednym, który profesjonalnie został określony mianem HB ołówka o twardości pośredniej. Co to oznacza w praktyce? Kreski, które wykonuje ołówek średniej twardości, są jaśniejsze, niż te, które wykonalibyśmy ołówkiem typu B, a ciemniejsze niż ołówkiem H. W związku z tym ołówek HB jest rodzajem produktu, który znajdziemy w ofercie, niemalże każdego producenta, dzięki czemu jest łatwo dostępny i praktyczny. 
 

Ołówek do pisania HB - podstawowe parametry

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego ołówka HB warto, abyśmy zapoznali się z najważniejszymi parametrami artykułu piśmienniczego, co umożliwi nam dokonanie satysfakcjonującego zakupu. 

Ołówek HB - na co należy zwrócić uwagę? 

  • Wygodny uchwyt: ważną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest dobrze wyprofilowany uchwyt, ponieważ to on będzie miał znaczący wpływ na komfort naszej pracy. Parametr ten tyczy się równie ołówków HB drewnianych, jak i HB automatycznych. Dobrze dobrany, przede wszystkim wygodny uchwyt, to również istotna kwestia, jeśli chodzi o osoby leworęczne, ponieważ z myślą o nich powstały specjalnie wyprofilowane modele ołówków HB.
  • Tworzywo wykonania: innym ważnym elementem, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego ołówka HB, jest tworzywo wykonania. Z całą pewnością najpopularniejszą opcją są ołówki HB drewniane. Nie moglibyśmy również nie wspomnieć o ołówkach HB automatycznych, które z reguły wykonane są z tworzywa sztucznego. Niezależnie od naszego wyboru warto mieć na uwadze fakt, że zarówno ołówki HB drewniane, jak i automatyczne wykonane z plastiku, cieszą się ogromną trwałością, co bezpośrednio przekłada się na zadowolenie klientów.
     

Ołówek miękki HB - popularne modele

Miękki ołówek HB występuje w wielu modelach, co ma za zadanie umożliwić nam dokonanie, jak najbardziej spersonalizowanego zakupu. 

Ołówki HB - rodzaje: 

  • Ołówek HB drewniany: ołówki HB drewniane cieszą się największą popularnością wśród klientów - są łatwe i praktyczne w użyciu. Ołówki HB wykonane z drewna charakteryzują się ergonomiczną budową, dzięki czemu praca z artykułem piśmienniczym staje się bardziej komfortowa.
  • Ołówek HB automatyczny: ołówki HB z tej kategorii, są chętnie wybierane przez uczniów i pracowników biurowych. Ołówki HB automatyczne nie wymagają temperowania i uzupełniają się intuicyjnie lub poprzez kliknięcie, dzięki czemu nie tracimy czasu na ostrzenie i temperowanie.
  • Ołówek HB bezdrzewny: ołówki HB tego typu, są zdecydowanie mniej popularne niż te, które wymieniliśmy wyżej - głównie ze względu na fakt, że produkuje je ograniczona ilość producentów. Ogromną zaletą ołówka HB tego typu, jest fakt, że do jego produkcji nie wykorzystano ani grama drewna, co czyni produkt bardziej przyjaznym dla środowiska.

 

Zestaw ołówków HB - jaki wybrać?

Ogromną zaletą ołówków HB jest dostępność równie w postaci pojedynczych egzemplarzy, zestawów, czy kompletów, co daje użytkownikowi, jeszcze większe możliwości wyboru. Zestawy ołówków HB mogą występować w połączeniu z innymi ołówkami lub kredkami. Niektóre zestawy występują w połączeniu z artykułami biurowymi takimi jak linijka, czy cyrkiel. Zachęcamy do zapoznania się z zestawami ołówków HB, jak i do samodzielnego kompletowania produktów! 

 

HB ołówki - producenci

Na rynku wyróżniamy wielu producentów, którzy specjalizują się w produkcji ołówków o średniej twardości HB. Jak w tak rozbudowanej ofercie wybrać produkt jednej lub, co najwyżej kilku marek? Podczas wyboru warto, abyśmy kierowali się opinią internautów, którzy konkretny ołówek HB mieli okazję wcześniej testować. Inną ważną kwestią, o której należy pamiętać, jest sprawdzenie renomy i historii marki, abyśmy mieli świadomość, że wspieramy sprawdzonych i rzetelnych producentów, którzy funkcjonują na rynku polskim od wielu lat. Wśród firm, o których nie moglibyśmy nie wspomnieć, z całą pewnością należy wyróżnić takich producentów, jak Stabilo, KOH -I-NOOR, Stabilo, Steadtler, Faber-Castell, Moleskine, Pentel i inne. 
 

Ołówek HB cena

Podanie uśrednionej ceny za ołówek HB nie należy do najłatwiejszych zadań. Na koszt produktu składa się wiele czynników, są to między innymi: wycena producentów, ilość sztuk w komplecie, rodzaj ołówka HB - drewniany, czy automatyczny i wiele innych! Dokładamy wszelkich starań, aby lista ołówków HB na stronie naszego sklepu spełniała wymagania każdego klienta zarówno, jeśli chodzi o jakość, jak i o cenę.

Filtry

Producenci
więcej >
Klip
więcej >
Kolor
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Grafit [mm]
więcej >
Gumowy uchwyt
więcej >
Twardość grafitu
więcej >
Akwarelowy
więcej >
Do rysunku
więcej >
Ekskluzywny
więcej >
Grawitacyjny
więcej >
Gruby
więcej >
Kreślarski
więcej >
Leworęczny
więcej >
Metalowy
więcej >
Rodzaj
więcej >
Ergonomiczny
więcej >
Permanentny
więcej >
Profesjonalny
więcej >
Termotransferowy
więcej >
Z gumką
więcej >
Zestaw
więcej >
Kolekcja
więcej >
Kształt
więcej >
Do nauki pisania
więcej >
Pastelowy
więcej >

Cena