• 22 255 95 55

Ołówki z gumką

Ołówki z gumką cieszą się dużą popularnością, szczególnie jeśli chodzi o wyprawkę szkolną. Inwestując w ołówek z gumką, nie musimy martwić się o drobne błędy, czy pomyłki podczas pisania lub szkicowania, ponieważ gumka do ścierania będzie zawsze na wyciągnięciu naszej ręki.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Wyniki filtrowania:

Z gumką:Tak

Pokaż na stronie:

Ołówek z gumką

Ołówki z gumką

Ołówki z gumką cieszą się dużą popularnością, szczególnie jeśli chodzi o wyprawkę szkolną. Inwestując w ołówek z gumką, nie musimy martwić się o drobne błędy, czy pomyłki podczas pisania lub szkicowania, ponieważ gumka do ścierania będzie zawsze na wyciągnięciu naszej ręki. Nie mamy wątpliwości, że ołówek drewniany z gumką, jest produktem, którym każdy z nas miał okazję chociaż raz używać. Jednak czy kiedykolwiek zastanawialiście się, które parametry sprawiają, że po jeden ołówek z gumka sięgniemy chętniej, a po inny mniej? W związku z wieloma zapytaniami na temat tego, jaki ołówek z gumką wybrać, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej produktom z tej kategorii, co mamy nadzieje ułatwi każdemu dokonanie udanego zakupu. 
 

Ołówek elastyczny z gumką czy drewniany?

Już na wstępie powinniśmy odpowiedzieć na jedno z zasadniczych pytań, a mianowicie - jakie będzie główne zastosowanie naszego artykułu piśmienniczego? Zdecydowanie innymi parametrami będziemy się kierować przy wyborze ołówka z gumką dla dziecka, innymi wybierając ołówek do pracy, a jeszcze innymi do rysowania i szkicowania. Przede wszystkim powinniśmy potrafić rozróżniać poszczególne modele ołówków z gumką. Wcześniej wspomniany ołówek elastyczny z gumką, z całą pewnością będzie doskonałym wyborem dla dzieci. Produkt z reguły występuje w wielu wariantach kolorystycznych, co jest czynnikiem zachęcającym. W tym przypadku upodobania estetyczne będą jednym z decyzyjnych czynników, jeśli chodzi o dokonanie zakupu. Z kolei wybierając ołówek do biura, czy do szkicowania, będziemy kierować się zupełnie innymi czynnikami, które bardziej będą obejmować budowę ołówka z gumką, aniżeli jego wygląd zewnętrzny. Na które parametry powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? - odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania! 

Ołówki z gumką - ważne parametry: 

  • Stopień twardości ołówka z gumką: jednym z najważniejszych parametrów, którym powinniśmy się kierować podczas wyboru ołówka z gumką, jest stopień twardości grafitu - wyróżniamy aż 20 różnych twardości, im większa przewaga grafitu w ołówku nad kaolinem, tym będzie bardziej miękki. W podstawowym podziale wyróżniamy: 9H, 8H, 7H, 6H, 5H, 4H, 3H, 2H, H, F, HB, B, 2B, 3B, 4B, 5B, 6B, 7B, 8B i 9B. Ołówki z gumką twarde oznaczone są literą „H” z kolei miękkie literą „B” Warto również dodać, że ołówki z gumką miękkie będą cechować się ciemniejszym odcieniem i szybszym zużyciem, niż ołówki twarde.
  • Wygodny uchwyt: ważną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest dobrze wyprofilowany uchwyt, ponieważ to on będzie miał znaczący wpływ na komfort naszej pracy. Parametr ten tyczy się zarówno ołówków z gumką drewnianych, jak i automatycznych wykonanych z plastiku. Dobrze dobrany, przede wszystkim wygodny uchwyt, to również istotna kwestia, jeśli chodzi o osoby leworęczne, ponieważ z myślą o nich powstały specjalnie wyprofilowane modele ołówków z gumką, które mają na celu zapewnienie jak najwyższego komfortu pracy.
  • Tworzywo wykonania: innym ważnym elementem, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego ołówka z gumką, jest tworzywo wykonania. Z całą pewnością najpopularniejszą opcją są ołówki z gumką drewniane. Nie moglibyśmy również nie wspomnieć o ołówkach z gumką automatycznych, które z reguły wykonane są z tworzywa sztucznego, które z całą pewnością charakteryzuje się większą odpornością na złamania i uszkodzenia, niż ołówki z gumką drewniane. Niezależnie od naszego wyboru warto mieć na uwadze fakt, że zarówno ołówki z gumką drewniane, jak i automatyczne wykonane z plastiku, cieszą się ogromną popularnością i trwałością.

 

Ołówki z gumką - popularne modele 

ołówek z gumką

W związku z dużym zainteresowaniem, jakim cieszą się ołówki z gumką, postanowiliśmy wyselekcjonować najciekawsze produkty, które w naszej opinii cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. 

Ołówki z gumką - chętnie wybierane modele:

  • Ołówek z gumką TAURUS HB
  • Ołówek Faber-Castell 9000/HB z gumką
  • Ołówek Faber-Castell Goldfaber z gumką - HB
  • Ołówek Faber-Castell Grip 2001 2 x ołowek + temperówka animal z gumką
  • Zestaw ołówków Faber Castell JUMBO 9000 - 5 szt (HB, 2B, 4B, 6B, 8B)
  • Ołówek z gumką STABILO OTHELLO HB 12szt. 2988/HB

 

Jak możemy zauważyć oferta ołówków z gumką, jest wysoce rozbudowana, a to jedynie niewielka część produktów, z którymi możemy spotkać się na co dzień. Dlatego szczególnie wato, abyśmy wybierali producentów, którzy cieszą się nie tylko dużą popularnością, ale przede wszystkim doświadczeniem w tworzeniu artykułów piśmienniczych. W tym miejscu, z czystym sumieniem powinniśmy wspomnieć o takich markach, jak Faber-Castell, Stabilo, czy Steadtler. Na rynku nie zabrakło również takich marek Premium jak Moleskine, KOH-I-NOOR, czy CARAN D’ACHE. Przy tak rozbudowanej ofercie, każdy z całą pewnością, z łatwością znajdzie produkt spełniający każde nawet najmniejsze oczekiwanie. 
 

Ołówki z gumką cena

Ceny ołówków z gumką różnią się między sobą. Największy wpływ na koszt produktu ma między innymi renoma producenta i jego rozpoznawalność, tworzywo wykonania ołówka z gumką oraz ilość sztuk w zestawie. Ze względu na dużą liczebność asortymentu, podanie uśrednionej ceny za produkt nie należy do najłatwiejszych zadań. W związku z tym zachęcamy do indywidualnego zapoznania się z cenami konkretnych modeli ołówków z gumką. 

Filtry

Producenci
więcej >
Klip
więcej >
Kolor
więcej >
Ekologiczny
więcej >
Grafit [mm]
więcej >
Gumowy uchwyt
więcej >
Twardość grafitu
więcej >
Akwarelowy
więcej >
Do rysunku
więcej >
Ekskluzywny
więcej >
Grawitacyjny
więcej >
Gruby
więcej >
Kreślarski
więcej >
Leworęczny
więcej >
Metalowy
więcej >
Rodzaj
więcej >
Ergonomiczny
więcej >
Permanentny
więcej >
Profesjonalny
więcej >
Termotransferowy
więcej >
Z gumką
więcej >
Zestaw
więcej >
Kolekcja
więcej >
Kształt
więcej >
Do nauki pisania
więcej >
Pastelowy
więcej >

Cena