• 22 255 95 55

Pamięci zewnętrzne USB

Przekazuj dowolne dane w sposób łatwy, szybki i wygodny między komputerami lub miej je zawsze przy sobie na kompaktowym i poręcznym urządzeniu. A wszystko to umożliwia pamięć USB.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:

Pamięć USB

 
Pendrive - potocznie nazywane jest urządzenie przenośne z wbudowaną pamięcią flash, które służy do przenoszenia danych pomiędzy komputerami lub innymi urządzeniami, które mają port USB. Dziś trudno wyobrazić sobie przenoszenie dokumentów i elektronicznych danych bez pomocy tego kieszonkowego urządzenia. Pamięci zewnętrzne USB pozwalają na przechowywanie dokumentów, zdjęć, filmów, muzyki oraz innych dowolnych plików. Ciekawostką jest fakt, że nazwa pendrive była zastrzeżoną nazwą towarową tajwańskiego producenta pamięci USB, ale przyjęła się w Polsce i kilku innych krajach jako nazwa pospolita tego typu urządzeń. 
Pierwsze pamięci zewnętrzne USB możliwe były do zakupienia o pojemnościach podobnych do dyskietek. Jednak szybkość rozwijającego się rynku sprawiła, że urządzenia są dostępne już w wersjach nawet 2 TB, czyli prawie 1400 razy większą od pierwotnego nośnika.
 

Jak wybrać pamięć zewnętrzną do komputera?

 
Parametry, którymi należy się kierować przy wyborze odpowiedniego nośnika pamięci USB to przede wszystkim jego pojemność, a po drugie szybkość, która uzależniona jest od wersji USB. Dostępne wersje to 1.0, 2.0, 3.0 oraz 3.1. W tym zestawieniu najszybsze jest oczywiście to z największą cyfrą. Innym parametrem, który wpływa na prędkość pendrive'a, to szybkość pamięci flash. Prędkość w tym przypadku polega na tym, jak szybko dane będą mogły zostać przetransferowane z urządzenia na urządzenie. Dodatkowymi parametrami są kwestie wizualne - pamięć zewnętrzna do komputera pod postacią pendrajwa daje duże możliwości do popisu pod względem designu i oryginalności. Wybierz taką, która spełni twoje oczekiwania.

Filtry

Producenci
więcej >
Chowane złącze USB
więcej >
Dioda sygnalizacyjna
więcej >
Karty pamięci
więcej >
Kolor
więcej >
Sposób podłączenia
więcej >
Maksymalna prędkość odczytu
więcej >
Maksymalna prędkość zapisu
więcej >
Materiał
więcej >
Interfejs sieciowy
więcej >
Klasa produktu
więcej >
Maks. prędkość odczytu [MB/sek]
więcej >
Maks. prędkość zapisu [MB/sek]
więcej >
Maksymalna pojemność karty pamięci [GB]
więcej >
Pojemność [mm]
więcej >
Wymiary (mm)
więcej >
Typ
więcej >

Cena